Święta, święta i po świętach. W styczniu odkładamy wszystkie pierniczkowe, reniferkowe i mikołajkowe materiały do pudeł, które ponownie wyciągniemy dopiero za rok. Co dalej? Zima trwa w najlepsze, miejmy nadzieję, że mroźna i biała. W styczniu i lutym proponuję więc skupić się na typowo zimowej tematyce. Scenariusz zajęć, który przygotowałam, łączy naukę języka angielskiego z wiedzą przyrodniczą – piosenka The Kiboomers pt. „Where Is Bear?” stanowiła dla mnie inspirację do zaplanowania zajęć dotyczących zwierząt zapadających i niezapadających w sen zimowy.

GRUPY WIEKOWE: 4-6 LAT.

METODY PRACY:

• TPR,
  • metoda audiowizualna,
  • gry i zabawy językowe.

CELE OPERACYJNE:

Uczniowie:

• rozpoznają i nazywają zwierzęta, utrwalają pytania How are you (this winter)? i ćwiczą udzielanie odpowiedzi very well oraz very tired, używają zwrotów: I like winter; I don’t like winter.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

• flashcards z wizerunkiem zwierząt oraz łóżka i zimowej scenerii,
  • piosenka „Where Is Bear” (The Kiboomers).
  • opaski z postaciami zwierząt.

Strona 2  Strona 3  Strona 4

Penguins in action

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby pingwiny zaczęły latać lub... oglądać telewizję? Ja już wiem! Byłaby to świetna okazja do nauczenia dzieci angielskich nazw czynności!