Po ciężkim roku szkolnym nareszcie mamy wakacje! To idealny czas na powtórzenie i utrwalenie wiadomości z całego roku, ale również na naukę nowego słownictwa w odrobinę luźniejszej, wakacyjnej formie. Wszyscy wiemy, jak wyglądają zwyczajne wakacje: plaża, góry, spanie pod namiotem i tony lodów, a czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają wakacje... pirata?

Propozycja zajęć, którą przygotowałam sprawdzi się w klasach I-III. Możemy dowolnie poszerzać zagadnienia z zajęć w zależności od poziomu uczniów, powtarzając z nimi różne struktury gramatyczne i ćwicząc mówienie w języku angielskim. Dodatkowo, jako że mamy lato, możemy spokojnie przenieść zajęcia na zewnątrz. Bohaterem naszej lekcji będzie jeden z najpopularniejszych piratów na świecie – Kapitan Hak. W trakcie zajęć zapraszamy dzieci do przeżycia pirackiej przygody, uczniowie zaś stają się prawdziwymi piratami – załogą Kapitana Haka i muszą mu pomóc w dość nietypowym zadaniu, czyli spakowaniu się na wakacje. Zadanie to może wydawać się proste, jednak po drodze dzieci będą musiały wykonać kilka różnych czynności, aby zdobyć wszystkie potrzebne kapitanowi rzeczy. Podstawą do większości zadań są kolorowe karty obrazkowe, dzięki którym zapoznamy uczniów z angielskimi nazwami ubrań. Dodatkowo dzieci nauczą się określać położenie rzeczy przy pomocy czterech słów: on, under, in oraz next to. Zadania ćwiczą różne umiejętności językowe. Podczas zajęć dzieci powtarzają, słuchają, liczą, nazywają kolory i porozumiewają się prostymi zdaniami w języku angielskim. W trakcie naszej pirackiej przygody dzieci odczytają list w butelce, zapamiętają słówka razem ze sprytną papugą Kapitana Haka, poszukają złotych dukatów, zagrają w muszelkowe memory i znajdą zaginionego członka załogi, wszystko po to, aby wreszcie po całym roku wyczerpujących, pirackich wypraw dołączyć do swojego kapitana i wybrać się na wakacje na bezludnej wyspie.

Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5  Strona 6