W dziale znajdziesz

Tablice multimedialne to standard w wielu polskich szkołach i przedszkolach. Sprawdź jak nowe technologie mogą sprawić, że Twoje zajęcia będą prawdziwą petardą. Przedstawiamy KROK PO KROKU jak oswoić tablicę multimedialną, tablet, smartfon i przydatne aplikacje, i wykorzystać je swoich celów.

W najbliższych numerach:

 • Let's revise! – lekcja powtórkowa z tablicą multimedialną
 • Prepositions of place -zaprogramuj swojego robota
 • Daily routine (vocabulary) - domino z kodami QR
 • Family in cloud

  Kiedy myślimy o nowych technologiach, często nasuwają się nam pytania: Jak nauczanie z ich użyciem wzbogaci kompetencje naszych uczniów? W jaki sposób wyciągnąć z nich wartości pedagogiczne? Przyznam się Wam, że ja na co dzień w swojej pracy wykorzystuję tablicę multimedialną, komputer czy smartfon. Choć dla większości naszych uczniów żadna z tych rzeczy zapewne nie jest nowością, to używanie ich na lekcjach jest czymś ciekawym, atrakcyjnym i wywołującym zaskoczenie.

 • Filmowe wakacje

  Zawsze we wrześniu rok szkolny wydaje się nieskończenie długi, a potem ani się obejrzymy i mamy Boże Narodzenie, ferie, Wielkanoc i wakacje. Dlatego jeśli tylko prowadzicie zajęcia podczas wakacji w jakiejkolwiek formie, to zachęcam was do wykorzystywania kamery i aparatu, których ja podczas swoich zajęć używam od kilku lat, nie tylko w wakacyjnym okresie.

 • QR Code. Super zabawa z nowymi technologiami

  W klasach I–III nie ma czasu na nudę, a nawet najciekawsza zabawa czy piosenka po kilku razach przestaje być atrakcyjna. Dlatego tak ważne jest to, żeby ciągle poszukiwać nowych rozwiązań i zaskakując uczniów, wciągać ich do wspólnego działania. Tylko naprawdę zaangażowane dzieci nauczą się czegoś nowego. Doskonałym pomocnikiem w tym zakresie są nowe technologie, a bardzo sprytnym i niewymagającym rozwiązaniem – zastosowanie kodów QR.

 • To Top ↑