W dziale znajdziesz

Zabawa w teatr to świetna sprawa i okazja do ćwiczenia umiejętności mówienia w obcym języku. To również doskonały pomysł, aby pochwalić się rodzicom zdobytymi umiejętnościami językowymi. Nie musisz przygotowywać nudnych akademii – skorzystaj z pomysłów na proste, ale kreatywne przedstawienia, które sprawią dzieciom mnóstwo radości.

W najbliższych numerach:

 • Goldilocks and the Three Bears– (mój dom, pomieszczenia, meble)
 • The best Christmas ever!

  Nadchodzi grudzień. Oznacza to, że trzy miesiące nauczania już za nami i rodzice chcieliby zobaczyć pierwsze efekty pracy swoich dzieci z językiem obcym. Dlatego dla mnie grudzień jest doskonałą okazją, aby pokazać opiekunom, że podczas zajęć języka angielskiego dzieci uczą się czegoś więcej niż tylko nazw kolorów. Przez cały miesiąc przygotowuję zatem uczniów do występu, który ma być dowodem na to, że są w dobrych rękach.

 • Happy Halloween

  Październik to miesiąc, w którym większość nauczycieli poświęca uwagę jednemu z najbardziej intrygujących zagadnień dla dzieci, jakim bez wątpienia jest Halloween. To typowe dla krajów anglojęzycznych święto pełne jest barwnych przebrań i zabawnych zwyczajów, które przyciągają młodszych i starszych uczniów. Warto więc wykorzystać tę fascynację i zaplanować z grupą pierwsze przedstawienie już na koniec października. Jak przygotować do tego naszych uczniów?

 • Wakacyjne podróżowanie

  Hello holidays! Rozpoczęły się upragnione wakacje. Wiele z nas spotka się ze swoimi uczniami również podczas szkolnych wakacji, korzystając z kursów językowych, półkolonii czy po prostu pracując w przedszkolach. Podejrzewam, że wiodącą tematyką w tych gorących miesiącach będą właśnie wakacje i związany z nimi wypoczynek. Wymyśliłam więc scenariusz przedstawienia adekwatny do tego sezonu.

 • Złote przedstawienie na koniec roku. Goldilocks and the Three Bears

  Już za chwilę, za tygodni parę... koniec roku szkolnego. Warto więc pochwalić się postępami w nauce waszych uczniów. Dla mnie ciekawym wyznacznikiem osiągnięć dzieci są przedstawienia. Pomagają one utrwalić słownictwo oraz przyswoić konkretne wyrażenia. Dodatkowo pokazują one, że nauka angielskiego wśród przedszkolaków to nie tylko słówka, ale również komunikacja, nawet wśród tak młodych ludzi.

 • To Top ↑