Ależ czas szybko leci! To już 7. numer naszego kolorowego magazynu „Get Creative!”. Mam nadzieję, że spełnia on swoją funkcję, dostarczając Wam ciekawych, oryginalnych pomysłów na zajęcia z dziećmi i inspirując Was na tyle, że chcecie być z nami dalej!

Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego, ciężko o lepszy moment na podzielenie się z Wami pomysłami na zajęcia o podróżowaniu i to w różnych odsłonach! W dziale „Get inspired” czekają na Was bowiem dwie propozycje: pełnej zwrotów akcji wyprawy na planetę kształtów oraz nieco bardziej przyziemnej – przedszkolnej wycieczki do Londynu. A ponieważ od początku istnienia magazynu wiemy, że „Storytelling is fun!”, razem z Michelem Rosenem zabieramy Was w wyjątkową podróż: polowanie na niedźwiedzia – trochę straszne, ale z pozytywnym zakończeniem!

Ponieważ zależy nam, by dostarczać Wam maksimum pomysłów na zajęcia, szczególnie gdy zaczynacie odczuwać już końcoworoczne zmęczenie, tym razem proponujemy aż dwa artykuły w dziale „No time for flashcards”. Mimo że wszyscy traktujemy drukowane pomoce jako absolutną podstawę naszych działań, raz na jakiś czas z chęcią sięgamy po alternatywy, których przygotowanie wymaga często znacznie mniej czasu, a jednocześnie pomaga wywołać na zajęciach efekt WOW. Zajrzyjcie tam koniecznie, by poznać nasze propozycje na wykorzystanie brystolu oraz kolorowe inspiracje na sensoryczne aktywności. W dziale „Make it for free” dorzucamy kilka pomysłów na zastosowanie jednej z ulubionych pomocy dydaktycznych nauczycieli – jednorazowych kubeczków!

Nie omińcie też działów „You can do it!”, gdzie czeka na Was nietypowa wskazówka, dzięki której odpowiecie na jedno z najczęściej zadawanych przez uczniów pytań, oraz „Hi! Tech”, w którym poznacie moc animacji na lekcjach języka angielskiego oraz świetny, darmowy program do przygotowywania własnych materiałów. Razem sprawmy, aby koniec roku szkolnego obfitował w superpomysły, dobrą zabawę i skuteczną naukę.

Miłej lektury!

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Let’s go to London!

Wakacje za pasem, czas na planowanie podróży małych i dużych! Dziś zabiorę Was i Waszych przedszkolaków na krótką wycieczkę po Londynie! Razem wsiądziemy do londyńskiego autobusu, by zwiedzić główne atrakcje tego fascynującego miasta, a także spotkamy najważniejszą osobę w kraju – królową oraz jej straż. Przespacerujemy się też tradycyjnym „London Bridge” i wpadniemy do zimnej Tamizy. All aboard! Autobus odjeżdża już za moment!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Wyprawa na planetę kształtów

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce istniały planety kształtów. Kwadratowe chmury i trójkątne ziemniaki były tam codziennością. Każdą z planet zamieszkiwały inne kształty: była planeta Koło, Prostokąt, a nawet Serce. Wszystkie planety żyły ze sobą w zgodzie i właśnie miały obchodzić tysiąclecie swojego powstania. Z tej okazji mieszkańcy mieli przygotować wielki i wspaniały tort owocowy, jednak pojawił się problem – zaginęła tajemna receptura na ciasto. Mieszkańcy planet wybrali najdzielniejszych członków swoich społeczności i wysłali ich na poszukiwania...

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Mam brystol i nie zawaham się go użyć!

Czasem to niefortunny zbieg okoliczności, a czasem zaplanowane zebranie. Pod tablicą spotykają się: czysty brystol, grupa wpatrzonych w niego dzieci i Ty. Jeśli do tej pory byłaś przekonana, że do udanej lekcji potrzeba więcej materiałów, czas zmienić zdanie! Dziś proponujemy pomysły na angażujące i ciekawe projekty jedynie z wykorzystaniem dużego arkusza papieru i pisaków!

Kubek w kubek. Jak wykorzystać plastikowe kubeczki do przygotowania kreatywnych zajęć

Wielu nauczycieli często boryka się z problemem przechowywania ogromnych ilości materiałów dydaktycznych. Niestety, już tak mamy, że robiąc zakupy spożywcze, znajdujemy wiele inspiracji na nasze lekcje. Osobiście nigdy nie potrafię przejść obojętnie obok cudownych, kolorowych, plastikowych lub tekturowych kubeczków

NO TIME FOR FLASHCARDS

Sensoryczne aktywności z kolorami w tle

Zainspirowana świetnymi pomysłami z poprzedniego numeru, postanowiłam podzielić się z Wami jeszcze kilkoma propozycjami na aktywności z kolorami w tle. Niektóre być może Was zaskoczą, inne mogą być Wam znane, ale wszystkie są sprawdzone i z pewnością wywołają duży entuzjazm u Waszych uczniów! Nie spodziewajcie się tu tradycyjnych flashcards, tym razem w ruch pójdą miski, gąbki czy worki na śmieci. Lubicie sensoryczne aktywności? Nie możecie tego przegapić!

STORY TELLING IS FUN

We’re Going on a Bear Hunt, czyli klasyka, której na Twoich zajęciach nie może zabraknąć!

Dokładnie tak – ta książka to absolutny must have na półce każdego anglisty pracującego z dziećmi. Książka wyjątkowa, świetnie napisana, bardzo ładnie zilustrowana, inspirująca i dająca ogrom możliwości do wykorzystania na zajęciach. Dziś przedstawiam Wam pomysł, który super sprawdzi się nie tylko w grupach przedszkolnych!

HI TECH

Prezentacje-animacje. Kreatywne zajęcia z użyciem nietypowych prezentacji

W nauczaniu dzieci młodszych nie można pozwolić sobie na nudę i rutynę – to zapewne wie każdy, kto uczy w tej grupie wiekowej. Uczniowie nie potrafią się długo skoncentrować na jednej rzeczy (short attention span) – są nie tylko żądni zabawy na zajęciach, ale uwielbiają także nowości, które ich zaskoczą, będą aktywizować i nauczą czegoś nowego. Dlatego my, nauczyciele, musimy sięgać po różne metody pracy i pomoce dydaktyczne. Jednym z idealnych rozwiązań, pomocą, a nawet aktywizatorem będzie… prezentacja animowana. Ale od razu powiem, że nie taka zwykła…

Go Tech!

Temat technologii w klasie, zwłaszcza gdy mówimy o młodszych uczniach, jest dyskusyjny. Używać? Nie używać? Przez długi czas miałam bardzo zdecydowany pogląd, że dzieci zbyt często mają do czynienia z technologią i cierpią na tym inne umiejętności. Ostatnio skłaniam się ku opinii, że technologia używana mądrze nie jest zła, szczególnie że bez niej obecny świat traci swój kształt, czy nam się to podoba, czy nie. Dzieci będą z niej korzystać – jeśli nie teraz to później, gdy będą starsze. Od nas – pedagogów – zależy jednak, JAK będą korzystać! Jeśli uczynimy z technologii „zakazany owoc”, to będzie bardziej pociągający. Poza tym dzieci przyzwyczajone do długopisów i papieru bardzo cieszą się na takie urozmaicenie.

CULTURE PLEASE

Our American Dream Trip

Kwiecień to miesiąc w pełni wiosenny i choć pogoda czasem płata nam figle, ten czas w roku przybliża nas do myśli o podróżach i poznawaniu nowych zakątków świata. Wiosną wszystko ożywa do życia – ożywamy również my, a nasza energia musi zostać spożytkowana. Dlaczego więc nie zrealizować swojego American dream i nie ruszyć do USA? Stany Zjednoczone, niezwykle popularne w popkulturze, często przegrywają z Wielką Brytanią podczas lekcji kulturowych. Właśnie dlatego przygotowałam dziś dla Was propozycję zabaw i zajęć, które przybliżą uczniom Stany Zjednoczone, a równocześnie ułatwią podróżowanie do nich, ponieważ będą przedstawiały słownictwo używane na lotnisku, np. suitcase, plane, pilot, gate, passport. Podczas zajęć poznamy również amerykańskie symbole i charakterystyczne w USA miejsca. Gotowi? Zapnijcie zatem pasy i trzymajcie się mocno, bo czeka nas długa podróż.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

101 powodów dlaczego warto uczyć się angielskiego

My, lektorzy, wiemy doskonale, że prowadzenie lekcji w 100% w języku obcym przynosi najlepsze efekty. Niestety, czasem spotyka się to z niezrozumieniem i oporem ze strony uczniów, szczególnie tych najmłodszych. Jeśli ten problem dotyczy też Ciebie, mamy przewrotną radę – przeprowadź lekcję po polsku! Ale tylko jedną! Dziś prezentujemy inspirację na lekcję, która przybliży dzieciom Twój cel i wytłumaczy, dlaczego lekcje odbywają się w języku obcym.

To Top ↑