W dziale znajdziesz

Dzieci uwielbiają słuchać opowieści i przeżywać książkowe przygody! W tym dziale podpowiemy z jakich publikacji książkowych (bajek, opowiadań, historii) warto skorzystać podczas lekcji. Pokazujemy Wam również jak historia może stać się pretekstem do wspaniałej i skutecznej lekcji, podczas której poznacie słownictwo, struktury gramatyczne i poćwiczycie mówienie. To jednak nie wszystko! Specjalnie dla Was zamieszczamy w czasopiśmie gotowe teksty całkiem nowych opowieści, które możecie wyciąć, złożyć i wykorzystać na swoich zajęciach. I to nie tylko do czytania – razem z bajką dajemy Wam bowiem pomysł na dodatkowe zajęcia edukacyjne.

W najbliższych numerach:

 • Meet the Easter Bunny -Angielska bajka kulinarna
 • Tell me your story – historia na kamieniach
 • Shoebox stories
 • Santa, Santa, where are you?

  Zaledwie chwilę temu zaczynaliśmy rok szkolny, a tu już święta Bożego Narodzenia za pasem! Czy Wy też je tak uwielbiacie? To mój ulubiony czas w roku! Zawsze niecierpliwie czekam na 1 grudnia i wtedy zaczynam już przemycać na zajęciach świąteczne treści. Jeśli jednak czujecie, że 3 tygodnie to za dużo czasu na zajmowanie się wyłącznie tematyką bożonarodzeniową, to dziś mam coś dla Was: opowiadanie Santa, Santa, where are you? Nie dajcie się zwieść tytułowi! Święta są tu niejako tłem, a treść pozwala na powtórzenie tematu rodziny i domu, możecie więc śmiało zacząć jej omawianie na długo przez Bożym Narodzeniem.

 • Room on the broom

  Julii Donaldson nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu angliście pracującemu z dziećmi. Marysia Bursche w poprzednim numerze umieściła jej nazwisko na liście książeczkowych must have każdego anglisty i ja się pod tym podpisuję! Dziś podzielę się z Wami pomysłami na zajęcia z wykorzystaniem książki Room on the broom fenomenalnego duetu Julia Donaldson i Axel Scheffl er. Mam nadzieję, że przekonam Was, iż jest to lektura zarówno dla przedszkolaków, jak i nieco starszych uczniów.

 • Litle Rabbit’s holiday

  Wreszcie nadeszło upragnione lato i wakacje, a wraz z nimi mnóstwo wolnego czasu. Jak zamierzacie go wykorzystać? Dziś przedstawię wam kogoś, komu pomysłów na aktywne spędzenie wakacji nie brakuje. Tym kimś jest Mały Króliczek, bohater mojej najnowszej historyjki Little Rabbit’s holiday.

 • Crunchy croc, czyli bardzo głodny krokodyl

  Jeśli wasi uczniowie znają już „Bardzo głodną gąsienicę” na pamięć, a temat jedzenia nie został przez was jeszcze zamknięty, to poniższy artykuł jest dla was! Kocham książki i bardzo często sięgam po nie w trakcie zajęć z najmłodszymi grupami. Dziś przedstawię wam książkę „Crunchy croc” autorstwa Sam Lloyd. Spójrzcie na okładkę – jak tu nie zakochać się w tym uroczym krokodylku? W dodatku jest to książka z wielkim efektem WOW – krokodyl, którego widzicie na zdjęciu, jest wykonaną z filcu pacynką na rękę. Jestem pewna, że zachwyci ona waszych uczniów, a nauka przy jej wykorzystaniu będzie dla nich wielką przyjemnością.

 • To Top ↑