W dziale znajdziesz

Jeśli lubisz wykorzystywać rymowanki na zajęciach, wciąż poszukujesz nowych, oryginalnych i ciekawych rymowanek zajrzyj do tego działu i skorzystaj z pomysłów na wyjątkowe zajęcia z rymowanką w roli głównej. W tym dziale prezentujemy rymowanki i ciekawe pomoce, jakie można z nimi połączyć, dodatkowe inspiracje oraz gotowe pomysły na ich wykorzystanie podczas zajęć z dziećmi.

Przykładowe artykuły:

10 Little Snowmen – wykorzystujemy rymowankę o bałwanach na kilka sposobów

• marzec - kwiecień | 2 (18) 2020

The farmer plants the seeds

Wiosna to jedyny słuszny moment, by pokazać najmłodszym uczniom piękno budzącej się do życia przyrody i proces rozwoju roślin. Jak to zrobić, by dzieci zapamiętały jak najwięcej? Ewa Wodzicka-Dondziłło proponuje, aby zapoznać je z cudną piosenką, powtarzać ją mnóstwo razy i na wiele sposobów się przy niej bawić. Muzyka, melodia i rytm w połączeniu z nauką przez doświadczenie są gwarancją sukcesu językowego.

• styczeń - luty | 1 (17) 2020

10 Little Snowmen

W tym numerze ruszamy z nowym działem „1, 2, 3, rhyme with me”, w którym prezentować będziemy uwielbiane przez nauczycieli rymowanki i ciekawe pomoce, jakie można z nimi połączyć, dodatkowe inspiracje oraz gotowe pomysły na ich wykorzystanie podczas zajęć z najmłodszymi.