25 listopada obchodzimy jedno z ulubionych świąt uczniów, czyli Teddy Bear Day. Warto świętować ten dzień na zajęciach języka angielskiego. Skorzystajcie z pomysłów, które z pewnością sprawdzą się w tym dniu! Zobaczcie, gdzie pluszak spędza ten dzień i dlaczego lisica Roxy bardzo chce go odnaleźć. Tym samym powtórzcie z dziećmi nazwy leśnych zwierząt i zaśpiewajcie wesołą piosenkę.

Czy zdarzyło się wam, że zostaliście zaproszeni na przyjęcie, na którym znika solenizant zostawiając list z wyjaśnieniami? Taka to właśnie będzie historia. Głównym jej bohaterem jest miś o imieniu Eddie, który jest ukochaną maskotką lisicy o imieniu Roxy. Punktem wyjścia będzie autorska piosenka Where, oh where is my Teddy Bear?, przygotowana wspólnie z Przemkiem Przedwojskim z Old School Play.

Jeśli na zajęciach lubicie wcielać się w różne postacie, to przygotujcie sobie przebranie lisicy Roxy według własnego pomysłu lub wykorzystajcie maskę i zamiast pacynki misia zabierzcie maskotkę. Jeśli wolicie się nie przebierać – przygotujcie pacynki lisicy i misia.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 16  Strona 17  Strona 18

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Grammar is easy!

Gramatyka bywa zmorą wielu uczniów, ale istnieją pewne sposoby na zmianę ich nastawienia. Najlepszymi z nich są gry i zabawy gramatyczne, które odpowiednio dostosowane i wplecione w zajęcia...

Czytaj więcej
To Top ↑