Kreatywny nauczyciel stara się pobudzić swoich uczniów do działania, korzysta z nowych technologii, wychodzi poza program, by zaproponować dzieciom coś nowego, ciekawego, nieznanego. Takim dodatkowym tematem zajęć może być wszystko, ale zagadnienia dotyczące kultury krajów anglojęzycznych są w podstawie programowej, którą realizuje każdy anglista. Oczywiście mam na myśli lekcje kulturowe. Są świetnym sposobem na zaangażowanie uczniów, zapoznanie ich z tradycjami krajów anglojęzycznych, które tak często diametralnie różnią się od naszych polskich zwyczajów.

W poprzednich numerach mogliście znaleźć pomysły na lekcje kulturowe o Irlandii, Australii, USA i Anglii. W bieżącym chciałam podzielić się z wami kilkoma sposobami na przeprowadzenie zajęć utrwalających wcześniej zdobyte wiadomości. Zapinamy pasy i ruszamy z powtórką dookoła świata  zyskają możliwość zdobycia mistrzostwa w idealnym brytyjskim akcencie. Jako ciekawostkę możemy zaprezentować filmik z różnymi akcentami brytyjskimi.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 13  Strona 14  Strona 15

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Powtórkowe szaleństwo

Koniec roku szkolnego to idealny moment na wszelkiego rodzaju powtórki i podsumowania, nawet z najmłodszymi dziećmi. Powtórzenie materiału nie zawsze musi być czymś nudnym i przykrym dla...

Czytaj więcej
To Top ↑