Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Cenimy go za rodzinną atmosferę, spotkania w gronie najbliższych, dzięki którym często dostrzegamy to, co naprawdę jest ważne w życiu. To również czas bogaty w różne tradycje i grzechem byłoby niewykorzystanie tego podczas zajęć językowych. Brytyjskie tradycje bożonarodzeniowe obfi tują w wiele ciekawych zwyczajów, które są tak odmienne od naszych polskich, że już właśnie tą odmiennością przyciągają uczniów w każdym wieku.

Każdego roku przeprowadzam zajęcia kulturowe związane z Christmas i przyznam, że nie wyobrażam sobie bez nich grudniowych zajęć. Dzieci są bardzo zaciekawione inną kulturą, jak gąbka chłoną wiadomości związane z brytyjskimi tradycjami. A jak sami doskonale wiemy, najwięcej zapamiętujemy z zajęć, w których braliśmy czynny udział, a nie tylko siedzieliśmy i słuchaliśmy. Tak więc zachęcam do przeprowadzania aktywizujących lekcji związanych z anglojęzycznymi tradycjami bożonarodzeniowymi. Mam dla Was kilka pomysłów na właśnie takie zabawy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 32  Strona 33  Strona 34  Strona 35

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Gingerbread family

Zima za pasem i choć do kalendarzowej pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, dookoła panuje już świąteczna atmosfera. Bałwany, płatki śniegu i rękawiczki możemy jednak odłożyć na bok, bo nadeszła pora...

Czytaj więcej
To Top ↑