Gry i zabawy są świetnym sposobem na przyswajanie wiedzy, mogą być modyfikowane i dostosowywane do poziomu oraz zainteresowań naszych uczniów. Uniwersalne zabawy, które przygotowałam, idealnie sprawdzą się przy omawianiu dowolnego tematu i nie wymagają od was czasochłonnych przygotowań.

VOCABULARY CARDS
Potrzebne materiały: małe kartki, długopisy. Uczniowie podczas tej zabawy nie tylko utrwalają słownictwo, ale również układają zdania. Wyobraźnia uczniów nie ma końca, zatem można się spodziewać ciekawych oraz śmiesznych wypowiedzi. Każdy uczeń otrzymuje dwie małe kartki, na każdej z nich zapisuje wybrane przez siebie słowo (np. kitchen, dog). Uczniowie oddają kartki nauczycielowi, który następnie zaprasza uczniów do koła, a na środku kładzie kartki ze słowami.

Wariant 1
Zadaniem uczniów jest wylosowanie jednej kartki i ułożenie zdania z zapisanym na niej słowem np. Ania has got a dog, There is a fridge in my kitchen.

Wariant 2
Uczniowie losują dwie kartki i układają jedno zdanie, używając dwóch wylosowanych wyrazów np. My dog is in the kitchen.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 44  Strona 45

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I walk in the grass

Za oknami piękna pogoda, która sprzyja wycieczkom. Może wybierzecie się z uczniami na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród wysokich traw? Przygotujcie bibułę, kilka rolek po papierze...

Czytaj więcej

Hey, hey, hey, the USA!

W polskich szkołach i przedszkolach chętnie obchodzimy święta typowe dla Wielkiej Brytanii i z przyjemnością uczymy o rodzinie królewskiej. Chcemy zafascynować uczniów zwyczajami europejskich...

Czytaj więcej
To Top ↑