Pamiętacie planety kształtów? Dzisiaj przeżyjemy kolejną przygodę wśród kwadratowych chmur i trójkątnych wiśni. Na ostatnich zajęciach razem z uczniami pomogliśmy kształtom rozwiązać międzyplanetarny konfl ikt, ucząc się przy okazji słownictwa związanego z owocami, przyborami kuchennymi, kolorami i kształtami oczywiście. Nasza przygoda zakończyła się uroczystym piknikiem, na którym zebrali się wszyscy mieszkańcy Układu Kształtów. Piknik okazał się wielkim sukcesem, zabawa trwała tygodniami, ale po jej zakończeniu pojawił się mały problem – jak posprzątać ten cały popiknikowy bałagan?

Propozycja zajęć, którą przygotowałam, opiera się na powtórzeniu materiału z poprzedniej lekcji. Wykonując poszczególne zadania, uczniowie pomogą kształtom posprzątać po pikniku, przypominając sobie poznane słownictwo i zwroty. W trakcie zajęć zaprosimy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej przygodzie na planetach kształtów. Będziemy rozpoznawać tajemnicze głosy, odnajdziemy zagubione kosmiczne sztućce, posprzątamy w kuchni szalonego kucharza, zrobimy wyścig kiszonych ogórków, a na koniec odpoczniemy przy prostej grze tablicowej.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 6  Strona 7  Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Powtórkowe szaleństwo

Koniec roku szkolnego to idealny moment na wszelkiego rodzaju powtórki i podsumowania, nawet z najmłodszymi dziećmi. Powtórzenie materiału nie zawsze musi być czymś nudnym i przykrym dla...

Czytaj więcej
To Top ↑