W dziale znajdziesz

Tablice multimedialne to standard w wielu polskich szkołach i przedszkolach. Sprawdź jak nowe technologie mogą sprawić, że Twoje zajęcia będą prawdziwą petardą. Przedstawiamy KROK PO KROKU jak oswoić tablicę multimedialną, tablet, smartfon i przydatne aplikacje, i wykorzystać je swoich celów.

Przykładowe artykuły:

  • Let's revise! – lekcja powtórkowa z tablicą multimedialną
  • Prepositions of place -zaprogramuj swojego robota
  • Daily routine (vocabulary) - domino z kodami QR
  • maj - czerwiec | 3 (31) 2022

    Angażująca powtórka

      Tuż przed końcem roku szkolnego (lub na początku nowego) warto powtórzyć to, czego dzieci uczyły się od września. Dzięki temu utrwalamy materiał, ale też mamy okazję zaobserwować, czy nasze metody sprawdziły się – czy uczniowie zapamiętali wprowadzone słowa i konstrukcje gramatyczne. Pamiętajmy jednak, że w czerwcu, kiedy za oknem jest już lato, dzieci są rozkojarzone i niechętnie pracują na lekcjach. Dlatego proponuję aktywności powtórkowe, które zaangażują uczniów i obudzą emocje. Wykorzystajmy do tego narzędzia TIK.

  • wrzesień - październik | 5 (27) 2021

    Animal comics

    Nazwy zwierząt to słownictwo, z którym zapoznają się uczniowie na każdym etapie edukacji (zwierzęta dzikie, domowe i gospodarskie). Utrwalamy poznane wcześniej nazwy, a także wprowadzamy nowe. Uczniowie zwykle lubią tę tematykę, gdyż interesują się zwierzętami. Warto to wykorzystać i poświęcić więcej czasu, aby poza słownictwem rozwinąć umiejętności budowania zdań z wykorzystaniem różnych konstrukcji. Zwłaszcza że 4 października obchodzimy World Animal Day.

  • maj - czerwiec | 3 (25) 2021

    Letnie podróże małe i duże

    Lato oznacza wakacje, a wakacje oznaczają podróże – wiadomo, każdy na to czeka! Niestety, dla wielu z nas wakacyjne wyjazdy pozostają w sferze marzeń i planów na „po pandemii”. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na lato w dusznej klasie? Absolutnie nie, bo połączenie nauczycielskiej kreatywności z materiałami dostępnymi w internecie skutkuje naprawdę niezwykłymi podróżami!

  • maj - czerwiec | 3 (25) 2021

    Sposoby na angażujące lekcje online

    Zajęcia online z najmłodszymi to nasza nowa rzeczywistość. Mają one tylu zwolenników, co i przeciwników. Wady i zalety tego typu lekcji można wymieniać w nieskończoność i trudno zdecydować, która ze stron ma rację. Niemniej na pewno jest grupa nauczycieli, którzy zostaną przy tej formie zajęć.

  • styczeń - luty | 1 (23) 2021

    Ciekawa i interaktywna prezentacja w Power Point

    Jednym z narzędzi, które przyda się podczas nauczania online jest program Power Point. Pomoże on w uporządkowaniu materiałów oraz w organizacji pracy. Ważne jest, że do prezentacji możemy w każdej chwili powrócić oraz modyfikować treść i nie jest nam potrzebny do tego Internet! Program Power Point daje wiele możliwości i funkcji do stworzenia ciekawych zadań dla uczniów. W artykule opisujemy krok po kroku jak przygotować prezentację Power Point, aby urozmaiciła lekcje, podpowiadamy, jak za pomocą efektów dostępnych w programie zaciekawić uczniów i poprzez interaktywne zadania zmotywować ich do aktywnej pracy i nauki.

  • listopad - grudzień | 6 (22) 2020

    Experiments with Google

    Bieżący rok pokazał nam, że bez nowych technologii ani rusz. Nawet najbardziej oporni musieli przestawić się na zajęcia online i szybko przekonali się, że sam podręcznik to za mało. Aby przyciągnąć uwagę uczniów i utrzymać ją przez 45 – a czasem nawet 90 – minut, potrzebny jest efekt WOW. Całe szczęście z pomocą przychodzi Google, które w marcu 2009 roku (tak, to było 11 lat temu) uruchomiło Experiments with Google – platformę, na której znajdziecie bezpłatne aplikacje, gry i programy działające w przeglądarce. Wszystkie z nich są w fazie testów i nie zawsze działają idealnie, dlatego zebraliśmy 8 najlepszych i niezawodnych eksperymentów od Google.

  • wrzesień - październik | 5 (21) 2020

    My classroom

    Podczas lekcji języka angielskiego ważne jest, aby zarówno nauczyciel, jak i uczniowie używali tego języka jak najczęściej, nie tylko w ramach wykonywanych zadań, ale również porozumiewali się po angielsku między sobą podczas lekcji. Do tego potrzebna jest znajomość słownictwa używanego na lekcjach, więc szczególnie przydadzą się angielskie nazwy np. przyborów szkolnych. Już podczas pierwszych godzin nauki warto wprowadzić potrzebny materiał, dlatego podpowiadamy, jak to zrobić w ciekawy sposób – za pomocą popularnego programu PowerPoint.

  • lipiec - sierpień | 4 (20) 2020

    Interaktywny przyjaciel

    Na zajęciach języka angielskiego często wykorzystuje się maskotki, mogą one nie tylko stać się przyjaciółmi dzieci, ale również motywować je do mówienia po angielsku. Minusem jednak jest to, że maskotka zwykle mówi „głosem nauczyciela”. Ponadto z wiekiem dzieci przestają w nią wierzyć. Czasami nawet buntują się, bo uważają, że maskotka jest dobra dla maluchów. Rozwiązaniem tego problemu może stać się interaktywny przyjaciel klasy, który faktycznie będzie mówił do dzieci po angielsku. Co więcej, powie dokładnie to, co jest potrzebne na danej lekcji.

  • maj - czerwiec | 3 (19) 2020

    Wirtualne podróże językowe

    Wakacje kojarzą nam się z podróżami językowe i zwiedzaniem świata. Warto pamiętać, że możliwość komunikacji podczas wyjazdów zagranicznych jest jednym z głównych powodów, dla których uczymy się języka angielskiego. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na podróże. Na szczęście, istnieją aplikacje, które pomagają poznać piękne miejsca bez wychodzenia z domu. Wykorzystajcie je w szkole!

  • marzec - kwiecień | 2 (18) 2020

    Aplikacje do mierzenia poziomu hałasu na lekcjach

    Nauczycieli można podzielić na dwie grupy – takich, którzy lubią, kiedy na lekcjach coś się dzieje i nie przeszkadza im wtedy hałas, oraz takich, którzy lubią spokojne zajęcia w ciszy. Dokładnie tak samo funkcjonują uczniowie. Niektórzy będą w stanie nauczyć się bardzo dużo, kiedy wokół jest głośno, ale inni będą mieli już z tym spory problem. Jak więc temu zaradzić? Jak sprawić, żeby każdy z uczniów znalazł w klasie miejsce i sposób pracy dla siebie? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Kruszyńska.

  •  
     
    To Top ↑