W dziale znajdziesz

Tablice multimedialne to standard w wielu polskich szkołach i przedszkolach. Sprawdź jak nowe technologie mogą sprawić, że Twoje zajęcia będą prawdziwą petardą. Przedstawiamy KROK PO KROKU jak oswoić tablicę multimedialną, tablet, smartfon i przydatne aplikacje, i wykorzystać je swoich celów.

Przykładowe artykuły:

 • Let's revise! – lekcja powtórkowa z tablicą multimedialną
 • Prepositions of place -zaprogramuj swojego robota
 • Daily routine (vocabulary) - domino z kodami QR
 • listopad - grudzień | 6 (10) 2018

  Best Christmas apps

  Od jakiegoś czasu to głównie dzieci, a nie rodzice, podejmują decyzję, czy będą uczęszczać na dodatkowe zajęcia. Dlatego warto powoli wdrażać chociaż najprostsze zadania bazujące na nowoczesnej technologii i zapewnić sobie stałe grono kursantów oraz satysfakcję z organizacji nieprzeciętnych zajęć. Oparte na mobilnych aplikacjach formy pracy dają gwarancję, że dzieci zostaną na lekcjach przez długie lata.

 • wrzesień - październik | 5 (9) 2018

  Every kid can be Internet Awesomee – Pear Deck

  Kiedy otworzysz stronę peardeck.com, zobaczysz żółtą gruszkę i powyższy napis. Choć ja zmieniłabym can na is, bo często nasi uczniowie opanowali umiejętności internetowe lepiej niż niejeden dorosły. I – jak chyba każdy nauczyciel – pewnie macie na koncie choć jeden incydent, kiedy wasz uczeń w czasie lekcji próbował swoich sił pod ławką w surfowaniu po Internecie czy czatowaniu w mediach społecznościowych. Co tu dużo mówić – dzieciaki uwielbiają swoje telefony i dostęp do Internetu. Wykorzystajmy więc to na naszych lekcjach!

 • lipiec - sierpień | 4 (8) 2018

  Let’s go camping

  Za nami kolejny rok szkolny. Być może nie udało się wam w jego trakcie znaleźć odpowiednio dużo czasu lub odwagi na przeprowadzenie zajęć opartych na nowych technologiach. Nie martwcie się – wakacyjny czas doskonale się do tego nadaje!

 • maj - czerwiec | 3 (7) 2018

  Prezentacje-animacje. Kreatywne zajęcia z użyciem nietypowych prezentacji

  W nauczaniu dzieci młodszych nie można pozwolić sobie na nudę i rutynę – to zapewne wie każdy, kto uczy w tej grupie wiekowej. Uczniowie nie potrafią się długo skoncentrować na jednej rzeczy (short attention span) – są nie tylko żądni zabawy na zajęciach, ale uwielbiają także nowości, które ich zaskoczą, będą aktywizować i nauczą czegoś nowego. Dlatego my, nauczyciele, musimy sięgać po różne metody pracy i pomoce dydaktyczne. Jednym z idealnych rozwiązań, pomocą, a nawet aktywizatorem będzie… prezentacja animowana. Ale od razu powiem, że nie taka zwykła…

 • maj - czerwiec | 3 (7) 2018

  Go Tech!

  Temat technologii w klasie, zwłaszcza gdy mówimy o młodszych uczniach, jest dyskusyjny. Używać? Nie używać? Przez długi czas miałam bardzo zdecydowany pogląd, że dzieci zbyt często mają do czynienia z technologią i cierpią na tym inne umiejętności. Ostatnio skłaniam się ku opinii, że technologia używana mądrze nie jest zła, szczególnie że bez niej obecny świat traci swój kształt, czy nam się to podoba, czy nie. Dzieci będą z niej korzystać – jeśli nie teraz to później, gdy będą starsze. Od nas – pedagogów – zależy jednak, JAK będą korzystać! Jeśli uczynimy z technologii „zakazany owoc”, to będzie bardziej pociągający. Poza tym dzieci przyzwyczajone do długopisów i papieru bardzo cieszą się na takie urozmaicenie.

 • styczeń - luty | 1 (5) 2018

  Animal Body Parts

  W dzisiejszych czasach technologia jest nieodłącznym elementem naszego życia. Nasi uczniowie codziennie mają z nią styczność, czy jest zatem coś, co jeszcze może zrobić na nich wrażenie? Jako nauczyciel prowadzący własną szkołę językową wiem, że moi podopieczni oczekują, że przygotowywane przez nas zajęcia będą inne niż „w szkole”, co jest ogromnym wyzwaniem. Wszyscy chcemy, aby lekcje były ciekawe, ale jednocześnie skuteczne. Połączenie tych dwóch rzeczy nie zawsze jest takie proste. Dlatego, aby uatrakcyjnić swoje zajęcia, często korzystam z różnych nowinek technologicznych. Co prawda wiele razy słyszeliśmy o ich wadach i zaletach, ale jeżeli używamy ich z głową, nie zapominając o realizacji założonych celów, są one doskonałym narzędziem urozmaicającym zajęcia, mającym ogromny wpływ na motywację naszych uczniów.

 • listopad - grudzień | 4 (4) 2017

  Family in cloud

  Kiedy myślimy o nowych technologiach, często nasuwają się nam pytania: Jak nauczanie z ich użyciem wzbogaci kompetencje naszych uczniów? W jaki sposób wyciągnąć z nich wartości pedagogiczne? Przyznam się Wam, że ja na co dzień w swojej pracy wykorzystuję tablicę multimedialną, komputer czy smartfon. Choć dla większości naszych uczniów żadna z tych rzeczy zapewne nie jest nowością, to używanie ich na lekcjach jest czymś ciekawym, atrakcyjnym i wywołującym zaskoczenie.

 • lipiec - sierpień | 2 (2) 2017

  Filmowe wakacje

  Zawsze we wrześniu rok szkolny wydaje się nieskończenie długi, a potem ani się obejrzymy i mamy Boże Narodzenie, ferie, Wielkanoc i wakacje. Dlatego jeśli tylko prowadzicie zajęcia podczas wakacji w jakiejkolwiek formie, to zachęcam was do wykorzystywania kamery i aparatu, których ja podczas swoich zajęć używam od kilku lat, nie tylko w wakacyjnym okresie.

 • maj - czerwiec | 1 (1) 2017

  QR Code. Super zabawa z nowymi technologiami

  W klasach I–III nie ma czasu na nudę, a nawet najciekawsza zabawa czy piosenka po kilku razach przestaje być atrakcyjna. Dlatego tak ważne jest to, żeby ciągle poszukiwać nowych rozwiązań i zaskakując uczniów, wciągać ich do wspólnego działania. Tylko naprawdę zaangażowane dzieci nauczą się czegoś nowego. Doskonałym pomocnikiem w tym zakresie są nowe technologie, a bardzo sprytnym i niewymagającym rozwiązaniem – zastosowanie kodów QR.

 •  
   
  To Top ↑