Zpomocą przychodzą trzy aplikacje, które służą do zapanowania nad natężeniem hałasu w klasie. Wszystkie aplikacje są do darmowego użytku, wymagają dostępu do Internetu oraz działają z poziomu przeglądarki. Z pewnością ich dużym plusem jest to, że nie trzeba niczego instalować dodatkowo, a wymagają jedynie dostępu do mikrofonu w komputerze.

Istotny jest również fakt, że nie jest niezbędne posiadanie rzutnika, jednakże aplikacje są przyjemne wizualnie, a że nie wszystkie ostrzegają dźwiękowo, kiedy w klasie robi się za głośno, podłączenie komputera do rzutnika sprawi, że uczniowie będą Nauczycieli można podzielić na dwie grupy – takich, którzy lubią, kiedy na lekcjach coś się dzieje i nie przeszkadza im wtedy hałas, oraz takich, którzy lubią spokojne zajęcia w ciszy. Dokładnie tak samo funkcjonują uczniowie. Niektórzy będą w stanie nauczyć się bardzo dużo, kiedy wokół jest głośno, ale inni będą mieli już z tym spory problem. Jak więc temu zaradzić? Jak sprawić, żeby każdy z uczniów znalazł w klasie miejsce i sposób pracy dla siebie? mogli obserwować poziom hałasu i sami kontrolować swoje zachowanie. Często niestety bywa tak, że początkowo uczniowie koncentrują się na tym, co jest wyświetlane na ekranie i może się wydawać, że aplikacja bardziej dezorganizuje pracę, niż wpływa na zapanowanie nad uczniami. Musimy jednak pamiętać, że naturalną rzeczą jest to, że dzieci reagują żywiołowo na nowości. Szczególnie te atrakcyjne i ruszające się. Z czasem zapewne okres ekscytacji minie.