Nauczycieli można podzielić na dwie grupy – takich, którzy lubią, kiedy na lekcjach coś się dzieje i nie przeszkadza im wtedy hałas, oraz takich, którzy lubią spokojne zajęcia w ciszy. Dokładnie tak samo funkcjonują uczniowie. Niektórzy będą w stanie nauczyć się bardzo dużo, kiedy wokół jest głośno, ale inni będą mieli już z tym spory problem. Jak więc temu zaradzić? Jak sprawić, żeby każdy z uczniów znalazł w klasie miejsce i sposób pracy dla siebie? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Kruszyńska.

Zpomocą przychodzą trzy aplikacje, które służą do zapanowania nad natężeniem hałasu w klasie. Wszystkie aplikacje są do darmowego użytku, wymagają dostępu do Internetu oraz działają z poziomu przeglądarki. Z pewnością ich dużym plusem jest to, że nie trzeba niczego instalować dodatkowo, a wymagają jedynie dostępu do mikrofonu w komputerze.

Istotny jest również fakt, że nie jest niezbędne posiadanie rzutnika, jednakże aplikacje są przyjemne wizualnie, a że nie wszystkie ostrzegają dźwiękowo, kiedy w klasie robi się za głośno, podłączenie komputera do rzutnika sprawi, że uczniowie będą Nauczycieli można podzielić na dwie grupy – takich, którzy lubią, kiedy na lekcjach coś się dzieje i nie przeszkadza im wtedy hałas, oraz takich, którzy lubią spokojne zajęcia w ciszy. Dokładnie tak samo funkcjonują uczniowie. Niektórzy będą w stanie nauczyć się bardzo dużo, kiedy wokół jest głośno, ale inni będą mieli już z tym spory problem. Jak więc temu zaradzić? Jak sprawić, żeby każdy z uczniów znalazł w klasie miejsce i sposób pracy dla siebie? mogli obserwować poziom hałasu i sami kontrolować swoje zachowanie. Często niestety bywa tak, że początkowo uczniowie koncentrują się na tym, co jest wyświetlane na ekranie i może się wydawać, że aplikacja bardziej dezorganizuje pracę, niż wpływa na zapanowanie nad uczniami. Musimy jednak pamiętać, że naturalną rzeczą jest to, że dzieci reagują żywiołowo na nowości. Szczególnie te atrakcyjne i ruszające się. Z czasem zapewne okres ekscytacji minie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 54  Strona 55  Strona 56

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

This is my family!

Rodzina to temat, który dzieci wprost uwielbiają. Omawiany na zajęciach wzbudza zdecydowanie pozytywne emocje. Jest bliski ich sercu, każdy ma coś do opowiedzenia. Jednak koncepty, które...

Czytaj więcej

Let’s solve a mystery

Wszyscy uczniowie lubią się uczyć poprzez zabawę, szczególnie z nutką rywalizacji. Świetną okazją do tego są propozycje od Moniki Niedźwiedzkiej, które pasują do zdecydowanej większości...

Czytaj więcej
To Top ↑