Podczas lekcji języka angielskiego ważne jest, aby zarówno nauczyciel, jak i uczniowie używali tego języka jak najczęściej, nie tylko w ramach wykonywanych zadań, ale również porozumiewali się po angielsku między sobą podczas lekcji. Do tego potrzebna jest znajomość słownictwa używanego na lekcjach, więc szczególnie przydadzą się angielskie nazwy np. przyborów szkolnych. Już podczas pierwszych godzin nauki warto wprowadzić potrzebny materiał, dlatego podpowiadamy, jak to zrobić w ciekawy sposób – za pomocą popularnego programu PowerPoint.

Warto od samego początku przyzwyczaić dzieci do porozumiewania się z nauczycielem po angielsku i już na pierwszych lekcjach wprowadzić potrzebny materiał. Potem należy konsekwentnie pilnować, aby znane im słowa wplatać w wyrażenia, a nawet zdania opisujące czynności i polecenia na zajęciach. Uczniowie lepiej zapamiętają wprowadzane pojęcia, jeśli skojarzą je z najbliższym otoczeniem, czyli ich salą oraz własnymi przyborami. Proponuję scenariusz zajęć, podczas których uczniowie najpierw poznają słownictwo, a następnie zrobią zdjęcia własnej sali lekcyjnej oraz przyborów szkolnych i na ich podstawie w PowerPoint przygotują prostą prezentację zawierającą napisy po angielsku. Zajęcia zaplanowane są na 45 minut, w tym czasie nie uda się jednak zaprezentować twórczości uczniów, dlatego kolejna lekcja powinna być poświęcona na pokazanie i omówienie wykonanych prezentacji. Będzie to zarazem świetne utrwalenie materiału. Na takich zajęciach najwygodniejsze będą tablety, gdyż łatwo jest nimi zrobić zdjęcia. Możecie spróbować przeprowadzić zajęcia z wykorzystaniem laptopów, to będzie jednak wymagało przesyłania zdjęć zrobionych telefonem oraz linków do ćwiczeń.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 53  Strona 54  Strona 55

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Teddy bear is in my house!

Pluszowy miś to przyjaciel dzieci i dorosłych, dlatego za każdym razem, gdy pojawia się na zajęciach, wywołuje uśmiech! Podczas proponowanych zajęć – odpowiadając na pytania misia – uczniowie...

Czytaj więcej
To Top ↑