Pracując z dziećmi, nieraz zapewne przekonaliście się, że nagłe zmiany nastrojów nie są niczym szczególnym wśród maluchów, a co ciekawe – zdarzają się bardzo często. Dlatego na pewno nauka o emocjach jest bardzo ważna, również na języku angielskim! Jak wykorzystać proste pomoce dydaktyczne do rozmów o emocjach?

Wartykule podzielę się prostymi i niewymagającymi wielkich kosztów materiałami dydaktycznymi, które możecie zrobić samodzielnie, a co najważniejsze – wykorzystać je nie tylko na lekcjach poświęconych emocjom. Pokażę również, że wprowadzenie rozmów o dziecięcych emocjach jest bardzo proste i nie zabierze wiele czasu, a dzięki systematycznym powrotom do tematu – również korzystne. Zapewne potraficie stwierdzić, w jakich humorach są wasi podopieczni, a pytając ich o uczucia, jakie nimi targają,pokazujecie, że się z nimi liczycie i je akceptujecie, a to sprzyja budowaniu dobrych relacji. Zatem wszyscy mogą tylko zyskać!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 54  Strona 55  Strona 56

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you tody?

Uczniowie bardzo lubią zajęcia poświęcone emocjom. Warto wykorzystać ten temat, aby poznać również ich nastroje. Wystarczy kilka kartek kolorowego papieru, papierowe talerzyki oraz wydrukowane...

Czytaj więcej
To Top ↑