Zajęcia bez flashcards dają wiele możliwości i pozwalają pobudzić dziecięcą ciekawość i wyobraźnię. Dlatego chcemy się podzielić pięcioma sprawdzonymi sposobami, których głównym motywem, jako że do świąt zostało już coraz mniej czasu, będą przedmioty ściśle związane z Gwiazdką. Będą to między innymi choinka, rękawiczki oraz piernik.

1.DEKOROWANIE CHOINKI

PRZYGOTOWANIE:

Wytnij z brystolu lub kartonu wielką choinkę. Dodatkowo przygotuj też dużą ilość różnych kształtów w różnych kolorach, które posłużą jako choinkowe dekoracje.

PRZEBIEG ZABAWY:

Na początku zajęć przeprowadź z uczniami szybką powtórkę z kolorów i kształtów. Gdy już to zrobisz, usadź uczniów w kole, a na środku rozłóż wcześniej przygotowaną choinkę. Wytłumacz dzieciom, że będą podchodziły i z zamkniętymi oczami losowały ozdobę z pudełka. Ich zadaniem będzie poprawne nazwanie wylosowanego kształtu. Gdy już to zrobią, określają kolor i kładą swoją ozdobę w wybrane przez siebie miejsce na choince (jeśli nie zależy ci na tym, aby wykorzystać to kilkukrotnie na różnych zajęciach, zwyczajnie przyklejajcie ozdoby klejem). Zabawę kontynuujemy do momentu ozdobienia całej choinki w satysfakcjonujący nas sposób.

Dzięki temu zadaniu dzieci:

  • ćwiczą pracę w grupie,
  • utrwalają słownictwo związane z kształtami i kolorami,
  • ćwiczą zmysł dotyku.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 38  Strona 39  Strona 40

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I’m thankful for…

Jesień to naprawdę urodzajny okres dla anglistów. Można do woli przebierać w materiałach związanych z tą kolorową porą roku oraz świętami jej towarzyszącymi. Bardzo często w całym boomie na Halloween...

Czytaj więcej
To Top ↑