Hello!

Lato i zbliżające się wakacje to dobra okazja do wprowadzenia słownictwa i zwrotów związanych ze środkami transportu, więc zajrzyjcie do działu „Get inspired!” i skorzystajcie z gotowego scenariusza zajęć. Kiedy wybierzecie środek transportu, to czas na przygodę! Pytanie dokąd pojechać? W góry czy nad morze? Pomysłów na zabawy wprowadzające/ utrwalające wakacyjne słownictwo szukajcie w dziale „Out of the box”.

Podczas wakacyjnych zajęć nie może zabraknąć morskich opowieści. Jak w prosty sposób przygotować ciekawe arcydzieła, które będą wspaniałymi pomocami dydaktycznymi? Sprawdźcie w dziale „Make it for free”. A może szukacie aktywizujących piosenek? Wskoczcie do działu „1, 2, 3 rhyme with me”.

Kto nie marzył o podróży na Hawaje? Warto wybrać się tam nawet palcem po mapie, bo to piękne miejsce, jeden z amerykańskich stanów. Proponujemy lekcję w stylu Aloha Day – popularnego święta celebrowanego przez Hawajczyków. Dzieci na pewno będą zachwycone! Emotikony towarzyszą nam codziennie i Waszym uczniom również, dlaczego więc nie wykorzystać ich podczas zajęć, tym bardziej, że w lipcu przypada ich święto?

Emotikony świetnie sprawdzą się podczas nauki słów wyrażających emocje. Przygotowaliśmy scenariusz, w którym znajdziecie pomysły na zabawy muzyczno- ruchowe, plastyczne i sensoryczne, które pomogą dzieciom nazywać emocje i tym samym lepiej je oswajać oraz kontrolować.

Koniec i początek roku szkolnego to czas powtórek, dlatego w bieżącym numerze podpowiadamy, jak wykorzystać do tego narzędzia TIK, a także pacynki – może skusicie się na wakacyjne przedstawienie?

Za chwilę nowy rok szkolny. Jeśli myślicie już o planerze, który pomoże Wam zaplanować nowy rok, to gorąco polecam Get Creative Every Day school year 2022/2023 – kalendarz i planner z gotowymi pomysłami na zajęcia z języka angielskiego dla młodszych dzieci. Ubiegłoroczne wydanie szybko się wyprzedało, zatem warto zarezerwować swój egzemplarz jak najszybciej. Zajrzyjcie na stronę www.getcreative-everyday.com/pl.

 

GET INSPIRED

Dynamicznie ze środkami transportu

Zbliżające się lato a wraz z nim upragnione dla wielu uczniów wakacje mogą być okazją do wprowadzenia słownictwa i zwrotów związanych ze środkami transportu. W scenariuszu zajęć znajdziecie pomysły na angażujące i uwzględniające wiedzę z neurodydaktyki gry i zabawy językowe, wprowadzające słownictwo i pozwalające je utrwalić podczas dwóch jednostek lekcyjnych.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Emoji Day!

World Emoji Day przypada 17 lipca. Tego dnia zauważamy funkcję emotikonów w wyrażaniu świata uczuć. To świetna okazja, by nauczyć się słów wyrażających emocje. W scenariuszu znajdziecie pomysły na zabawy muzyczno-ruchowe, plastyczne i sensoryczne, które pomogą dzieciom nazywać emocje i tym samym lepiej je oswajać oraz kontrolować.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Morskie opowieści

 

Wakacyjne zajęcia plastyczno-techniczne obfitują bardzo często w morskie opowieści. To zabawy z rybami i innymi wodnymi stworzeniami. Króluje tu kolor niebieski, ale nie brak też różnobarwnych rybek czy połyskujących muszelek. Jak w prosty sposób przygotować ciekawe arcydzieła, które będą wspaniałymi pomocami dydaktycznymi? Sprawdźcie sami!

KIDS ON STAGE

Życie jest teatrem! Jak za pomocą pacynek zmotywować uczniów do mówienia?

 

Ponieważ nauka jakiegokolwiek języka ma największy sens, kiedy przedstawiana jest w kontekście codziennych sytuacji, jedną z ciekawszych, a czasem pomijanych form nauki jest drama oraz roleplay. Dobrze zaaranżowane przedstawienia mogą ułatwić naukę słownictwa, ale także gramatyki, jednocześnie utrwalając konstrukcje realnie potrzebne w sytuacjach życiowych. Przydadzą się do tego również pacynki, dzięki którym można zaimprowizować żywe interakcje i sprawić, by uczniowie mówili więcej i chętniej.

HI TECH

Angażująca powtórka

 

Tuż przed końcem roku szkolnego (lub na początku nowego) warto powtórzyć to, czego dzieci uczyły się od września. Dzięki temu utrwalamy materiał, ale też mamy okazję zaobserwować, czy nasze metody sprawdziły się – czy uczniowie zapamiętali wprowadzone słowa i konstrukcje gramatyczne. Pamiętajmy jednak, że w czerwcu, kiedy za oknem jest już lato, dzieci są rozkojarzone i niechętnie pracują na lekcjach. Dlatego proponuję aktywności powtórkowe, które zaangażują uczniów i obudzą emocje. Wykorzystajmy do tego narzędzia TIK.

CULTURE PLEASE

Aloha Day

 

Gdzieś bardzo daleko stąd jest miejsce, gdzie życie płynie wolniej i spokojniej. Jest tam piękna, słoneczna pogoda, urokliwe kwiaty oraz uśmiechnięci ludzie. Na dodatek można tam rozmawiać w języku angielskim! Tak, to Hawaje! Przepiękny archipelag na Oceanie Spokojnym, a także jeden z amerykańskich stanów. To miejsce, gdzie warto się wybrać z naszymi uczniami, nawet tylko palcem po mapie, oraz zorganizować im lekcje w stylu Aloha Day – popularnego święta celebrowanego przez Hawajczyków.

FREESTYLE

Soczyście owocowe letnie aktywności

 

Słoneczne dni oraz perspektywa nadchodzących wakacji nie zawsze działają pozytywnie na skupienie i zaangażowanie uczniów. Aby podtrzymać motywację do nauki języka angielskiego, postaw na zaskakująco proste i nieszablonowe aktywności. W artykule przedstawiamy pomysły na zabawy, piosenki, rymowanki oraz propozycje książeczek anglojęzycznych na zajęcia o owocach.

Owocowy zawrót głowy

 

Fruit Day świętujemy 1 lipca. To dobra okazja, aby na zajęciach powtórzyć nazwy owoców i kolorów. W lipcu owoce są łatwo dostępne, więc włączenie zmysłu smaku i zapachu na pewno zwiększy atrakcyjność lekcji. Jakie aktywności warto przeprowadzić?

1, 2, 3 RHYME WITH ME

Wakacyjne zabawy w morskiej krainie

 

Wakacje to czas, który kojarzy się nam z nadmorskimi podróżami. Dzieci uwielbiają wodne zwierzęta, dlatego znakomitym pomysłem jest przeprowadzenie zajęć o takiej tematyce! Nie zapominajmy, że w zabawach z dziećmi ważne są wpadające w ucho piosenki, dlatego przygotowałam kilka aktywizujących propozycji dla przedszkolaków.

OUT OF THE BOX

Mountains or sea? What is your favourite place to be?

Ahoj przygodo! Z pewnością większość z was nie może się już doczekać wakacyjnych przygód, jednak przed nami jeszcze ostatnie miesiące szkoły. Zbierzmy więc wspólnie siły, przed wami czerwcowe inspiracje językowe! Oczywiście proponowane aktywności z powodzeniem możecie wykorzystać również podczas pierwszych dni w nowym roku szkolnym, aby powtórzyć słownictwo i powspominać wakacyjne podróże.

To Top ↑