Na dworze coraz zimniej, pewnie już wyciągacie z szaf, głęboko ukryte, ciepłe kurtki i buty. Na zajęciach przyda się powtórka nazw części garderoby, sprawdźcie przygotowane przez nas pomysły m.in. na zabawę z papierowymi rękawiczkami, skorzystajcie też z kolorowych grafik 

 

Jak zima to śnieg! A że w styczniu obchodzimy Światowy Dzień Śniegu – sięgnijcie po pomysły na świętowanie! Jeśli jednak nie ma śniegu za oknem, to podpowiadamy, jak wykorzystać inne, ciekawe patenty (m.in. mąkę). W bieżącym numerze nie zabrakło również naszych ulubionych pingwinów – poznajcie sposoby na angażujące i ciekawe zajęcia o pingwinach z wykorzystaniem rymowanek.

 

Jak zima i śnieg – to za chwilę Christmas Time, pewnie cieszycie się tak samo jak Wasi uczniowie, oczywiście przybywamy z superpomysłami na zajęcia w świątecznym klimacie, przygotowaliśmy storytellingowe propozycje (bo co to za zajęcia bez książeczek). Będzie o zapominalskim Mikołaju, filcowych pomocach (tym razem zaprosiliśmy leśne zwierzęta, bo kto lepiej opowie historię świątecznego drzewka?), a także o pracowitych elfach – koniecznie skorzystajcie ze scenariusza świątecznego przedstawienia .

 

Mamy też propozycje na Dzień Babci i Dzień Dziadka – publikujemy dwie piosenki wraz z pomysłami na ich wykorzystanie. Natomiast dział „Culture, please” opanowała Australia, bo w styczniu obchodzimy Australia Day. Ready for a journey?

 

W ostatnim czasie zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii zyskały na znaczeniu, ale – żeby utrzymać uwagę uczniów – potrzebny jest efekt WOW, z pomocą przychodzi Google – zobaczcie najlepsze eksperymenty do wykorzystania na zajęciach .

 

Korzystając z okazji, spieszę z informacją, że uruchomiliśmy sklep, w którym możecie kupić świetne materiały, które przydadzą się podczas Waszych codziennych zajęć z dziećmi. Zajrzyjcie na www.semantika.shoplo.com.

 

Wszystkiego dobrego!

Anna Stelmach

Redaktor prowadząca

GET INSPIRED

Take senses for a walk

Natura daje nam mnóstwo możliwości do realizacji treści edukacyjnych w przedszkolu, a znaczenie edukacji przyrodniczo-leśnej jest obecnie ogromne. Dzięki niej dzieci poznają otaczającą przyrodę, uczą się ją kochać i doceniać oraz współpracować ze sobą. Gdy połączymy odkrywanie leśnych tajemnic z tematami miesięcznymi, otrzymamy efektywną produkcję językową oraz naturalne przyswajanie słownictwa w jednym. Proponujemy scenariusz zajęć dla przedszkolaków, podczas których poznają m.in. słownictwo związane z lasem.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Let’s put on jackets!

Brr… Za oknami coraz zimniej. Nadszedł czas, aby wyciągnąć z szafy puchową kurtkę, wełnianą czapkę i długi szal. Skoro ubrania zimowe pojawiły się w naszym życiu codziennym, to warto omówić ten temat także na zajęciach językowych. Proponujemy scenariusz zajęć dla edukacji wczesnoszkolnej z ubraniami w roli głównej.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

KIDS ON STAGE

At Santa’s Workshop

Kiedy nadchodzi grudzień – nagle wszystko zaczyna być magiczne. Wyciągamy świąteczne ozdoby, wokół słychać dzwoneczki, za oknem sypie biały puch. Przedświąteczne zajęcia sprawiają dużo radości zarówno uczniom, jak nauczycielom. Ciekawym pomysłem na wprowadzenie atmosfery świąt na zajęcia jest przygotowanie świątecznego przedstawienia!

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Zabawy ze śniegiem

17 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Śniegu. Jest on częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, zatytułowanej Bring Children to the Snow, której celem jest zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów zimowych, ale również zwracania uwagi na ochronę środowiska. Co zrobić, gdy na dworze nie ma śniegu, a my chcemy świętować World Snow Day? W artykule znajdziecie kilka multisensorycznych pomysłów na aktywności w klasie ze śniegiem w roli głównej.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

STORYTELLING IS FUN

Christmas Time!

Ho, ho, ho! Zbliża się najwspanialszy okres w roku – Christmas Time! Święty Mikołaj, renifery, choinka, prezenty, śnieg, bałwanki… różnorodność książek w tematyce bożonarodzeniowej przyprawia o zawrót głowy i wybór odpowiedniej na zajęcia językowe jest nie lada wyzwaniem. Głowa do góry! Mamy aż dwie storytellingowe propozycje.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

HI TECH

Experiments with Google

Bieżący rok pokazał nam, że bez nowych technologii ani rusz. Nawet najbardziej oporni musieli przestawić się na zajęcia online i szybko przekonali się, że sam podręcznik to za mało. Aby przyciągnąć uwagę uczniów i utrzymać ją przez 45 – a czasem nawet 90 – minut, potrzebny jest efekt WOW. Całe szczęście z pomocą przychodzi Google, które w marcu 2009 roku (tak, to było 11 lat temu) uruchomiło Experiments with Google – platformę, na której znajdziecie bezpłatne aplikacje, gry i programy działające w przeglądarce. Wszystkie z nich są w fazie testów i nie zawsze działają idealnie, dlatego zebraliśmy 8 najlepszych i niezawodnych eksperymentów od Google.

CULTURE PLEASE

Australia, here we come!

Letnie wojaże już za nami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy podczas zajęć udali się na dość daleką wycieczkę. Kierunek – Australia! Tym bardziej, że 26 stycznia obchodzimy Australia Day. Pomysły, które zaproponuję, oprócz nauki nowych słów lub zwrotów po angielsku, mają również na celu rozbudzenie ciekawości dzieci i poszerzenie ich wiedzy o świecie. Ready for a journey? Australia, here we come!

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

FREESTYLE

Christmas in the Forest

W czasie zajęć zimowych w przedszkolu królują zwykle, obok bałwana i św. Mikołaja, renifery, pingwiny i niedźwiedzie polarne. Ale przecież z atmosferą świąteczną kojarzy się także zapach lasu, w którym rośnie bożonarodzeniowa choinka. Dlaczego więc nie zaprosić na zajęcia świąteczne leśnych zwierząt znanych dzieciom z zajęć jesiennych? Kto lepiej niż one opowie historię świątecznego drzewka?

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

1, 2, 3 RHYME WITH ME

Rozśpiewane babcie i roztańczeni dziadkowie

W styczniu odpoczywamy już po okresie świątecznym, ale to zdecydowanie nie koniec świętowania! Przed nami Dzień Babci i Dzień Dziadka. Podczas gdy uczniowie będą dzielnie wykonywać piękne laurki, dobrze będzie wpleść motyw babci i dziadka na zajęcia języka angielskiego.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

One, two, three waddle with me!

20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. To doskonała okazja, by podczas zajęć zapoznać dzieci z sylwetkami tych ciekawych zwierząt, przedstawić kilka zaskakujących faktów, których nie zna nawet niejeden dorosły, pobawić się w opisywanie pingwinów czy ich karmienie. Jak jednak zacząć takie zajęcia z najmłodszymi? Przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe i angażujące rozpoczęcie zajęć o pingwinach za pomocą rymowanek.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

To Top ↑