Krok po kroczku, krok po kroczku… przyszedł wrzesień! Cały nowy rok przed nami. Mam nadzieję, że się cieszycie, ponieważ wraz z nowym rokiem nadchodzi 15. już numer „Get Creative!” z kolejną porcją pomysłów i inspiracji!

 

Zapraszam do działu „Get inspired”, gdzie jak zwykle czekają na Was gotowe scenariusze zajęć wraz z materiałami. Rozpocznijcie ze swoimi uczniami nowy rok, poznając i utrwalając klasowe zasady lub zawczasu przygotujcie się do Halloween! W dziale „Make it for free” znajdziecie też kilka propozycji na dyniowe DIY.

 

Możecie także zacząć już myśleć o listopadowym Dniu Pluszowego Misia – może w tym roku z tej okazji przygotujecie przedstawienie z misiowymi rymowankami roli głównej? Po gotowy scenariusz sięgnijcie do działu „Kids on stage!”.

 

Następnie dajcie się zaskoczyć wyjątkowymi pomocami, które możecie przygotować do ulubionych opowiadań uczniów – dowiecie się m.in., jak szybko i łatwo zmienić się w Bardzo Głodną Gąsienicę czy wykonać efektowną makietę lasu, w którym mieszka słynny Gruffalo. A jeżeli stale poszukujecie pomysłów na zajęcia kulturowe, koniecznie zajrzyjcie do działu „Culture, please”, gdzie czekają propozycje uniwersalnych aktywności, które możecie zaproponować swoim uczniom.

 

W dalszej części numeru skupiamy się na ważnych metodycznych kwestiach – przeczytacie o tym, jak sprawić, by lekcja była udana, precyzyjnie określając jej cele, oraz dlaczego warto postawić na dobry warm-up. W obydwóch artykułach znajdziecie konkretne przykłady, które nakierują Was na właściwe rozwiązania. A że bardzo takie lubimy, sprawdźcie również nasze propozycje na zabawy ruchowe idealne na wrześniowe zajęcia.

 

Na koniec przeczytajcie o kolejnej genialnej propozycji na lekcje z udziałem nowoczesnych technologii.

 

Powodzenia w nowym roku!

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Our classroom rules

Proponujemy pomysł na wprowadzenie lub przypomnienie zagadnień związanych z zasadami pracy na lekcjach, tj. classroom management. To bardzo ważny element, od którego może zależeć sukces prowadzonych przez cały rok zajęć. Idealnym rozwiązaniem jest zaznajomienie uczniów z zasadami pracy na lekcji w formie zabawy, co pokaże, jak ważna jest miła atmosfera na zajęciach i jak wiele zależy właśnie od dzieci. W proponowany scenariusz nauczyciel może wpleść zagadnienia, które według niego są najbardziej przydatne.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Hooray! Hooray! It's a Halloween Day!

O Halloween warto wspomnieć na zajęciach z angielskiego, bo to element kultury tego języka. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzieci bardzo lubią ten temat i żywo na niego reagują. Zanim oddacie się szaleństwu i zabawie, warto wprowadzić i utrwalić słownictwo, które związane jest z Halloween. W tym pomoże opublikowany w czasopiśmie scenariusz.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

I pumpkin You

Sezon na dynie już się rozpoczął. Zupa dyniowa i placuszki z dyni zagoszczą w naszych domach na dobre. A co zagości na waszych zajęciach? Skorzystajcie z pomysłów na dyniowe DIY.

KIDS ON STAGE

Bears on stage!

Miś Teddy Bear nie przestaje być popularny na całym świecie, stał się najlepszym przyjacielem dzieci i dorosłych. Doczekał się nawet swojego święta, które obchodzimy 25 listopada. Z tej okazji proponujemy pomysły na zajęcia, w tym przedstawienie o misiu „What’s in the box?”.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Do ruchu, gotowi, start!

Proste zabawy ruchowe, do których nie trzeba się specjalnie przygotowywać, to coś, co lubią nauczyciele! Warto mieć na podorędziu kilka sprawdzonych propozycji, które rozruszają i zaangażują uczniów. Przedstawiamy kilka propozycji na aktywności bez wykorzystania wszechobecnych kart obrazkowych. Przydadzą się szczególnie na początku roku szkolnego.

STORY TELLING IS FUN

Storytellingowe pomoce DIY

Jeśli opowiadanie historyjek w klasyczny sposób (odczytując z książki, prezentując karty obrazkowe) to dla was zdecydowanie za mało, zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym pokazujemy, że warto korzystać z własnoręcznie wykonanych pomocy, takich jak np. fartuchy, łyżki czy kamienie.

HI TECH

Genial.ly. Genialne narzędzie do tworzenia interaktywnych zadań

Aplikacja genialy.ly to genialne narzędzie. Pozwala tworzyć niesamowite pokazy slajdów, prezentacje wideo, infografiki i nie tylko. Opisujemy, jak stworzyć interaktywny obrazek, który może stanowić całą lekcję. W obrazku ukryjemy różnorodne zadania, filmiki, quizy, QR kody oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

CULTURE PLEASE

Easy ways to create culture lessons

Zajęcia o kulturach innych państw to ciekawy sposób na urozmaicenie rocznego programu nauczania języka angielskiego. Nie tylko rozbudzają ciekawość świata wśród uczniów, ale także zachęcają do dalszej nauki języka. Proponujemy proste, ale efektywne pomysły na organizację zajęć kulturowych bez żmudnego planowania i czasochłonnych przygotowań.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Cel? Pal!

Wielu lektorów, szczególnie tych rozpoczynających ekscytującą przygodę z uczeniem, zastanawia się, na jakiej podstawie ocenić, czy dana lekcja zakończyła się sukcesem. Odpowiedź jest prosta – udana lekcja to taka, która realizuje precyzyjnie określone cele, a jak je określać? Podpowiadamy w artykule.  

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

FREESTYLE

The power of warm-up

Rozgrzewka językowa (tzw. warm-up) to ważny element zajęć, który pomaga wprowadzić uczniów w klimat języka obcego. Pierwsze minuty lekcji mają istotny wpływ na to, jak zaangażowani w jej przebieg będą uczniowie. Nie straćcie tego czasu, poświęcając go na rutynowe, czasem banalne, a niekiedy wręcz nudne aktywności. Żeby tego uniknąć, przyjrzyjcie się bliżej roli, znaczeniu i przykładom sprawdzonych aktywności na czas rozgrzewki językowej dla dzieci. 

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

To Top ↑