Hello!

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny. Towarzyszymy Wam już szósty rok! To już 33 wydanie Get Creative????. Tym razem zabieramy Was na niezwykłe październikowe i listopadowe zajęcia.

Za chwilę spadną pierwsze liście, więc warto wybrać się na spacer i pozbierać dary jesieni, które mogą stać się „rekwizytami” na październikowe zajęcia. Dobrą okazją do ich wykorzystania jest Dzień Drzewa, który jest celebrowany w Polsce 10 października. To świetna okazja do dyskusji na temat ekologii, zmian zachodzących w przyrodzie czy pór roku. Sprawdźcie również pomysły na jesienne zajęcia w dziale „Make it for free” – tam również przydadzą się liście!

Jeśli jesień, to koniecznie dynie! Przygotowaliśmy pomysły na eksperymentalny Halloween. W dziale „Freestyle” natomiast znajdziecie ciekawe rozwiązania na dyniowe zajęcia. W tym dziale jest również wiele inspirujących aktywności idealnych na World Animal Day.

15 października świętujemy Global Handwashing Day. Jeśli chcecie zobaczyć, co ciekawego możecie zrobić ze swoimi przedszkolakami w tym dniu – skorzystajcie ze scenariusza „I can wash my hands”. Czasownik „can” możecie również powtórzyć podczas lekcji poświęconej zwierzętom. Czy papuga potrafi pływać? A może słoń potrafi latać? Sprawdźcie to w scenariuszu „It can jump”.

W listopadzie koniecznie pamiętajcie o Thanksgiving, czyli Święcie Dziękczynienia, gdyż to temat rzadko realizowany na lekcjach, a nawet pomijany na korzyść bardziej popularnych jesiennych świąt. Jednak warto zapoznawać dzieci z tym pięknym zwyczajem dziękowania za najmniejsze rzeczy. Gotowy scenariusz zajęć znajdziecie w dziale „Culture, please”.

W listopadzie do świętowania zapraszają uczniów również pluszowe misie, oczywiście w języku angielskim. Przedstawione w bieżącym numerze propozycje „misiowych” zabaw sprawią, że uczniowie z przyjemnością i radością, oczywiście dzięki pomocy misiów, utrwalą angielski alfabet i kolory.

Skorzystajcie również z pomysłów na zabawy sensoryczne, które mogą stanowić bazę do zajęć powtórkowych dla dowolnego materiału, wprowadzenie lub powtórzenie tematu Family and Friends, a także nietypowe świętowanie Dnia Nauczyciela.

Korzystając z okazji, serdecznie zapraszam Was na Konferencję Get Creative Now online – 5 listopada 2022 r. Już po raz szósty chcemy spotkać się z Wami – uczestnikami – i przekazać Wam solidną dawkę pomysłów, inspiracji, wiedzy i motywacji! W tym roku również postanowiliśmy, że udział w konferencji będzie zupełnie za darmo! Szukajcie szczegółowych informacji na stronie www.getcreativenow. pl i na fanpage’u Get Creative.

Anna Stelmach

GET INSPIRED

It can jump!

Świat dzikich zwierząt jest bardzo interesujący, zwłaszcza dla przedszkolaków. Czy papuga potrafi pływać? A może słoń potrafi latać? W poniższym scenariuszu zajęć znajdziecie pomysły na utrwalenie nazw zwierząt, a także opis aktywności, dzięki którym wprowadzicie czasownik can. Pomysły świetnie sprawdzą się podczas Światowego Dnia Zwierząt, który obchodzimy 4 października.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

I can wash my hands

15 października świętujemy Global Handwashing Day. Jeśli chcecie zobaczyć, co ciekawego możecie zrobić ze swoimi przedszkolakami w tym dniu – skorzystajcie ze scenariusza lub wybierzcie aktywności odpowiednie dla waszych przedszkolaków. Niech każde dziecko dowie się, że mycie rąk mydłem jest niedrogim, szybkim i skutecznym sposobem zapobiegania chorobom.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Very important trees

Gdy już spadną pierwsze liście i aura za oknem będzie zachęcała do spacerów, warto pozbierać dary jesieni będące ciekawym „rekwizytem” na październikowe zajęcia. Ponieważ należy zwiększać świadomość ekologiczną dzieci już od najmłodszych lat, Dzień Drzewa, który jest celebrowany w Polsce 10 października, to świetna okazja do dyskusji na temat ekologii, zmian zachodzących w przyrodzie czy różnych pór roku.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Jesienne zabawy z pomysłem!

Już czas, aby kolorowa, jesienna tematyka zagościła na zajęciach! W artykule podpowiemy, jak z ogólnie dostępnych materiałów, takich jak liście, szyszki, karton, szary papier czy płatki kosmetyczne, przygotować nieszablonowe pomoce dydaktyczne do ciekawych aktywności. Postawimy na ekologię i powiemy „nie” laminowaniu!

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

We’re going on the Turkey hunt!

Thanksgiving, czyli Święto Dziękczynienia to temat rzadko realizowany na zajęciach, a nawet pomijany na korzyść bardziej popularnych jesiennych świąt. Thanksgiving wydaje się zbyt trudne i czasochłonne w realizacji z małymi dziećmi. Jednak warto zapoznawać dzieci z tym pięknym zwyczajem dziękowania za najmniejsze rzeczy. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na jego twórcze wprowadzenie bez konieczności tworzenia wielu materiałów.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

World Teacher Day. Zamień się rolami ze swymi uczniami!

W Polsce Dzień Edukacji Narodowej świętujemy 14 października, ale na świecie Dzień Nauczyciela obchodzi się wcześniej, bo już 5 października. Może to być dla nas okazja, by zaproponować uczniom coś więcej niż uroczystą akademię i przedstawienie – możemy zaangażować ich do aktywności i odegrania roli nauczyciela. To będzie okazja do wspólnej zabawy, ale również do rozwijania umiejętności językowych i kompetencji społecznych.

FREESTYLE

Jesienny zawrót głowy z dynią w roli głównej

Pumpkin Day obchodzone w Stanach Zjednoczonych (26 października) może być ciekawą opcją dla kontrowersyjnego w Polsce Halloween i stać się okazją do wprowadzenia słownictwa związanego z jesienią, zapewniając uczniom świetną zabawę. Jeśli chcecie zaprosić uczniów na lekcję, która na długo zapadnie w ich pamięci, skorzystajcie z poniższych inspiracji.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

World Animal Day

Światowy Dzień Zwierząt, który przypada na 4 października, to eldorado dla każdego nauczyciela języków obcych. Tematy związane ze zwierzętami są nie tylko nieodłącznym elementem podstawy programowej, ale także okazją do wykorzystania wszelkiego rodzaju gadżetów i pomocy edukacyjnych. Zwierzęta pojawiają się na lekcjach języka angielskiego często, bo są jednym z najbardziej wdzięcznych tematów. Co więcej, to temat tak obszerny, że może zająć kilka lekcji w każdym momencie planu pracy i w każdej grupie wiekowej. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na interesujące zajęcia.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

AT THE START

11 sposobów na wykorzystanie flashcards

Karty obrazkowe są świetnym narzędziem edukacyjnym, ponieważ mają wiele zastosowań i można je wykorzystać do pracy z każdą grupą wiekową i o różnym zaawansowaniu językowym. Biorąc pod uwagę, iż mózg ludzki preferuje obrazowe przedstawianie materiału, flashcards są świetną pomocą dydaktyczną. Dodatkowo, mając jeden zestaw kart wydrukowany dwukrotnie lub stworzone karty wyrazowe nawiązujące do konkretnej tematyki, liczba zabaw i aktywności językowych wydaje się nieskończona.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Teddy Bear Day – the fluffiest of all!

Te malutkie i całkiem duże, mięciutkie i puchate, z łatkami i bez, ukochane i wyjątkowe, niezastąpione przytulanki do spania i powiernicy licznych sekretów, czyli pluszowe misie, obchodzą 25 listopada swoje wielkie święto! Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia one same zapraszają uczniów do wspólnego świętowania właśnie w języku angielskim! Przedstawione poniżej propozycje „misiowych” zabaw sprawią, że uczniowie z przyjemnością i radością, oczywiście dzięki pomocy misiów, utrwalą angielski alfabet i kolory. Zatem do zabawy!

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

OUT OF THE BOX

Sensory games

Zabawy sensoryczne są same w sobie atrakcją dla dzieci. Jeśli włączymy je do zajęć językowych, połączymy przyjemne z pożytecznym. Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę przez zabawę, zaś pozytywne emocje związane z pobudzeniem wielu zmysłów podczas działań sensorycznych pomagają powtórzyć więcej i lepiej.

Family and friends

Jesienią jednym z najczęściej pojawiających się tematów w podręcznikach szkolnych jest rodzina. Poniżej przedstawiam pomysły na gry, zabawy oraz ćwiczenia, które w ciekawy sposób zaangażują uczniów do pracy na lekcji, a nabyta wiedza na długo pozostanie w ich pamięci. Aktywności można z powodzeniem wykorzystać do innych, omawianych w ciągu roku tematów.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Eksperymentalny Halloween

Jesienne klimaty i początkowy niepokój związany z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie często osładzają sobie odliczaniem do najweselszego październikowego święta, jakim jest Halloween. Perspektywa torby słodyczy, przebieranek i wspólnej zabawy zawsze wywołuje w nas dziecięcą ekscytację, nawet jeśli już dawno przestaliśmy być dziećmi. Jak zorganizować ten dzień, gdy Halloween staje się częścią lekcji kulturowej, przybliżając tradycje krajów anglojęzycznych?

To Top ↑