Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy!

 

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, którą w tym roku wszyscy czujemy już od dobrych kilku tygodni :). Wiosenną atmosferę w szczególności można zauważyć w naszej redakcji, w której nie tylko wykiełkowały, ale już lada chwila rozkwitną nowiutkie pomysły! Spędziliśmy okres zimowy na intensywnych przygotowaniach i już teraz możemy przedstawić Wam ich efekty. Wiemy, że w ostatnim roku bardzo polubiliście nasze webinary, dzięki którym możemy przekazać Wam więcej pomysłów niż zmieścimy w samym czasopiśmie. Często doceniacie także gotowe materiały, które dla Was przygotowujemy w strefie premium magazynu, jak i wydrukowanej formie dostępnej w boksie Get Creative WoW. A zatem, wyciągnęliśmy wnioski z Waszych głosów i… niniejszym możemy Wam zaanonsować NOWĄ odsłonę korzyści w ramach prenumeraty Get Creative!

 

Już od tego wydania PAKIET KORZYŚCI w prenumeracie premium i premium plus to nie tylko:

dostęp do wydania papierowego i elektronicznego oraz materiałów online, ale także:
 

  • Dodatkowe materiały drukowane, jakich do tej pory nie było!

W trzech wydaniach w ciągu roku znajdziecie kolorowe, piękne, profesjonalnie drukowane materiały, takie jak flashcards, gry karciane, craftowe pacynki, kostki gross motor dice, plakaty i książeczki.
 

  • Dedykowane TYLKO Wam, zamknięte webinary

Uzupełnieniem każdego numeru Get Creative! będzie tematyczny webinar (dostępny live oraz nagrywany) ze znanym praktykiem, który podzieli się swoimi pomysłami, inspiracjami i gotowcami. Webinary będą dostępne tylko dla Was!
 

Uwaga! Pierwszy webinar już 7 kwietnia o 15.00! Nie przegapcie!
 

  • Jeszcze więcej gotowych materiałów online

Z wydania na wydanie powiększamy bazę materiałów do samodzielnego drukowania. Dzięki współpracy z nauczycielką-graficzką Joanną Patyk-Taous autorką bloga patyczanka.pl sukcesywnie wzbogacamy zasoby online o przeurocze karty pracy, gry i inne materiały.

 

Życzymy Wam wspaniałych wiosennych dni! Czekamy także na Wasz feedback i wrażenia z nowej odsłony prenumeraty. Podzielcie się z nami Waszymi spostrzeżeniami – na Facebooku albo mailowo. To dla nas bardzo ważne :)

Zaglądajcie także na Wasze konta użytkownika na stronie www.getcreative.edu.pl. W zakładce: „Webinary” na podstronie „Moje konto” będziemy zamieszczać linki do webinarów oraz informacje o kolejnych terminach.

 

Enjoy!
redakcja Get Creative!

GET INSPIRED

This is my family!

Rodzina to temat, który dzieci wprost uwielbiają. Omawiany na zajęciach wzbudza zdecydowanie pozytywne emocje. Jest bliski ich sercu, każdy ma coś do opowiedzenia. Jednak koncepty, które będziemy omawiać, mają silne zakorzenienie społeczne. Dużą pułapką dla nauczyciela może być więc przedstawianie ich dzieciom bez pełnego kontekstu. Zobaczcie, jak mądrze, interesująco i efektywnie rozmawiać o rodzinie z przedszkolakami na zajęciach angielskiego.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Let’s solve a mystery

Wszyscy uczniowie lubią się uczyć poprzez zabawę, szczególnie z nutką rywalizacji. Świetną okazją do tego są propozycje od Moniki Niedźwiedzkiej, które pasują do zdecydowanej większości tematów. Można je wykorzystać w całości (jako scenariusz zajęć o dowolnym temacie) lub urozmaicać zajęcia pojedynczymi aktywnościami. Doskonale sprawdzą się na lekcji z okazji dnia tematycznego, na przykład Sherlock Holmes Day (22 maja).

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Springy ideas for spring and Easter!

Wiosna już za pasem, a wraz z nią zbliża się Wielkanoc. Okres ten jest doskonałym pretekstem do wykonania wiosenno-świątecznych DIY, które nie tylko urozmaicą zajęcia, ale pomogą w utrwaleniu słownictwa związanego z tą porą roku. W artykule Basia Bednarczyk przedstawia swoje ulubione pomysły.

KIDS ON STAGE

Can you be my friend?

Kasia Niemiec przygotowała scenariusz wiosennego przedstawienia dla dzieci. Jest on na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać, zarówno jako przedstawienie wielkanocne, jak również na Dzień Matki, a nawet na zakończenie roku szkolnego czy przedszkolnego. Dodatkowo historia niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie wychowawcze – mówi o tolerancji, akceptacji inności i przyjaźni.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Wielkanocne zajęcia z maluchami

Wielkanoc już niebawem, więc najwyższy czas rozpocząć przygotowania do zajęć o tematyce wielkanocnej. Jeśli szukacie prostych aktywności, do których nie musicie się specjalnie przygotowywać, koniecznie przeczytajcie propozycje Marleny Kubelczuk, które na pewno urozmaicą wasze zajęcia i zaangażują wszystkich uczniów.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

STORY TELLING IS FUN

My little world EGG, czyli JAJKO w roli głównej!

Anna Buschke zaprasza w ekscytującą podróż w poszukiwaniu kolorowych pisanek i proponuje dawkę pomysłów i inspiracji w wiosenno-wielkanocnym klimacie. Dodatkowo przekonuje, jak ogromy potencjał drzemie w książce pt. My litt le world EGG kultowego wydawnictwa Litt le Tiger Kids.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

HI TECH

Aplikacje do mierzenia poziomu hałasu na lekcjach

Nauczycieli można podzielić na dwie grupy – takich, którzy lubią, kiedy na lekcjach coś się dzieje i nie przeszkadza im wtedy hałas, oraz takich, którzy lubią spokojne zajęcia w ciszy. Dokładnie tak samo funkcjonują uczniowie. Niektórzy będą w stanie nauczyć się bardzo dużo, kiedy wokół jest głośno, ale inni będą mieli już z tym spory problem. Jak więc temu zaradzić? Jak sprawić, żeby każdy z uczniów znalazł w klasie miejsce i sposób pracy dla siebie? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Kruszyńska.

YOU CAN DO IT

I ty potrafisz CLILować f

Jeśli chociaż kilka lat nauczasz na tym samym poziomie edukacyjnym, być może doświadczyłaś/eś już takiego poczucia, że co roku robisz to samo. Te same słówka, powtórzenie, jakaś forma sprawdzenia wiadomości i dalej: kolejny unit w ten sam sposób. Taka sytuacja może prowadzić do spadku motywacji, a nawet do poczucia, że w sumie nie wiadomo, dlaczego nauczasz języka, bo uczniowie są średnio zaangażowani, a powtórki wychodzą różnie. Aleksandra Maconowicz proponuje rozwiązanie, które może odmienić sytuację w klasie: spróbuj CLILować. Jeśli szukasz czegoś nowego, co z pewnością zmieni twoją dynamikę pracy – ten artykuł jest dla ciebie.

Top 5 gier i zabaw do wykorzystania „od ręki”

W pracy z dziećmi często zdarza się, że scenariusz zajęć musi ulec małej lub dużej modyfikacji. Dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność i mieć bazę dodatkowych aktywności w postaci gier i zabaw, które uratują lekcję. Ilona Pawełek przygotowała listę gier i zabaw do wykorzystania „od ręki”.

FREESTYLE

Creative modeling paste

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! Kreatywne masy plastyczne świetnie sprawdzą się na zajęciach języka angielskiego. Proces ich przygotowywania jest prosty i szybki, dzięki czemu dzieci mogą wykonać je samodzielnie lub z niewielką pomocą nauczyciela. Organizacja zajęć z użyciem takich mas nie tylko uatrakcyjni zajęcia i zachęci dzieci do aktywnego uczestnictwa, ale także zadba o stymulację rozwoju motoryki małej.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

1, 2, 3 RHYME WITH ME

The farmer plants the seeds

Wiosna to jedyny słuszny moment, by pokazać najmłodszym uczniom piękno budzącej się do życia przyrody i proces rozwoju roślin. Jak to zrobić, by dzieci zapamiętały jak najwięcej? Ewa Wodzicka-Dondziłło proponuje, aby zapoznać je z cudną piosenką, powtarzać ją mnóstwo razy i na wiele sposobów się przy niej bawić. Muzyka, melodia i rytm w połączeniu z nauką przez doświadczenie są gwarancją sukcesu językowego.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

To Top ↑