Piękne lato już za nami, za oknami jesień w pełni, a my powoli szykujemy się do sezonu zimowego! W najnowszym numerze „Get Creative!” znajdziecie aż trzy różnorodne pomysły na świąteczne lekcje. Dzięki nim najpierw zabierzecie swoich podopiecznych do krainy indyków i Indian, by porozmawiać z nimi o Święcie Dziękczynienia, następnie wprowadzicie przedświąteczny nastrój i przygotujecie wszystkich na spotkanie ze Świętym Mikołajem, a na samym końcu, tuż przed Bożym Narodzeniem przeprowadzicie wyjątkową lekcję kulturową, podczas której dzieci, wraz z z parą lisów, będą świętować Boxing Day!

A skoro już o świątecznych paczkach mowa, to pamiętajcie, że, szczególnie w okresie świątecznym warto zapolować na nowe materiały do wykorzystania na zajęciach! Być może zechcecie sprezentować sobie ciekawą propozycję wydawnictwa Usborne – książkę „Llamas in pyjamas”, na którą mamy kilka nietypowych pomysłów! Nie tylko zresztą lektura może być inspirująca! Nawet samo ozdobione pudełko, w którym zapakowany będzie prezent, może okazać się pożyteczne i dlatego właśnie zaprezentujemy, jak wiele możliwości może dać taka niepozorna pomoc dydaktyczna.

W tym numerze podsuwamy Wam także sposoby lepszej organizacji pracy z dziećmi, proponując pięć rodzajów angażujących aktywności, które mogą pomóc zaciekawić i nakłonić do współpracy młodszych i starszych uczniów. Sprawdźcie, jak zadziałają na Waszych zajęciach!

Na koniec jeszcze bardziej poczujcie świąteczną atmosferę! Mamy coś na grudniowe zajęcia zarówno dla zwolenników rozwiązań analogowych, jak i cyfrowych. Oraz – jak zwykle – garść materiałów dodatkowych!

Miłej lektury!

Marysia Bursche

GET INSPIRED

I’m thankful for…

Jesień to naprawdę urodzajny okres dla anglistów. Można do woli przebierać w materiałach związanych z tą kolorową porą roku oraz świętami jej towarzyszącymi. Bardzo często w całym boomie na Halloween zapomina się o naprawdę urokliwym zwyczaju dziękowania za małe i duże rzeczy. Mowa oczywiście o Thanksgiving Day.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

What do you want for Christmas?

Grudzień to cudowny miesiąc, kiedy sporo czasu na lekcjach angielskiego można poświęcić na ulubiony temat naszych małych uczniów – zabawki! Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak przeprowadzić wartościową lekcję, podczas której dzieci nauczą się pełnym zdaniem mówić, co chciałyby w tym roku dostać pod choinkę.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Winter actions

Action cards to koncept bardzo prosty, uniwersalny i dobrze znany nauczycielom zza oceanu. Polega na wykorzystaniu kart, na których umieszczamy rozmaite zadania ruchowe dopasowane do możliwości uczniów. Warto przyjrzeć się tej idei bliżej, gdyż zajęcia z wykorzystaniem przygotowanych wedle niej materiałów mogą przybrać rozmaite formy, w zależności chociażby od tego, czy uczniowie dobrze radzą sobie już z czytaniem, czy nie.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Pudełko – tajna broń nauczyciela

Pudełko to genialne narzędzie do przyciągania uwagi! Pomoże owiać tajemnicą to, co przygotowane zostało na zajęcia, i tym samym zachęcić uczniów do współpracy. Teoretycznie zadziała jak każda inna torba, w której można coś schować (a z tymi przecież i tak zazwyczaj przychodzi się na zajęcia), jednak bywają pudełka, które dają wyjątkowe możliwości!

NO TIME FOR FLASHCARDS

Gwiazdka pełna pomysłów

Zajęcia bez flashcards dają wiele możliwości i pozwalają pobudzić dziecięcą ciekawość i wyobraźnię. Dlatego chcemy się podzielić pięcioma sprawdzonymi sposobami, których głównym motywem, jako że do świąt zostało już coraz mniej czasu, będą przedmioty ściśle związane z Gwiazdką. Będą to między innymi choinka, rękawiczki oraz piernik.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

STORY TELLING IS FUN

Llamas in pyjamas, czyli historia niezwykle rozrywkowych lam

Co takiego musi mieć w sobie książka, żeby skradła serca dzieci? Niewątpliwie wartką akcję, zabawne postaci, kolorowe ilustracje, przyjazny język i dużo rymów. Taka właśnie jest książka Llamas in pyjamas, którą z powodzeniem możesz wykorzystywać podczas lekcji angielskiego, jak i w zaciszu domowego ogniska. To idealna propozycja, by poszerzać zakres słów, utrwalać angielskie wyrazy i frazy, a przy tym świetnie się bawić.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

HI TECH

Best Christmas apps

Od jakiegoś czasu to głównie dzieci, a nie rodzice, podejmują decyzję, czy będą uczęszczać na dodatkowe zajęcia. Dlatego warto powoli wdrażać chociaż najprostsze zadania bazujące na nowoczesnej technologii i zapewnić sobie stałe grono kursantów oraz satysfakcję z organizacji nieprzeciętnych zajęć. Oparte na mobilnych aplikacjach formy pracy dają gwarancję, że dzieci zostaną na lekcjach przez długie lata.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

Pan Lis i Pani Lis świętują Boxing Day

Boxing Day to temat raczej rzadko omawiany na przedświątecznych zajęciach. Nauczyciele, skupiają się zazwyczaj na Wigilii, Bożym Narodzeniu i prezentach robionych przez elfy Świętego Mikołaja. Wbrew pozorom Boxing Day ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o bogactwo tradycji. W zapoznawaniu się z tradycjami związanym z tym dniem pomoże nam scenariusz zajęć z parą uroczych lisów.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

5 sposobów na zaangażowanie

Zastanawiasz się czasem, jak w ciekawy i przede wszystkim efektywny sposób zaangażować twoich najmłodszych uczniów? Jakie aktywności proponować, by uczynić zajęcia jak najatrakcyjniejszymi, niekoniecznie spędzając na ich przygotowaniu mnóstwo czasu? Poznaj pięć pomysłów na proste, ale angażujące aktywności dla dzieci.

To Top ↑