Hello w nowym roku!

 

Mam nadzieję, że weszliście w nowy rok zmotywowani i pełni energii do działania, a na prowadzonych przez Was zajęciach będziecie korzystać z inspiracji, pomysłów i gotowców, które przygotowujemy dla Was już piąty rok! 

 

Jak pewnie zauważyliście, Get Creative! z nowym rokiem ponownie trochę się zmienił. Na Waszą prośbę, nie zmniejszając objętości, wracamy do modelu szytego czasopisma, dzięki czemu będziecie mogli swobodnie wypinać plakaty i pozostałe materiały w dowolnym momencie.

 

W bieżącym numerze przygotowaliśmy dla Was pomysły na zajęcia w lutym i marcu. Na początku roku warto powtórzyć nazwy miesięcy, więc skorzystajcie z gotowego scenariusza zajęć „The months of the year”. Nadal trwa zima, zatem proponujemy rozgrzewające „Winter actions”, dzięki którym uczniowie powtórzą zimowe słownictwo.

 

lutym świętujemy Pizza Day, dlatego nie mogło zabraknąć nietypowych pomysłów na smaczne aktywności. Zajrzyjcie do artykułu „Pizza Day” po przepis na udaną lekcję z pizzą w roli głównej, a potem wskoczcie do „Funny Pizza Day” po dawkę pomysłów DIY z pudełek po pizzy. Oczywiście luty kojarzy się także z Walentynkami, zatem mamy również pomysły na te zajęcia.

 

Korzystając z okazji, że na 5 marca przypada Dzień Dentysty, warto wprowadzić na zajęciach tematykę zawodów. Skorzystajcie z gotowego scenariusza zajęć „What do you want to be?”. W marcu nie możemy zapomnieć o St. Patrick’s Day! To świetna okazja do przeprowadzenia pełnych emocji, kulturowych zajęć.

 

W marcu (14 marca) przypada też Dzień Matematyki dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw aktywności, które pomogą wprowadzić i utrwalić nazwy liczebników.

 

Luty i marzec macie już zaplanowany, więc do dzieła! smiley

GET INSPIRED

The months of the year

Nazwy miesięcy w języku angielskim mogą sprawić uczniom wiele problemów. Proponuję przeprowadzić aktywności, które nie tylko zaangażują dzieci, ale również ułatwią im zapamiętanie nowych wyrazów. W scenariuszu znajdziecie kilka pomysłów na stworzenie niezapomnianych zajęć bez spędzania długich godzin na ich przygotowaniu.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Panda Day!

Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej przypada na 16 marca. Te cudowne zwierzęta znane z zamiłowania do jedzenia (które zajmuje im większość dnia) i spania są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt na świecie. Warto uczcić ten wyjątkowy dzień i poznać ciekawostki z życia pand. Skorzystajcie z przygotowanych przez nas propozycji na wspólne zabawy. W scenariuszu znajdziecie pomysły na zabawy paluszkowe, eksperymenty, zabawy muzyczno-ruchowe i poznacie nowe piosenki. Dzięki sympatycznej rodzince pand będziecie mogli utrwalić lub wprowadzić słownictwo związane z: ubiorem, pogodą, rodziną, kolorami i częściami ciała.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

What do you want to be? czyli lekcja o zawodach

Czy kiedykolwiek któryś z waszych uczniów opowiadał o zawodzie swojego rodzica? Może dziecko podsłuchało jakąś historię z pracy mamy lub było świadkiem niezwykłego wydarzenia w miejscu pracy taty? A może w waszej szkole jest zwyczaj zapraszania opiekunów, którzy opowiadają uczniom o wykonywanej pracy? Korzystając z okazji, że 5 marca jest Dniem Dentysty, warto skorzystać ze scenariusza zajęć wprowadzających tematykę zawodów.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Funny Pizza Day

Chociaż mogłoby się wydawać, że luty jest miesiącem miłości, a Walentynki deklasują inne święta, jednak ten czas to nie tylko serca i amor ze strzałą. Koneserzy kulinarni wiedzą, że 9 lutego Święty Walenty może się schować, bo jest to dzień celebracji najsłynniejszego placka na świecie. Nie znam nikogo, kto chociaż raz nie próbował tego rarytasu. Niezależnie od tego, czy jecie swoją pizzę z ananasem czy bez, czeka Was solidna dawka pomysłów na DIY pomoce dydaktyczne z pudełka po pizzy.

CULTURE PLEASE

Zielono mi!

St. Patrick’s Day to jedno z najbardziej ulubionych świąt Irlandczyków. Jednak podbija serca również mieszkańców innych państw. Stanowi świetną okazję do zaproponowania najmłodszym uczniom pełnej emocji lekcji, dzięki której poznają słownictwo związane z tym świętem, wiosną i naturą. Oprócz dynamicznych oraz atrakcyjnych ćwiczeń czekają na nich różne kulturowe ciekawostki. Proponuję kilka pomysłów.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

FREESTYLE

Winter Actions

Hu hu ha, hu, hu, ha, nasza zima zła… Ale czy naprawdę musi być taka? Na pewno nie na zajęciach języka angielskiego! Wystarczy dodać trochę ruchu, szczyptę magii i dużo, dużo uśmiechu – oto przepis na udaną lekcję. Po zakończeniu okresu świątecznego nadszedł czas na realizację tematów typowo zimowych. Proponuję kilka rozgrzewających zimowych zabaw, dzięki którym uczniowie powtórzą zimowe słownictwo.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Puszka matematycznych pomysłów

Na Dzień Matematyki warto zaopatrzyć się w zestaw aktywności, które wspomogą proces wprowadzania oraz utrwalania nazw liczebników. Z uwagi na fakt, iż cyferki często sprawiają kłopoty we wstępnej fazie przyswajania, proponuję zabawy i aktywności oparte na powiązaniu nazwy z obrazem lub/i prawidłowym zapisem oraz na wykorzystaniu rzeczy, które są łatwo dostępne.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

AT THE START

TOP 10 sprawdzonych piosenek w przedszkolu

Piosenki są nieodzownym elementem udanych zajęć z języka angielskiego w przedszkolu. Muzyka ułatwia stworzenie pewnego rytuału zajęć, np.: najpierw wprowadzenie utworów na początku zajęć, na rozgrzewkę oraz wprowadzenie nowego słownictwa i na zakończenie. Najlepiej wprowadzić dwie stałe piosenki, dzięki którym przedszkolaki będą wiedzieć, kiedy zaczynają się i kończą zajęcia, a także kilka dodatkowych piosenek na rozgrzewkę. Wybierając utwory, skupmy się na tym, by melodia wpadała w ucho, a tekst był dopasowany do umiejętności językowych przedszkolaków. Oto dziesięć sprawdzonych utworów uwielbianych przez przedszkolaki oraz propozycje, jak je wykorzystać w trakcie zajęć.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Love is in the air

W ramach wyjątkowego dnia, jakim są Walentynki, podzielę się z Wami moimi ulubionymi walentynkowymi pomysłami na lekcję języka angielskiego. Zaprezentowane przeze mnie aktywności będą praktyczne, niewymagające długich i żmudnych przygotowań i – co najważniejsze – bardzo atrakcyjne dla uczniów. Do dzieła!

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

OUT OF THE BOX

Pizza Day!

Square box, round pizza, triangle slices. Kto z nas nie lubi pizzy? Przysmak, który pochodzi z Włoch, zyskał popularność na całym świecie. Amerykanie zjadają 350 kawałków pizzy w każdej sekundzie. Nasi uczniowie również zazwyczaj reagują entuzjastycznie na ten przysmak, dlatego z okazji Dnia Pizzy (który przypada na 9 lutego) przygotowałam kilka aktywności, które można wykorzystać podczas lekcji.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

To Top ↑