Nadchodzi piękna, kolorowa pora roku, a wraz z nią powiew świeżości, który zagościć może nie tylko za oknem, ale także w Waszych klasach! Zapraszamy do lektury najnowszego, wiosennego numeru „Get Creative!”, w którym znajdziecie pomysły na wyjątkowe zajęcia dla dzieci.

 

W dziale „Get inspired” przeczytacie o pomysłach na zdrowe lekcje – zobaczcie, co proponujemy, by w ciekawy sposób wprowadzić słownictwo związane ze zdrowiem i higieną, które może przydać się w związku ze Światowym Dniem Zdrowia przypadającym 7 kwietnia.

 

Przy tej okazji pamiętajcie również o swoim własnym zdrowiu psychicznym! Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak dbać o nauczycielskie samopoczucie i nie dopuścić do wypalenia zawodowego.

 

Zajrzyjcie też do działu „Storytelling is fun”, gdzie z kolei czekają pomysły na wiosenną klasykę – The Very Hungry Caterpillar.

 

W bieżącym numerze nie zabraknie inspiracji na nadchodzące święta: Wielkanoc oraz Dzień Matki i Dzień Ojca. Zobaczcie, jakie gadżety mogą urozmaicić zajęcia planowane z tych okazji, jakie piosenki wprowadzić i co przygotować z Waszymi uczniami.

 

Wiosną koniecznie zabierzcie swoich uczniów na świeże powietrze! Podpowiadamy, jakie zabawy mogą sprawdzić się podczas zajęć na dworze. Wybierzcie się z nami również do zoo i przeczytajcie o pomysłach na wprowadzanie zwierzęcego tematu bez wykorzystania flashcards. Swoich uczniów możecie zabrać również w podróż po krajach anglojęzycznych – dowiedzcie się, jak zorganizować Tydzień Języka Angielskiego, angażując nie tylko uczniów, ale i wszystkich pracowników placówki.

Miłej lektury!

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Time for health

Zajęcia związane ze zdrowiem są często pomijane przez nauczycieli, jeśli oczywiście nie ma ich w podstawie programowej. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których dzieci poznają ciekawe słownictwo, a przy okazji powtórzą temat food.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

World Health Day

Ileż radości i wrażeń, które mocno zapadają w dziecięcą pamięć razem z angielskim słownictwem, dają nam „brudzące” zabawy. Proponujemy pójść dalej i wykorzystać tę dziecięcą fascynację do walki z zarazkami! Z okazji Światowego Dnia Zdrowia warto skorzystaj z proponowanego scenariusza zajęć, podczas których dzieci będą miały okazję obronić małą dziewczynkę przed nieproszonymi gośćmi powodującymi choroby. Oprócz zabawy na dzieci czeka sporo aktywności, dzięki którym mogą polubić higienę – może równie mocno jak brudzenie się?

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Wielkanocne zajęcia z pomysłem

Wprowadziliście już słownictwo związane z Wielkanocą lub wasi uczniowie już je znają? Nie macie pomysłów na zajęcia poświęcone tej tematyce? Nie martwcie się! Z pomocą przychodzą tanie pomoce dydaktyczne i gotowe pomysły na wykorzystanie ich podczas zajęć z przedszkolakami i uczniami klas I–III.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

I love my family – yes I do! I love gadgets and crafts too...

Przy okazji Dnia Matki czy – obchodzonego zazwyczaj w przedszkolach – Dnia Rodziny warto skupić się nie tylko na samym słownictwie czy prostych strukturach, lecz również na relacji z rodzicami. Pomogą w tym własnoręcznie przygotowane przez dzieci drobne upominki czy krótkie interpretacje anglojęzycznych piosenek.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

KIDS ON STAGE

Parents' Day

Coraz częściej Dzień Matki i Dzień Ojca świętowane są w przedszkolach łącznie. Rodzice są dla swoich pociech całym światem. Wkładają wiele pracy i miłości w ich wychowywanie, dlatego warto przygotować z dziećmi na ten szczególny dzień coś wyjątkowego. Pomysły, które prezentujemy, nie są skomplikowane i czasochłonne. Możecie być jednak pewni, że chwycą za serca rodziców przedszkolaków.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Let’s go to the zoo!

Większość dzieci doskonale zna i lubi tematy związane ze zwierzętami. Warto więc wykorzystać fakt, że 8 kwietnia przypada Dzień Miłośników Zoo, i wpleść ten temat do wiosennych zajęć. Przygotowaliśmy cztery proste aktywności, dzięki którym wzbogacicie swoje zajęcia i sprawicie dzieciom ogromną frajdę. Wszystkie pomysły wymagają od uczniów sporej aktywności ruchowej i gwarantują ich zaangażowanie oraz wywołują uśmiech na twarzy. Przygotujcie się na dużą dawkę gestykulacji.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Let’s have some fun at the playground!

Klasyczne zabawy na świeżym powietrzu to nie tylko wspaniała rozrywka, rozładowanie emocji i stresu, ale także istotna część procesu uczenia się, w tym umiejętności przydatnych w późniejszym życiu. Proponowane przeze mnie zabawy można zrealizować wszędzie, potrzebne są jedynie: trochę przestrzeni, energia i dobry humor!

STORY TELLING IS FUN

Pomysły na głodną gąsienicę

Jeśli nie znacie książeczki The Very Hungry Caterpillar autorstwa Erica Carla koniecznie musicie to nadrobić. Książka jest piękną opowieścią o cyklu życia motyla, ale też niezwykle pomysłową, ponieważ na każdej stronie są małe dziurki po to, aby gąsienica naprawdę przegryzła się przez książeczkę. Skorzystajcie ze sprawdzonych sposobów na głodną gąsienicę.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

HI TECH

Nature!

Zbliża się wiosna i w końcu możecie nieco urozmaicić zajęcia. Być może dla odmiany weźmiecie dzieci na wiosenny spacer i przeprowadzicie zajęcia w otoczeniu budzącej się do życia natury? Tablet i telefon zawsze można wziąć ze sobą, a szkolny dywan zamienić na koc lub trawnik. Na pewno takie zajęcia będą wspaniałą przygodą dla was i waszych podopiecznych.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

Tydzień Języka Angielskiego w przedszkolu

23 kwietnia, zgodnie z uchwałą ONZ, przypada Światowy Dzień Języka Angielskiego, to dobra okazja, aby przygotować ciekawe zajęcia dla dzieci. Marysia Burche podpowiada jak zorganizować Tydzień Języka Angielskiego na przykładzie jednego z warszawskich przedszkoli. Skorzystajcie z gotowych rozwiązań.

YOU CAN DO IT

Sekrety szczęśliwego nauczyciela

Jak to się dzieje, że niektórzy nauczyciele budzą się rano z uśmiechem na twarzy i cali w skowronkach pędzą do szkoły, a inni od pierwszego września odliczają dni do końca roku szkolnego? Sprawdźcie, jak podsycać płomienie w lektorskim sercu i nie dopuścić do wypalenia zawodowego.

To Top ↑