Witajcie po wakacjach! Mam nadzieję, że to zdanie wywołuje u Was tylko entuzjazm i z radością wracacie na zajęcia, by realizować nowe wspaniałe pomysły! Jeżeli wciąż jeszcze szukacie inspiracji na rozpoczynający się rok, przybywamy z pomocą i w najnowszym numerze „Get Creative!” dostarczamy ich Wam całą masę!

Zaglądajcie do naszego działu „Get inspired”, by dowiedzieć się, co robią kredki w Krainie Olbrzymów i do czego przyda się fasola przy poznawaniu i utrwalaniu słownictwa związanego z przyborami szkolnymi. Druga nasza propozycja to nietypowa koncepcja lekcji o częściach ciała – zobaczcie, jak uatrakcyjnić ich wprowadzanie i zdobądźcie pomysł na robiące wrażenie pierwsze zajęcia!

Chętnie podpowiemy Wam też, jak dobrze zaplanować szkolny i przedszkolny rok, co zrobić z masą uzbieranych nakrętek i innych „przydasiów”, a także jak przeprowadzić atrakcyjne kulturowe zajęcia pod hasłem „DIY”.

A to nie wszystko! W jesiennym numerze czekają propozycje na bardzo lubiane dni: Dzień Kropki oraz Dzień Pluszowego Misia, inspirowane wyjątkowymi książeczkami dla dzieci, a na sam koniec mamy dla Was wyjątkową „hi-techową” aplikację do tworzenia interaktywnych prezentacji, wspólnymi siłami z Waszymi uczniami!

Nie możemy nie wspomnieć także o zbliżającym się naszym pierwszym spotkaniu z Wami, czyli konferencji Get Crea???? ve Now, która odbędzie się już 6 października. Sprawdźcie wewnątrz numeru, co dla Was przygotowaliśmy. Udanego nowego roku i do zobaczenia!

 

PS

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego przygotowaliśmy dla Was prezent dostępny w prenumeracie PREMIUM. Wraz z niniejszym numerem załączamy Creative School Year Calendar w formacie A1 do powieszenia w sali.

 

Marysia Bursche

redaktor merytoryczna

GET INSPIRED

Kredki w Krainie Olbrzymów

Opowieść o Jasiu i magicznej fasoli zdecydowanie nie była ulubioną baśnią mojego dzieciństwa, ale sam motyw magicznej fasoli i olbrzyma mieszkającego wysoko w chmurach wydał mi się na tyle intrygujący, że postanowiłam go wykorzystać na moich zajęciach. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Move your body

Pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym są bardzo ważne zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Chcemy zachęcić dzieci do nauki już na samym początku, pokazując, że język angielski jest ciekawy i można uczyć się go, jednocześnie świetnie się bawiąc. Od tego, w jaki sposób prowadzimy zajęcia, zależy zaangażowanie grupy, a co za tym idzie – również postępy w zdobywaniu wiedzy.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Happy Dot Day

Nietypowe święta to doskonała okazja, aby wzbogacić i urozmaicić swoje regularne zajęcia. Nawet jeśli nie chcesz lub nie możesz poświęcić na takie ekstrawaganckie tematy całej lekcji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć do swoje go planu lekcji choćby jedno okolicznościowe ćwiczenie. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów gotowych do wykorzystania na Dzień Kropki, który obchodzimy 15 września!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

„Przydasie” na dobry początek

Początek roku szkolnego to istne szaleństwo! Nauczyciele szykują się do niego, wycinając i laminując karty obrazkowe, kupując mnóstwo rzeczy, które nie zawsze należą do najtańszych. A gdyby tak na początek wykorzystać przedmioty, które mamy w zasięgu ręki albo takie, które są tanie? Przecież w nauczycielskich sza???? ach można znaleźć mnóstwo rzeczy. Nazywam je „przydasiami”.

STORY TELLING IS FUN

Where's my teddy?

Pluszowy miś to często pierwszy przyjaciel dziecka – towarzyszy mu w radosnych i trudnych chwilach, podróżach, zasypianiu, pomaga oswoić ból i strach. Co się stanie, gdy ukochany miś zaginie? Dziecko wyruszy na poszukiwania! Tak jak Eddy, kilkuletni bohater książki Where’s My Teddy?, której autorem jest Jez Alborough. Ta historyjka to nie tylko zapis poszukiwań, ale także – a może przede wszystkim – świadectwo tego, że w głębi serca wszyscy jesteśmy do siebie podobni, mimo że często na zewnątrz bardzo się różnimy. Alborough pokazuje również, że nawet duzi mogą czuć strach i potrzebować wsparcia w postaci tego jedynego, ukochanego pluszowego misia. Nic dziwnego, że 25 listopada obchodzimy co roku Dzień Pluszowego Misia. Dziś podzielę się z Wami garścią pomysłów na tę okazję, zainspirowanych oczywiście książką Where’s My Teddy?.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

HI TECH

Every kid can be Internet Awesomee – Pear Deck

Kiedy otworzysz stronę peardeck.com, zobaczysz żółtą gruszkę i powyższy napis. Choć ja zmieniłabym can na is, bo często nasi uczniowie opanowali umiejętności internetowe lepiej niż niejeden dorosły. I – jak chyba każdy nauczyciel – pewnie macie na koncie choć jeden incydent, kiedy wasz uczeń w czasie lekcji próbował swoich sił pod ławką w surfowaniu po Internecie czy czatowaniu w mediach społecznościowych. Co tu dużo mówić – dzieciaki uwielbiają swoje telefony i dostęp do Internetu. Wykorzystajmy więc to na naszych lekcjach!

CULTURE PLEASE

Kulturalne DIY – 20 pomysłów na zajęcia dla dzieci

W bieżącym numerze przedstawiam wam 20 pomysłów na to, co możecie przygotować wspólnie z uczniami na zajęciach związanych z kulturą krajów anglojęzycznych. Zobaczcie pomysły na crafty i inne aktywności, które zaangażują waszych uczniów i będą dla was niezłą zabawą!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Zaplanuj dobrze nowy rok

Przed nami nowy rok przedszkolny – kolejne dziesięć miesięcy zajęć, wprowadzania nowych tematów, wcielania w życie nowych pomysłów. Zaplanuj go dobrze, a zdecydowanie ułatwisz sobie pracę… i życie!

MATERIAŁY DODATKOWE

Materiały dodatkowe nr 9

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

To Top ↑