Witajcie wakacyjnie!

 

W bieżącym wydaniu „Get Creative!” zbieramy dla Was inspiracje na lato, które przydadzą się, jeżeli prowadzicie wakacyjne zajęcia, i na nadchodzący rok szkolny. Tym razem postawiliśmy na aktywny wypoczynek, który stał się motywem przewodnim niektórych z artykułów, pomysły na powtórki oraz przydatne wskazówki dotyczące urozmaicania zajęć i organizacji przedstawień, dzięki którym, mamy nadzieję, łatwiej będzie Wam się przygotować na noworoczne lekcje i kolejne wyzwania.

 

W dziale „Get inspired” jak zwykle znajdziecie pomysły i gotowe scenariusze zajęć okraszone porcją przygotowanych przez nas materiałów – z dziećmi w wieku przedszkolnym możecie w nietypowy sposób powtórzyć słownictwo związane z jedzeniem, a starszych uczniów zaprosić do udziału w sportowej olimpiadzie.

 

Ponieważ nie od dziś wiadomo, że „Storytelling is fun!”, przygotowaliśmy dla Was aż trzy propozycje na zabawę z książką Shark in the Park, która cieszy się coraz większą popularnością i podbija serca dzieci z różnych grup wiekowych. Jeżeli lubicie uczyć o zwierzętach, koniecznie zajrzyjcie też do kolejnych artykułów: z pomysłami na zajęcia o Australii oraz obchodzony 15 września Dzień Pandy.

 

Nie zabranie inspiracji na crafty w letnim klimacie (podpowiadamy także, jak je wykorzystać!) oraz zajęcia z wykorzystaniem piłek i chusty animacyjnej, które z powodzeniem przeprowadzicie również na dworze!

 

Udanej zabawy!

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Eat with your hands!

Wakacje to w przedszkolach często czas powtórek i utrwalania materiału poznanego na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku szkolnego. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

Po pierwsze, kluczem do sukcesu w nauczaniu języka jest spiralne powracanie do tych samych tematów, aby uczniowie dobrze je opanowali.

Po drugie, frekwencja na wakacyjnych lekcjach jest zawsze niższa, a szkoda byłoby, aby część uczniów ominęły nowe, ważne zagadnienia. Proponujemy kreatywny pomysł na przypomnienie zagadnień związanych z jedzeniem. Publikujemy scenariusz zajęć i potrzebne materiały.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Let’s be active!

Zajęcia na świeżym powietrzu kojarzą się zwykle z okresem przedwakacyjnym, ale czy takie zajęcia można i warto przeprowadzić również we wrześniu?

Oczywiście, że tak! Na zewnątrz nie ograniczają nas ławki i przestrzeń klasy, takie zajęcia są nie tylko bardzo atrakcyjne dla dzieci, ale również efektywniejsze niż zajęcia w klasie, ponieważ ruch, zabawa i emocjonalne zaangażowanie wzmacniają procesy uczenia się i zapamiętywania.

Dlatego póki pogoda na to pozwala, zapoznajcie się ze scenariuszem i zabierzcie swoją klasę na boisko szkolne, łąkę lub plac zabaw.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Panda w roli głównej

Jednym ze sposobów na urozmaicenie zajęć w szkole czy przedszkolu jest celebrowanie ciekawych i nietypowych dni w roku. Takim zdecydowanie jest Międzynarodowy Dzień Pandy Małej (ang. International Red Panda Day) obchodzony 15 września. Polecamy pomysły przygotowane przez Basię Bednarczyk, przygotujcie się już na wrześniowy Dzień Pandy.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Summer arts & crafts

Prace plastyczne są ciekawym i atrakcyjnym dodatkiem na zajęciach językowych. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność, poczucie estetyki, pozwalają wyjść poza schemat, bardzo często dając uczniom poczucie sukcesu. Dzieci koncentrują się na wykonaniu przyjemnego dla nich zadania, w sposób naturalny chłonąc język obcy.

Słuchając prezentacji nauczyciela, doskonalą umiejętność rozumienia, a opisując pracę własną – sposób mówienia. Monika Niedźwiedzka zdradza pomysły na ciekawe prace, które mogą być również świetnym dodatkiem do różnego rodzaju piosenek i wierszyków.  

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

KIDS ON STAGE

Be prepared for a play – show must go on

Przedstawienia z udziałem dzieci to nieodłączny element programu nauczania w przedszkolu oraz szkole. Coraz częściej nauczyciele języka angielskiego są proszeni o przygotowanie z dziećmi wystąpień, które są włączane do całości przedstawienia bądź stanowią osobne wydarzenie. Występowanie przed publicznością wiąże się z odczuwaniem stresu, zwłaszcza przez małych aktorów, którzy zaczynają swoją przygodę z teatrem.

W jaki sposób ich ośmielić i zachęcić do wystąpienia?

Co można zrobić, gdy liczba chętnych do występowania dzieci przewyższa liczbę ról? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule przygotowanym przez Agnieszkę Tolak.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Ready, steady… BALL!

Nożna, ręczna, siatkowa, do tenisa, koszykówki, do ćwiczeń gimnastycznych czy suchego basenu… Piłka! Jest świetną pomocą dydaktyczną lubianą przez dużych i małych uczniów. Dodatkowo angażuje ich w aktywności i pomaga w osiąganiu celów zajęć. Zdradzamy kilka pomysłów na atrakcyjne zajęcia z piłką w roli głównej.

Let’s have some fun with a parachute!

Chusta animacyjna świetnie sprawdzi się na świeżym powietrzu, jak również w sali gimnastycznej. Proponujemy kilka sprawdzonych pomysłów na jej wykorzystanie w grupie uczniów w każdym wieku.

STORY TELLING IS FUN

AAA! There’s a shark in the classroom!

Jeżeli jeszcze nie znacie świetnej książki Nicka Sharratta pt. Shark in the Park, która jest pierwszą z serii trzech (kolejne części to Shark in the Dark oraz Shark in the Park on a Windy Day), ten artykuł zdecydowanie jest dla was!

Natomiast jeżeli znacie i lubicie wprowadzać ją na swoje zajęcia, również zachęcamy do zapoznania się z pomysłami, przygotowanymi przez Marysię Bursche, na odgrywanie tej historii. Dobra zabawa gwarantowana!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

Let’s travel! Australia

Letnie zajęcia to świetna okazja do wprowadzenia swoich uczniów na nieznane do tej pory tereny języka angielskiego. Można w tym czasie poruszać mniej popularne tematy, co nie znaczy, że mniej ciekawe – wprost przeciwnie. Właśnie te rzadziej słyszane informacje i wątki cieszą się większym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Każdy z nas lubi poznawać nowe tereny, zdobywać nowe wiadomości. Właśnie dlatego wakacje są dobrym momentem na zabranie swoich uczniów na odległą wycieczkę. Dokąd? Im dalej, tym lepiej! Zapinamy pasy i lecimy do Australii!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Multisensorycznie – praktycznie

Zastanawiasz się czasem, czy multisensoryczność na zajęciach to tylko moda?

Efektowne, ale niepraktyczne zabawy na wyjątkowe okazje?

Dużo zachodu, ale mało efektów językowych?

może kusi cię, by wprowadzić nauczanie multisensoryczne na swoje zajęcia, ale nie do końca wiesz, jak rozpocząć tę przygodę?

Albo obawiasz się, że multisensoryczne nauczanie języka obcego jest zbyt czaso- i pracochłonne?

Jeśli twoja odpowiedź na chociaż jedno z powyższych pytań brzmi twierdząco, koniecznie zapoznaj się z artykułem.

To Top ↑