Witajcie w nowym roku, w który wkraczamy z przytupem! Mamy dla Was pierwszy tegoroczny numer czasopisma z jeszcze większą liczbą inspiracji w środku opracowanych przez kreatywne nauczycielki! Przybyło nam stron, a zatem również dodatkowych treści.

 

Czekają na Was materiały z pomysłami na zajęcia i kreatywne pomoce w zimowych klimatach. Poza scenariuszami lekcji, dzielimy się sprawdzonymi sposobami na praktyczne bałwankowe prace plastyczne. Podpowiadamy, jak wykorzystać lód, którego mamy pod dostatkiem. Prezentujemy książkowe propozycje idealne na tę śnieżną porę roku. Postaramy się również Was zainspirować – przy okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka przygotowaliśmy kilka muzycznych propozycji, pokażemy, jak można świętować walentynki na pięć różnych sposobów, zaproponujemy kilka zabaw na Dzień Świętego Patryka.

 

W bieżącym numerze przeczytacie także o tym, jak rozpocząć naukę czytania w języku angielskim już w grupach przedszkolnych oraz jakie zabawy tematyczne wprowadzić, aby dzieci chętniej mówiły. Dodatkowo zdradzimy Wam pomysły na przygotowanie prostych gier planszowych, które będziecie mogli wykorzystać na zajęciach. A na koniec podpowiemy, z jakiego narzędzia warto skorzystać, aby przygotować wideo idealnie skrojone na miarę potrzeb Waszych uczniów.

 

Nie przegapcie specjalnych nowości w obszerniejszym wydaniu – plakatów tematycznych. Na środkowych stronach znajdziecie dwa plakaty: winter animals i planszę do gry.

 

Zaparzcie sobie gorącą herbatę i rozsiądźcie się wygodnie, zapraszam do lektury!

 

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Przełam lody na zimowych lekcjach

Nic nie sprawdza się lepiej podczas zajęć z dziećmi niż prawdziwe przedmioty używane jako rekwizyty. Omawiając zimowe tematy, szkoda byłoby nie wykorzystać prawdziwych kostek lodu. Zwłaszcza że lód nic nie kosztuje i mamy go pod dostatkiem. Jak dodać zimowe hands-on activities do scenariusza zajęć, nie wychodząc z klasy?

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Śnią mi się misie

Zima w pełni, zatem przyszła pora na wprowadzenie do zajęć małych polarnych pomocników. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których dzieci zapoznają się z uroczym niedźwiedziem polarnym, który uwielbia śnić o tym, kim zostanie, gdy będzie dorosły. Uczniowie poznają sześć angielskich nazw zawodów i będą wykonywać zadania związane z każdym z nich.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Zrób sobie grę, czyli planszówki na angielskim

Planszówki są świetnym połączeniem zabawy z nauką. Dzięki nim dzieci uczą się współpracy w grupie i zasad fair play. Gry planszowe są również idealnym narzędziem do eliminowania blokady przed mówieniem w języku angielskim. Dodatkowo zwiększają motywację do nauki, a co najważniejsze – aktywizują uczniów. Przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie własnych planszówek. Dodatkowo do artykułu dodaliśmy gotową planszę go gry w formie plakatu.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Bałwan na 10 sposobów

Przedstawiamy pomysły na zrobienie domowego, szkolnego czy też przedszkolnego bałwana. Oprócz wskazówek do wykonania bałwanów pojawią się również propozycje zabaw w języku angielskim, z bałwanami w roli głównej.

KIDS ON STAGE

Let’s celebrate Grandparents Day

Choć w Polsce obchodzone są dwa święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka zazwyczaj w przedszkolach i szkołach organizowana jest z tej okazji jedna uroczystość. Proponujemy listę piosenek i rymowanek, które mogą się przydać podczas przygotowywania występu dla babć i dziadków. Śpiewane na klasyczne melodie bądź z odpowiednią oprawą muzyczną z pewnością przypadną do gustu publiczności.

NO TIME FOR FLASHCARDS

Ucz z sercem!

Jeśli znudziły wam się gry i zabawy z użyciem kart obrazkowych i szukacie inspiracji, to ten artykuł jest dla was! Sprawdźcie, jak wykorzystać temat walentynek na pięć różnych sposobów. Proponujemy m.in. ogromną sercową grę podłogową, muzyczne balony i zabawę – walentynkowy potwór.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

STORY TELLING IS FUN

Zimowe propozycje książkowe dla najmłodszych

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… A przynajmniej na to liczę, pisząc ten tekst! Zebrałam dla was cztery moje ulubione książkowe propozycje dla dzieci na zimowy czas. Jeżeli chcecie je poznać i dowiedzieć się, jakie zajęcia pomogą urozmaicić, zapraszam do lektury!

HI TECH

Edpuzzle. Wykorzystaj potencjał wideo na zajęciach

Interesujące filmiki, które można znaleźć np. na YouTubie, czasami są za długie. Jak stworzyć filmik dostosowany do zajęć? Z pomocą przychodzi Edpuzzle – niesamowite narzędzie, które pomoże edytować dowolne wideo. Dzięki niemu można nie tylko przyciąć filmik, ale również dodać quiz w trakcie jego trwania lub nagrać głos z poleceniem lub zadaniem.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

Under the rainbow

Jest taki jeden dzień, kiedy wszyscy jesteśmy Irlandczykami! Oczywiście mowa o St. Patrick’s Day, dzięki któremu widzimy świat w zielonych barwach. Zachęcamy do zorganizowania zajęć z tym kolorem w roli głównej i proponujemy kilka zabaw.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Słów kilka o słówkach. Jak w przedszkolu rozpocząć naukę czytania w języku angielskim?

Często nauczyciele zastanawiają się, czy w okresie przedszkolnym można już rozpocząć naukę czytania w języku obcym. Tymczasem okazuje się, że literkową podróż można rozpocząć już z dwuletnimi maluszkami, przechodząc przez kolejne etapy wdrażania do nauki czytania, a później pisania. W artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Jak się bawić, by dzieci więcej mówiły? Zabawy interaktywne

Komunikacja w języku obcym może stanowić wyzwanie dla najmłodszych. Zdarza się (szczególnie w przedszkolu), że niektóre dzieci mają wewnętrzny opór przed wystąpieniem na forum grupy. Najmłodsi uczestnicy zajęć językowych mogą potrzebować sporo czasu, zanim ośmielą się aktywnie komunikować. Wyzwaniem jest również rozwijanie komunikacji w bardzo licznych grupach i klasach. Jak zapytać każde dziecko o imię i nadal utrzymać skupienie pozostałych dzieci? Proponujemy technikę pracy nad komunikacją – interaktywność.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

To Top ↑