Hello!

 

Ten rok szkolny był naprawdę pełen wyzwań dla wszystkich nauczycieli, ale mimo trudności pozwolił odkryć nowe możliwości i talenty, a także pokonać własne ograniczenia. Tym bardziej zasłużyliście na wakacje! Mam nadzieję, że są słoneczne i radosne, a w nowy rok wejdziecie wypoczęci i pełni energii do działania! Oczywiście, niezmiennie oferujemy pomoc, dlatego przygotowaliśmy sporo ciekawych propozycji, żeby początek roku był dla Was nieco łatwiejszy.

 

Na początku roku szkolnego na pewno ważny będzie classroom management, dlatego skorzystajcie ze wskazówek, m.in. jak oryginalnie witać się i żegnać z uczniami, jak sprytnie dzielić ich na grupy i ciekawie zmieniać aktywności w trakcie zajęć, a także jak skupić uwagę rozbrykanych uczniów.

 

Powrót po nauczaniu zdalnym i wakacjach dla wielu uczniów zapewne będzie trudny, dlatego podczas pierwszych zajęć warto zwrócić szczególną uwagę na relacje między uczniami, a także na ich emocje. Skorzystajcie z pomysłów na grupowe aktywności, podczas których utrwalone zostaną imiona uczniów, a przy okazji – podstawowe słownictwo.

 

Oczywiście warto wyjść w plener! I najlepiej zaprosić uczniów na spacer z zasadami (niezbędnymi do pracy w grupie), podczas którego w nietypowy sposób wyjaśnicie im, jakich zasad powinni przestrzegać w ciągu całego roku szkolnego.

 

W tym roku poświęćcie emocjom więcej czasu niż zazwyczaj i warto do tego wykorzystać pomoce dydaktyczne, które ułatwią rozmowy o emocjach towarzyszącym uczniom. Wsparciem będą na pewno artykuły: „Let’s talk about emoctions” i „How are you today?”.

 

Zapewne planujecie już nowy rok szkolny. Jeśli nadal szukacie idealnego kalendarza-plannera, który spełni Wasze oczekiwania, to polecam Get Creative Every Day na rok szkolny 2021/2022, bo wiem, że bardzo ułatwia planowanie i nauczycielską pracę! Na naszym fanpage’u i Instagramie znajdziecie sporo informacji i opinii na jego temat, więc śmiało zaglądajcie, jeśli jeszcze zastanawiacie się nad kupnem.

 

Życzę słonecznych i zdrowych wakacji!

 

Pozdrawiam!

Anna Stelmach

GET INSPIRED

How are you tody?

Uczniowie bardzo lubią zajęcia poświęcone emocjom. Warto wykorzystać ten temat, aby poznać również ich nastroje. Wystarczy kilka kartek kolorowego papieru, papierowe talerzyki oraz wydrukowane zdjęcia, aby stworzyć niezapomnianą i efektywną lekcję.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

Holiday treasure hunt

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Chociaż chcielibyśmy, aby Endless Summer było czymś więcej niż tylko tytułem chwytliwej piosenki, to jednak trzeba przygotować się na wielki come back do szkół. Dlaczego jednak nie zrobić tego z przytupem? Dobrym pomysłem na spędzenie pierwszych zajęć po wakacjach będzie plenerowa zabawa w poszukiwanie wakacyjnych skarbów. Ten nostalgiczny powrót do wakacji może zachęcić uczniów do wspólnej pracy i nauki. Z kolei współzawodnictwo oraz dążenie do wspólnego celu pozwoli na nowo połączyć rozdzieloną przez przerwę wakacyjną klasę.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Let's talk about emotions

Pracując z dziećmi, nieraz zapewne przekonaliście się, że nagłe zmiany nastrojów nie są niczym szczególnym wśród maluchów, a co ciekawe – zdarzają się bardzo często. Dlatego na pewno nauka o emocjach jest bardzo ważna, również na języku angielskim! Jak wykorzystać proste pomoce dydaktyczne do rozmów o emocjach?

NO TIME FOR FLASHCARDS

Spacer z zasadami

Powrót do szkoły i zajęć w trybie stacjonarnym witamy z radością! Wszystkim powinno zależeć, żeby dzieci odzyskały nie tylko możliwość budowania bezpośrednich relacji, ale także radość płynącą z obcowania z przyrodą i rówieśnikami. Oczywiście warto wyjść w plener! I najlepiej zaprosić uczniów na spacer z zasadami (niezbędnymi do pracy w grupie), podczas którego w nietypowy sposób wyjaśnicie im, jakich zasad powinni przestrzegać w ciągu całego roku szkolnego.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

STORYTELLING IS FUN

Czworonozni przyjaciele – kot i pies

Przed nami dwa niecodzienne święta: Cat Day (8 sierpnia) oraz Dog Day (26 sierpnia). Za pomocą czworonożnych przyjaciół z łatwością wprowadzimy tematykę związaną ze zwierzakami domowymi. Pomysły opisane w artykule udowodnią, że książka to coś więcej niż tekst i ilustracje! Na warsztat weźmiemy nieszablonowe tytuły od wydawnictwa Walker Books, które w interaktywny sposób zaproszą uczniów do aktywnej opieki nad zwierzętami. Znany i lubiany temat pets świetnie sprawdzi się na zajęciach po wakacjach. Można go wykorzystać do szybkiej powtórki lub do zaprezentowania tematu w niecodziennej, zaskakującej odsłonie.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Zacznij rok szkolny z efektem WOW!

Wprowadzenie cyklicznych warsztatów kreatywnych i naukowych dla dzieci może stać się źródłem dodatkowego dochodu dla placówki edukacyjnej, ale również doskonałym sposobem promowania jej, podejmowania skutecznych działań marketingowych, pozyskiwania nowych klientów i pokazania, że dbamy o różnorodność oferty edukacyjnej zaspokajającej niewątpliwie coraz to większe potrzeby dzieci i ich rodziców.

FREESTYLE

Poznajmy się – integrations games

Powrót do szkoły po nauczaniu zdalnym i wakacjach jest zapewne trudnym okresem dla uczniów, więc podczas pierwszych zajęć warto zwrócić szczególną uwagę na uczniowskie relacje i wzmocnienie więzi. Z pewnością przyda się poniższa baza aktywności, dzięki której utrwalone zostaną imiona oraz podstawowe słownictwo z wcześniej wprowadzonych działów tematycznych.

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

1, 2, 3 RHYME WITH ME

Let's rhyme together!

Jak rozpocząć i zakończyć zajęcia? Rymowanką! Wspólne rymowanie na początku zajęć wprowadza dzieci w radosną atmosferę i sprawia, że szybko wczuwają się w zajęcia, a rymowanki na zakończenie to sygnał dla dzieci, że zajęcia dobiegają końca i czas na pożegnanie. Oczywiście najważniejsze jest to, że rymowanki pozwalają ćwiczyć pamięć słuchową i poszerzać umiejętności językowe.

AT THE START

Classroom management. A bunch of tricks and tips

Początek roku szkolnego to dla niektórych uczniów rozpoczęcie przygody edukacyjnej w środowisku szkolnym z nowymi kolegami i koleżankami. W grupie pojawia się sporo różnych typów osobowości, z różnym zapleczem wiedzy i doświadczeń. Jak sprawić, by taka grupa stała się zespołem, miała wspólne cele, a przede wszystkim – umiała ze sobą pracować?

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

OUT OF THE BOX

Watermelon party

Lato to idealna pora na próbowanie pysznych, soczystych owoców. W ciepłe dni świetnie sprawdza się ożywiający arbuz. Ten pochodzący z Afryki Południowej słodki owoc ma swój wielki dzień 3 sierpnia – wtedy obchodzimy Dzień Arbuza. Warto wykorzystać taką okazję i zorganizować arbuzowe przyjęcie!

W strefie online Prenumeraty PREMIUM zamieściliśmy także:

To Top ↑