Po raz kolejny zapraszamy w podróż po krainie pomysłów na nadchodzące miesiące! Udział w niej będzie szczególnie owocny dla tych z Was, którzy poszukują nowych inspiracji na Dzień Pluszowego Misia, Święta Bożego Narodzenia, czy bardziej ogólnie – do tematu zabawek. Jestem jednak pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ przygotowaliśmy też dużo materiałów dodatkowych oraz wyjątkowe pomysły na mniej popularne zajęcia multisensoryczne i z wykorzystaniem metody CLIL!

 

Zajrzyjcie do działu „Get inspired”, by zdobyć gotowe scenariusze zarówno dla edukacji przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej na lekcję, podczas której będziecie świętować z uczniami Dzień Pluszowego Misia. Przygotujcie się z nami do nadchodzących Świąt i sprawdźcie, jakie wyjątkowe aktywności możecie zaproponować dzieciom – w działach „Make it for free”, „Storytelling is fun” oraz „You can do it” czekają na Was różnorodne inspiracje. Nie zabraknie także scenariusza świątecznego przedstawienia, którego motywem przewodnim są uwielbiane przez dzieci ciasteczka!

 

Jeżeli chcielibyście spróbować czegoś mniej oczywistego, nie możecie z kolei przegapić naszych propozycji na Dzień Kredki oraz wprowadzenie na zajęciach elementów matematyki.

 

W tym numerze podpowiadamy także, jak mądrzej wykorzystywać niektóre z pomocy dydaktycznych, a tym samym rozpoczynamy akcję #ekonauczyciel. Szukajcie szczegółów na naszym fanpage'u GetCreative.

 

Miłej lektury!

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Are you ready? Here comes the Teddy!

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, o którym warto pamiętać na zajęciach języka angielskiego. Możecie w tym dniu zorganizować misiową imprezę, na którą dzieci przyniosą własne pluszaki, przygotować misiowe przekąski i wykonywać misiowe zadania i wytwory plastyczne. Taka inicjatywa wymaga jednak wcześniejszego przygotowania i pewnie drobnych zmian organizacji dnia w celu wydłużenia zajęć lub połączenia grup. Jeżeli nie uda wam się zorganizować imprezy, śmiało zrealizujcie temat zwykłych zajęć z języka angielskiego. Proponujemy scenariusz zajęć dla edukacji przedszkolnej, którego bohaterem będzie właśnie pluszowy miś. Dodajemy również zabawę dodatkową dla grup, które już poznały nazwy emocji i sporo materiałów do druku.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Teddy Bear and Friends

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, wykorzystaj ten dzień do nauki i/lub powtórzenia słownictwa związanego również z innymi zabawkami, a także przyimkami miejsca. Proponujemy scenariusz zajęć, który można zmodyfikować – w zależności od poziomu grupy, możesz zmieniać ilość wprowadzanego słownictwa. Scenariusz sprawdzi się też jako wprowadzenie do tematu zbliżających się mikołajek.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

MAKE IT FOR FREE

Christmas time

Święta tuż, tuż… Niedługo nasze domy wypełnią się aromatem pierników i choinki, pojawią się pierwsze dekoracje i cudowny nastrój. Warto spróbować choć trochę świątecznej atmosfery przenieść na zajęcia. Efekt wow na zajęciach można uzyskać na wiele sposobów – bardziej i mniej pracochłonnych. Proponujemy drugą opcję i podpowiadamy, co i jak warto przygotować.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

KIDS ON STAGE

A cookie for Santa and me

Święta Bożego Narodzenia za pasem. Podczas tego święta dorośli obdarowują się prezentami, a dzieci otrzymują podarunki od Świętego Mikołaja. A czy Święty Mikołaj także dostaje prezenty? Skorzystaj ze scenariusza przedstawienia świątecznego

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

NO TIME FOR FLASHCARDS

Angielski + matematyka = CLIL

Oparta na komunikacji nauka języka obcego nie może istnieć bez jednoczesnego przekazywania uczniom pewnych treści merytorycznych, które w klasycznym podziale szkolnym przynależałyby do innych przedmiotów. Angażujące lekcje językowe zawsze zawierają w sobie element wyzwania intelektualnego adekwatnego do wieku i poziomu rozwoju dzieci. Dlatego ucząc przedszkolaki, nie można powtarzać w kółko pojedynczych słówek. W artykule podpowiadamy, jak w ciekawy sposób stymulować rozwój analitycznego myślenia, liczenia i innych umiejętności matematycznych, a tym samym dodać szczyptę magii do lekcji językowych w przedszkolu.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

STORY TELLING IS FUN

The very sad Santa

Storytelling jest naprawdę fun! Jednak tym razem Basia Bednarczyk nie opowie o pomysłach na jej ulubioną zimowo-świąteczną książkę, a raczej zachęci do stworzenia czegoś własnego. Sprawdź, jak zaciekawić dzieci własną historyjką.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

CULTURE PLEASE

Kolorowe święto kredek!

W kalendarzu szkolnym można znaleźć wiele ciekawych świąt nietypowych. Świętujemy np. Dzień Pluszowego Misia czy Dzień Kundelka. Swoje święto – 22 listopada – obchodzą... kredki, są one istotnym elementem rozwoju każdego młodego (i nie tylko) człowieka. W nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym odgrywają tym bardziej ważną rolę. Jak można świętować ich dzień? Poznaj nasze propozycje.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

YOU CAN DO IT

Moc zapachu!

Jeśli chcesz, by twoi uczniowie poczuli atmosferę świąt Bożego Narodzenia, zapamiętali doświadczenia i towarzyszące im słownictwo, sięgnij po multisensoryczne, pachnące pomysły! Wyczarowane aromatami sensoryczne wrażenia zapadną w pamięć nawet najmniej zaangażowanych uczniów.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

FREESTYLE

Zabawki w roli głównej

Zabawki – z jednej strony jeden z najłatwiejszych do wprowadzenia na zajęciach temat. W końcu zabawki otaczają dzieci zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Z drugiej – właśnie dlatego może wydawać się, że trudno jest zaskoczyć uczniów czymś nieoczywistym związanym z tym zagadnieniem. Sprawdź nasz propozycje na atrakcyjne zajęcia z zabawkami w roli głównej.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

REUSE! Bądź bardziej eko

Niezliczone laminaty, folia aluminiowa, jednorazowe talerzyki… To rzeczy, które często pojawiają się na zajęciach. Czy jednak potrzebujesz ich aż tyle? W dobie wciąż rosnącej ekoświadomości warto przyjrzeć się naszym nauczycielskim nawykom i zastanowić, co zrobić, by jak najrozsądniej gospodarować materiałami i wszelkiego rodzaju „przydasiami”.

To Top ↑