Z najnowszym „Get Creative!” szykujemy się już na lato! Tym razem tematem przewodnim numeru stali się uwielbiani przez dzieci piraci. Zobaczcie, jak pomogą uatrakcyjnić Wasze przedszkolne zajęcia – wybierzcie się z uczniami na treasure hunt, a po wprowadzeniu ich w piracki klimat zaproponujcie im nowe zabawy ruchowe, dzięki którym utrwalicie spory zakres słownictwa! Wesołego pirata znajdziecie też na jednym z przygotowanych przez nas plakatów.

Lato to czas wzmożonej aktywności fizycznej – idealna okazja, by ze starszymi uczniami porozmawiać o różnych sportach. Nie przegapcie drugiego artykułu z działu „Get inspired” – będzie nie tylko ciekawie, ale i ambitnie!

 

Następnie, razem z uroczą bohaterką jednego z utworów Lucy Cousins Hooray for Fish! zabierzemy Was w podwodną podróż, podczas której poznacie wszystkich bohaterów oraz wprowadzicie nietypowe słownictwo. Przy omawianiu tej książeczki możecie skorzystać z przygotowanych przez nas autorskich materiałów!

 

Zachęcamy Was też po raz kolejny do wybrania się z uczniami do Londynu i przeprowadzenia zajęć, podczas których nawiążecie do urodzin królowej Elżbiety II.

 

A jeżeli wyjątkowo lubicie świętować, zobaczcie, co mamy do zaproponowania z nietypowych okazji: Best Friend Day oraz Moon Day, przypadających kolejno 8 czerwca i 20 lipca. Nie zabraknie kolejnych pomysłów na zajęcia analogowe i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – poznajcie możliwości, które oferują jedna z bardziej urozmaiconych pomocy dydaktycznych z odzysku – puszki, oraz aplikacja Educandy.

 

Podczas przedwakacyjnych przygotowań koniecznie znajdźcie też chwilę na zaplanowanie własnego rozwoju – tym razem zachęcamy do zainteresowania się ofertą grantową Programu Erasmus+.

 

Marysia Bursche

GET INSPIRED

Treasure hunt. Pirackie stacje

Proponujemy scenariusz z wykorzystaniem pomysłu na stworzenie stacji, na których czekać będą na dzieci kolejne zaplanowane przez nauczyciela aktywności. Zarówno poszukiwanie skarbów, jak i motyw piracki cieszą się popularnością i wśród dziewczynek, i wśród chłopców.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Sports

Wakacyjna energia rozsadza już uczniów? Zamiast z nią walczyć, warto wykorzystać ją na ostatnich w tym roku szkolnym lekcjach. Proponujemy scenariusz na dwie ekscytujące lekcje, podczas których uczniowie poznają angielskie nazwy popularnych sportów, nauczą się je charakteryzować i nazywać niezbędny ekwipunek sportowy.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Pirackie zabawy

Marysia Bursche dzieli się pomysłami na dwie pirackie zabawy, dzięki którym przećwiczycie z uczniami dowolne słownictwo, wprowadzicie na zajęciach trochę ruchu i będziecie się świetnie bawić (przetestowane!). Zabawy są nie tylko uniwersalne, lecz również bardzo łatwe do przygotowania – do ich przeprowadzenia wystarczy właściwie niezbędne nauczycielskie minimum, czyli flashcards. Do artykułu dołączyliśmy gotową do skopiowania i wycięcia czapkę piracką.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Get inspired with Erasmus+

Program Erasmus+ jest kontynuacją Comeniusa, dość dobrze znanego nauczycielom języków obcych w szkołach i przedszkolach. Jeśli chcecie podnosić swoje kompetencje zawodowe podczas zagranicznych wyjazdów, powinniście zainteresować się ofertą grantową Erasmusa+.

MAKE IT FOR FREE

Happy Birthday, Her Majesty!

Urodziny królowej Elżbiety II to dobra okazja do przeprowadzenia zajęć poświęconych Wielkiej Brytanii. Królowa świętuje swoje urodziny dwa razy. Pierwszy raz 21 kwietnia, jej kalendarzowy jubileusz, a później w czerwcu. Zatem oficjalne uroczystości dopiero przed nami. Z powodzeniem można z tych wydarzeń uczynić temat zajęć, szczególnie że dzieci często interesują się nowinkami z innych krajów. Warto to wykorzystać do zjednania sobie nawet najbardziej opornych na aktywny udział w zajęciach.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Puszkowe Love, czyli pomysły na „puszkowe zajęcia”

Prosto z kuchni – po maśle orzechowym, czerwonej fasoli, bezglutenowym musli, kawie bezkofeinowej czy mleku modyfikowanym, a nawet prosto z siłowni – po odżywkach białkowych. Puszki! Oprócz tego, że świetnie nadają się do przechowywania różnych drobiazgów (nie tylko tych kuchennych), są również wspaniałą pomocą dydaktyczną. Jeśli posiadacie jakieś puszki, nie zastanawiajcie się długo, co z nimi zrobić – wykorzystajcie je do stworzenia zajęć, które zaangażują uczniów do pracy, przyciągną ich uwagę, rozbawią, a nawet owieją lekcję tajemnicą!

Holidays at the seaside

Czy wiedzieliście, że rekiny nie muszą martwić się o swoje zęby? Rosną im przez całe życie. Lucky sharks! Rekiny budzą wiele sympatii wśród najmłodszych mimo ich śmiercionośnej natury.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

Moon Day

Księżycowy Dzień to okazja, by do spotkań z językiem obcym dodać trochę tajemniczości, a także przygotować dzieci do przygody z prawdziwą nauką. W tym zestawieniu znajdziecie pomysły na wprowadzenie i utrwalenie słownictwa oraz zabawy ruchowe, manipulacyjne i sensoryczne. Można je wykorzystać zarówno na zajęciach w przedszkolu, jak i w klasach I–III.

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

KIDS ON STAGE

Holidays on stage

Zajęcia językowe powinny uczyć i bawić, szczególnie w wakacje. W tym celu można wykorzystać scenę jako miejsce do pobudzania aktywności językowej dzieci. To dla nich okazja na oswojenie się ze sceną oraz sprawdzenie, jak to jest być aktorem.

NO TIME FOR FLASHCARDS

Best Friend Day. Bez przyjaciół świat byłby nudny!

Dziecięce przyjaźnie mogą mieć swój początek już w przedszkolu. Przyjacielem najczęściej nazywany jest partner do zabawy. 8 czerwca obchodzimy Dzień Najlepszego Przyjaciela, z tej okazji przygotowaliśmy dla was aktywności, które możecie wykorzystać jako elementy uzupełniające zajęcia lub stworzyć z nich całą lekcję poświęconą temu wyjątkowemu dniu. Wszystko zależy od was!

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

STORY TELLING IS FUN

Hooray for Fish

Planując lekcję o wakacyjnej tematyce, nie możecie zapomnieć o Hooray for Fish! Autorstwa Lucy Cousins. Mała rybka wyrusza w podróż po wielkich wodach i napotyka wiele ciekawych i oryginalnych ryb. Zobaczycie ryby w paski i kropki, ryby wesołe i smutne, a nawet takie, które można spotkać tylko w tej opowieści. Zdradzamy pomysły na ciekawe lekcje z Hooray for Fish!

 

W strefie online Prenumeraty PROFESJONALNEJ zamieściliśmy także:

HI TECH

Educandy – stwórz własną grę

Często jako nauczyciele szukacie nowych, ciekawych i angażujących uczniów aplikacji, które ułatwią wam prowadzenie lekcji. Wspaniałą aplikacją jest Educandy, która oferuje różnorodne gry umożliwiające ćwiczenie znajomości słownictwa, struktur oraz zasad gramatyki. Stworzenie gry trwa dosłownie chwilę, a uczniowie mają szansę ćwiczyć w interesujący sposób.

To Top ↑