Upraszczaj Swoją Pracę, Czyli Nauczanie Bardziej Strategiczne

Bardzo łatwo wpaść w ferwor przygotowywania zajęć według klucza „więcej i ciekawiej”, bo wiele materiałów i pomocy dydaktycznych jest łatwo dostępnych. Jeśli po raz kolejny wydałaś/ eś w sklepie pół wypłaty na gadżety do zajęć, zapełniłaś/-eś cały folder nowościami i czujesz, że to Cię przytłacza, a nad materiałami online już dawno straciłaś/eś kontrolę – to znaczy, że pora przystopować.To najwyższy czas, by ograniczyć bodźce i impulsy, które mówią: „kup”, „pobierz” i „wydrukuj”. Zaproponuję rozwiązanie, które jeszcze do niedawna było dla mnie szalone: przygotowuj mniej i pracuj mniej!

Aleksandra Macenowicz

„Jak można mniej pracować i mniej oferować uczniom, jeśli oni POTRZEBUJĄ więcej językowych bodźców? Wciąż robią błędy, powinni dostawać więcej zadań”. Myślałam,

Ten artykuł jest dostępny dla prenumeratorów

• Pełen dostęp do biblioteki materiałów w strefie online przez 12 miesięcy
    • Dostęp do wszystkich wydań czasopisma w wersji online
    • Nagrania z tematycznych szkoleń online (wraz z materiałami i certyfikatami)
    • Szczegółowe scenariusze nietypowych zajęć
    • Tysiące gotowych materiałów do zajęć do pobrania – bez limitu (karty pracy karty obrazkowe, plakaty układanki, quizy, malowanki, plansze itd.)

• Pełen dostęp do biblioteki materiałów w strefie online przez 12 miesięcy
    • Dostęp do wszystkich wydań czasopisma w wersji online
    • Nagrania z tematycznych szkoleń online (wraz z materiałami i certyfikatami)
    • Szczegółowe scenariusze nietypowych zajęć