• Musisz być zalogowany, aby tutaj pojawiły się powiadomienia
  • Musisz być zalogowany, aby tutaj pojawiły się powiadomienia
Zapisane

WYDANIE styczeń – luty | 1 (35) 2023

Time to read! Jak rozwijać umiejętność głośnego czytania?

20 marca przypada World Storytelling Day, który może być doskonałą okazją do wprowadzenia angażujących i skutecznych ćwiczeń rozwijających umiejętność głośnego czytania. Ta niezwykle ważna, ale i trudna do opanowania kompetencja zajmuje szczególne miejsce w procesie uczenia się języka obcego oraz w rozwijaniu pozostałych umiejętności językowych. Płynne i poprawne czytanie bez wątpienia determinuje sukces edukacyjny dzieci i gwarantuje postępy w opanowywaniu wiedzy z zakresu innych obszarów.

Magdalena Techmańska-Czapska

Zanim jednak przejdziemy do nauczania czy też doskonalenia czytania, warto pamiętać:

• Aby uczeń odczuwał satysfakcję płynącą z czytania tekstu i czuł się zmotywowany do dalszej nauki, niezrozumiałe treści powinny stanowić do 5% danego tekstu.
  • Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego tekstu. Zbyt trudny i zbyt długi materiał zniechęca do czytania i demotywuje uczniów.
  • Czytanie jest jednym z najlepszych sposobów poszerzania zasobu słów i to zarówno w języku ojczystym, jak i obcym.
  • Uczniowie powinni jak najczęściej doświadczać poczucia sukcesu z tytułu zrozumienia tekstu. Wówczas są zmotywowani do doskonalenia tej umiejętności.

Chcesz przeczytać artykuł w całości?

To i wiele więcej dzięki prenumeracie premium

• 6 numerów czasopisma w wydaniu papierowym, co dwa miesiące prosto na Twoje biurko
  • Ponad 360 stron unikatowych treści rocznie
  • Dostęp do wszystkich wydań czasopisma w formie elektronicznej
  • Pełen dostęp do biblioteki materiałów w strefie premium
  • Nagrania z tematycznych szkoleń (wraz z materiałami i certyfikatami)
  • Prezenty i dodatki do czasopisma
  • Pomysły na ciekawe lekcje
  • Szczegółowe scenariusze nietypowych zajęć
  • Wskazówki do przygotowania pomocy dydaktycznych
  • Gotowe materiały do zajęć (karty pracy karty obrazkowe, plakaty układanki, quizy, malowanki, plansze itd.)

O autorze

{{ title }}

Którymi tagami chciałabyś otagować dany materiał?

Do jakiego folderu chciałabyś dodać artykuł?

Tag/Folder został dodany!

Artykuł/Materiał został usunięty!

Za moment strona się odświeży

Artykuł/Materiał został zapisany!

Powiązania artykułu zostały usunięte lub artykuł nie został poprawnie nieprzypisany!

Żeby móc zapisać do ulubionych. Musisz być zalogowany!