Te malutkie i całkiem duże, mięciutkie i puchate, z łatkami i bez, ukochane i wyjątkowe, niezastąpione przytulanki do spania i powiernicy licznych sekretów, czyli pluszowe misie, obchodzą 25 listopada swoje wielkie święto! Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia one same zapraszają uczniów do wspólnego świętowania właśnie w języku angielskim! Przedstawione poniżej propozycje „misiowych” zabaw sprawią, że uczniowie z przyjemnością i radością, oczywiście dzięki pomocy misiów, utrwalą angielski alfabet i kolory. Zatem do zabawy!

Crepe Teddy’s portrait

Potrzebne materiały:

  • karton lub kartka z – szablonem misia,
  • cztery kolory marszczonej bibułki (brązowy, czarny, biały lub kremowy i żółty),
  • kolorowe paseczki z tektury falistej,
  • klej w sztyfcie.

 

Każdy z uczniów otrzymuje kartkę z szablonem misia. Zadanie dzieci polega na uformowaniu z kawałków bibułki małych kuleczek, z których następnie wyklejać będą portret swojego misia zgodnie z instrukcją nauczyciela:

brown Teddy’s body: head, ears outside, tummy and paws (kolor całego misia, głowa, uszy na zewnątrz, brzuszek oraz łapki),
black Teddy’s eyes and nose (oczy i nos),
white Teddy’s mouth (pyszczek),
yellow Teddy’s ears inside (uszy wewnątrz).

Do wyklejenia środka misiowego brzuszka uczniowie będą mieli do wykorzystania wybrane przez siebie kolory pasków z tektury falistej.

 

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

It can jump!

Świat dzikich zwierząt jest bardzo interesujący, zwłaszcza dla przedszkolaków. Czy papuga potrafi pływać? A może słoń potrafi latać? W poniższym scenariuszu zajęć znajdziecie pomysły na utrwalenie...

Czytaj więcej
To Top ↑