Po mikołajkowych i bożonarodzeniowych lekcjach czy pieczeniu i ozdabianiu pierniczków nadszedł czas na prawdziwy relaks. Dzień 26 grudnia znany jest m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii jako Boxing Day. Zwyczaj ten nie ma nic wspólnego z boksem, a z boxes, czyli pudełkami. Nazwa prawdopodobnie pochodzi od tradycji wręczania podarunków biedniejszym osobom czy wspierania organizacji charytatywnych. Współcześnie rodziny spędzają ten dzień w dowolny sposób. Jednak jest kilka wspólnych mianowników – czas z przyjaciółmi i rodziną, poświąteczne wyprzedaże, mecze topowych angielskich drużyn czy po prostu dojadanie świątecznych smakołyków. Zapraszam do zapoznania się z 10 pomysłami na aktywności, które nawiązują do Boxing Day.

TIP 1
Jak skorzystać z tych pomysłów? Możecie napisać na tablicy hasło BOXING DAY i pozwolić uczniom na wybranie trzech literek – to wymaga przygotowania się do wszystkich aktywności, ale gorąco polecam dać temu szansę. Możecie również przeprowadzać jedno wybrane przez siebie ćwiczenie na każdej lekcji przed lub po świętach i naklejać literki w widocznym miejscu sali, aby po ukończeniu wszystkich zadań powstały słowa BOXING DAY.

 

TIP 2
Aby zapoznać uczniów z historią 'Boxing Day', obejrzyj krótkie nagranie zawierające najważniejsze informacje w bardzo przejrzystej formie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 30  Strona 31  Strona 32

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

To Top ↑