Lekcje kulturowe są nieodłączną częścią nauki o języku. Dzięki nim mamy możliwość zapoznania uczniów z krajami anglojęzycznymi, dając im szansę na poszerzenie swojej wiedzy o świecie. Światowy Dzień Języka Angielskiego, który obchodzimy 23 kwietnia, jest wspaniałą okazją, aby zarówno w przedszkolu, jak i klasach I–III szkoły podstawowej przeprowadzić ciekawe lekcje i zorganizować uczniom małe świętowanie.

THE UNION JACK

Do wykonania flag na pięć sposobów będziemy potrzebować szablonu flagi oraz przygotowanych wcześniej materiałów – w zależności od tego, którą flagę będziemy chcieli z naszymi uczniami wykonać. Za każdym razem przed rozpoczęciem pracy prezentujemy gotowy projekt flagi, aby uczniowie mieli szansę zapoznać się z poszczególnymi jej elementami. Flagę umieszczamy w widocznym dla uczniów miejscu (np. na tablicy). Następnie każdy z uczniów otrzymuje przygotowany szablon.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 25  Strona 26  Strona 27  Strona 28

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Space adventure

21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu. To dobra okazja, aby zachęcić dzieci do poznania odległych zakątków Wszechświata, a także wspomnieć o badaniach prowadzonych w tej dziedzinie nauki....

Czytaj więcej
To Top ↑