W polskich szkołach i przedszkolach chętnie obchodzimy święta typowe dla Wielkiej Brytanii i z przyjemnością uczymy o rodzinie królewskiej. Chcemy zafascynować uczniów zwyczajami europejskich Anglosasów, a uczniowie doskonale rozpoznają Big Ben czy piętrowe autobusy. Kiedy jednak zaczyna przygrzewać gorące letnie słońce – może warto wybrać się w nieco dalszą podróż do kraju, gdzie słońca nie brakuje, a 4 lipca wszystkie ulice przystrojone są kolorami narodowymi (z okazji Independence Day)? Tak, mowa o USA, kraju, w którym ludzie uśmiechają się szeroko, a sny spełniają. Poniżej znajdziecie pomysły na zajęcia, które przybliżą dzieciom kulturę Stanów Zjednoczonych. Propozycje, które tu znajdziecie, możecie wykorzystać w całości do przeprowadzenia lekcji lub wybrać te, których akurat potrzebujecie.

FLAG SCAVENGER HUNT

Ta gra może być wykorzystania w kilku wersjach (również w wersji online). Nauczyciel prosi uczniów o znalezienie i przyniesienie przedmiotów w trzech kolorach: białym, czerwonym i niebieskim, w określonym przez siebie czasie, np. 3 minut.

Wersja 1
Ustalcie punktację, np. rzeczy białe 1 punkt, rzeczy niebieskie 2 punkty, a czerwone 3 punkty. Przedmioty we wszystkich trzech kolorach – 5 punktów. Dajcie uczniom 3 minuty na zgromadzenie przedmiotów, a następnie przeliczcie punkty (oczywiście po angielsku).

Wersja 2
Uczniowie pracują w drużynach, mają za zadanie zgromadzenie przedmiotów w danym kolorze.

Świetnym zakończeniem tego ćwiczenia jest ułożenie ze zgromadzonych przez uczniów przedmiotów flagi USA.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 16  Strona 17  Strona 18

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I walk in the grass

Za oknami piękna pogoda, która sprzyja wycieczkom. Może wybierzecie się z uczniami na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród wysokich traw? Przygotujcie bibułę, kilka rolek po papierze...

Czytaj więcej
To Top ↑