Letnie zajęcia to świetna okazja do wprowadzenia swoich uczniów na nieznane do tej pory tereny języka angielskiego. Można w tym czasie poruszać mniej popularne tematy, co nie znaczy, że mniej ciekawe – wprost przeciwnie. Właśnie te rzadziej słyszane informacje i wątki cieszą się większym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Każdy z nas lubi poznawać nowe tereny, zdobywać nowe wiadomości. Właśnie dlatego wakacje są dobrym momentem na zabranie swoich uczniów na odległą wycieczkę. Dokąd? Im dalej, tym lepiej! Zapinamy pasy i lecimy do Australii!

At the airport


Na ścinkach papieru (może być makulatura) markerem zapisujemy dowolne kwoty, np. £1, £2, £3. Kartki zgniatamy w kulki. Teraz musimy uzbierać pieniądze na bilety. Ustalamy cenę biletu (w zależności od wieku grupy), przykładowo £8. Włączamy dowolną muzykę, a dzieci tańczą lub chodzą po sali między porozrzucanymi kulkami papieru. Gdy muzyka milknie, uczniowie starają się jak najszybciej uzbierać £8: sprawdzają kwoty zapisane na kulkach i zabierają te, które są im potrzebne.

Muzyka znowu zaczyna grać i zabawa trwa, aż wszyscy (lub określona przez nauczyciela liczba graczy) uzbierają pieniądze na bilety. Z biletami udajemy się na lotnisko i wsiadamy do samolotu, nauczyciel zamienia się w stewardessę/stewarda, sprawdza bilety i wskazuje pasażerom miejsca...

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 20  Strona 21  Strona 22  Strona 23  Strona 24  Strona 25

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Eat with your hands!

Wakacje to w przedszkolach często czas powtórek i utrwalania materiału poznanego na zajęciach z języka angielskiego w ciągu całego roku szkolnego. To bardzo rozsądne rozwiązanie.

Po...

Czytaj więcej

Let’s be active!

Zajęcia na świeżym powietrzu kojarzą się zwykle z okresem przedwakacyjnym, ale czy takie zajęcia można i warto przeprowadzić również we wrześniu?

Oczywiście, że tak! Na zewnątrz nie...

Czytaj więcej
To Top ↑