Kwiecień to miesiąc w pełni wiosenny i choć pogoda czasem płata nam figle, ten czas w roku przybliża nas do myśli o podróżach i poznawaniu nowych zakątków świata. Wiosną wszystko ożywa do życia – ożywamy również my, a nasza energia musi zostać spożytkowana. Dlaczego więc nie zrealizować swojego American dream i nie ruszyć do USA? Stany Zjednoczone, niezwykle popularne w popkulturze, często przegrywają z Wielką Brytanią podczas lekcji kulturowych. Właśnie dlatego przygotowałam dziś dla Was propozycję zabaw i zajęć, które przybliżą uczniom Stany Zjednoczone, a równocześnie ułatwią podróżowanie do nich, ponieważ będą przedstawiały słownictwo używane na lotnisku, np. suitcase, plane, pilot, gate, passport. Podczas zajęć poznamy również amerykańskie symbole i charakterystyczne w USA miejsca. Gotowi? Zapnijcie zatem pasy i trzymajcie się mocno, bo czeka nas długa podróż.

1. STARS AND STRIPES

Przed zabawą warto pokazać uczniom flagę amerykańską i wyjaśnić znaczenie słów: stars i stripes. Przed rozpoczęciem zabawy można poprosić uczniów, aby odgadli, ile gwiazd i ile pasków znajduje się na fladze (How many stars? How many stripes?), a potem wspólnie je przeliczyć. Można również pokazać uczniom czarno-biały wydruk flagi i zapytać: What color are stripes? What color are stars?

Sama zabawa polega na podzieleniu uczniów na dwie równe drużyny – jedna z nich to STARS, a druga STRIPES. Po podzieleniu uczniowie ustawiają się w rzędach i po kolei odliczają – każdy rząd osobno, zapamiętując swój numer. Tym sposobem powstaną pary w obu drużynach. Nauczyciel mówi polecenia, a uczniowie uważnie słuchają, czy polecenie ich dotyczy i wykonują je. Przykładowe polecenia: All stars are flying/Stars and stripes number 3 are swimming/Star number 8 and stripe number 2 are reading a book/Starts and stripes are cooking.

Zabawa doskonali umiejętność koncentracji i uważnego słuchania, a także zaspokaja potrzebę ruchu. Można również poprosić ucznia, aby przejął rolę nauczyciela i wydał polecenie.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 32  Strona 33  Strona 34  Strona 35  Strona 36  Strona 37  Strona 38

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Let’s go to London!

Wakacje za pasem, czas na planowanie podróży małych i dużych! Dziś zabiorę Was i Waszych przedszkolaków na krótką wycieczkę po Londynie! Razem wsiądziemy do londyńskiego autobusu,...

Czytaj więcej
To Top ↑