Chyba każdy nauczyciel angielskiego, a także osoba ucząca się tego języka, chociaż raz w życiu chciałaby spotkać (albo choć z daleka zobaczyć) królową Elżbietę II. Mnie marzy się wspólna herbatka, ale niestety – jako zwykłej śmiertelniczce raczej nie będzie mi dane stanąć twarzą w twarz z angielską królową. Znam jednak sposoby, dzięki którym wy i wasi uczniowie będziecie mogli cieszyć się jej towarzystwem na swoich zajęciach.

Jako że wiosną obchodzimy English Language Day (23 kwietnia) – świetnym pomysłem jest urozmaicenie lekcji angielskiego o postać, która jest znana na całym świecie i kojarzona z Anglią, a co za tym idzie – z językiem angielskim. Jest nią oczywiście najdłużej panująca w historii – królowa Elżbieta II. Warto przybliżyć jej postać już przedszkolakom.

Wszystkie pomysły, które znajdziecie poniżej, możecie wykorzystać do przeprowadzenia jednej lekcji tematycznej, lub wybrać tylko te, które będą pasowały do waszych grup. Przedstawiam te pomysły, które – w zależności od potrzeb – pobudzą lub wyciszą podopiecznych, ale też takie, podczas których będą mogli artystycznie się „wyżyć”.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 22  Strona 23  Strona 24

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Trip to London

Londyn – pulsująca życiem, różnorodna i pełna zabytków stolica Wielkiej Brytanii od lat należy do najchętniej odwiedzanych miast na świecie. W ramach zajęć kulturowych – szczególnie...

Czytaj więcej

Wiosenne zabawy językowe

Wiosną warto włączyć więcej ruchu do zajęć i przenieść klasowe aktywności na szkolne boisko czy do parku. Uczniowie w ostatnim czasie spędzali wiele godzin przed ekranem, dlatego stworzenie listy wiosennych...

Czytaj więcej
To Top ↑