Jest taki jeden dzień, kiedy wszyscy jesteśmy Irlandczykami! Oczywiście mowa o St. Patrick’s Day, dzięki któremu widzimy świat w zielonych barwach. Zachęcamy do zorganizowania zajęć z tym kolorem w roli głównej i proponujemy kilka zabaw.

Who is the le prechaun?

Wybieramy jedno dziecko, które na chwilę wychodzi z sali. W tym czasie pozostali uczestnicy zabawy typują spośród siebie jedną osobę, która będzie irlandzkim skrzatem. Następnie wszyscy zaczynają tańczyć przy dźwiękach celtyckiej muzyki. Leprechaun wymyśla irlandzki taneczny ruch, który wszyscy muszą naśladować. Do sali wraca dziecko, które na początku zabawy opuściło grupę. Jego zadaniem jest odgadnięcie, kto jest irlandzkim skrzatem (Are you a leprechaun?). Pozostali cały czas tańczą, leprechaun co jakiś czas zmienia ruchy taneczne. Kiedy gracz odgadnie, kto jest skrzatem, wybiera kolejną osobę, która zajmie jego miejsce – odgadującego.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 23  Strona 24  Strona 25  Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Śnią mi się misie

Zima w pełni, zatem przyszła pora na wprowadzenie do zajęć małych polarnych pomocników. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których dzieci zapoznają się z uroczym niedźwiedziem polarnym,...

Czytaj więcej
To Top ↑