Barwienie jedzenia na zielono? Barwienie rzeki w Chicago na zielono? Zielone stroje dookoła? To oznacza tylko jedno – nadchodzi Dzień Świętego Patryka. Niezależnie od grupy wiekowej uczniów, z którymi przeprowadzacie zajęcia, zawsze warto przemycać elementy kultury krajów anglojęzycznych i wplatać treści międzyprzedmiotowe (CLIL). Proponowane w artykule aktywności sprawią, że uczniowie spędzą miło czas, a zarazem dowiedzą się czegoś nowego o Irlandii i jej kulturze.

Planując lekcję z elementami kulturowymi, warto sięgnąć do sprawdzonych źródeł i przypomnieć informacje o święcie czy innym wydarzeniu, które chcecie przedstawić uczniom. Nawet jeśli maluchy nie będą dopytywać o szczegóły, to po odświeżeniu faktów zawsze jest szansa na dodanie czegoś więcej do lekcji. A uczniowie lubią ciekawostki!

Przed zajęciami z motywem St. Patrick’s Day poproście dzieci, żeby ubrały się na zielono lub chociaż miały jakiś element garderoby w tym kolorze. Krąży legenda, że eprechauns  widzą osoby, które nie są tego dnia ubrane na zielono… i lubią je podszczypywać. Pinching is not nice, więc lepiej nie sprawdzać, czy w rzeczywistości tak jest!

Przejdźmy do zadań, które pozwolą na przeprowadzenie ciekawych zajęć z okazji Dnia Świętego Patryka. Możecie wybrać jedno z nich lub przeprowadzić wszystkie w podanej przeze mnie kolejności, żeby zachować spójność i mieć już całą lekcję zaplanowaną.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26  Strona 27  Strona 28  Strona 29  Strona 30

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Cute dinosaurs

Choć z pozoru wydają się groźne, dinozaury to bardzo wdzięczny temat na zajęcia. Dzieci fascynują się ogromnymi gadami, które wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Celem przygotowanego scenariusza...

Czytaj więcej
To Top ↑