Na początku nowego roku szkolnego pojawia się bardzo ciekawy temat do zabaw plastycznych z dziećmi, a mianowicie International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzimy 15 września. Wszystko zaczęło się od fantastycznej książki „The Dot” Petera Reynoldsa, która w świetny sposób pokazuje, jak rozwijać w dzieciach kreatywność i pewność siebie. Zatem tego dnia uwolnijmy dziecięcą wyobraźnię i zaproponujmy zabawy z kropeczkami na wszelkie sposoby!

DOTS IN THE BIG DOT

Do tej zabawy wykorzystamy talerzyki papierowe, farby oraz różnego rodzaju artykuły pisarskie i malarskie, a także inne przedmioty, za pomocą których będzie można bawić się motywem kropki (pędzelki, flamastry, kredki, stemple odciskające wzór koła, nakrętki, dzieci mogą robić też kropki paluszkami). Talerzyk posłuży nam jako duża kropka, a zadaniem dzieci będzie zakomponowanie w nim małych kropeczek w różnych kolorach, różnymi przyrządami.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

In my English classroom

Początek roku szkolnego to dobry czas na zapoznanie uczniów ze szkołą i salą, w której odbywać się będą zajęcia. Prezentowane przeze mnie aktywności sprawdzą się jako follow-up activities...

Czytaj więcej
To Top ↑