Wiele już powiedziano na temat zdrowego trybu życia i odżywiania, a wasi uczniowie z pewnością potrafi ą sklasyfi kować junk and healthy food oraz wiedzą, jak dokładnie umyć ręce. Jednak czasem profi laktyka nie wystarczy, a wizyta u specjalisty jest niezbędna. I nie ma w tym nic złego! W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia, przedstawiam propozycje aktywności, które pomogą w oswojeniu najmłodszych z lekarzami i szpitalem.

Zapewne odgrywanie ról z nauczycielem czy kolegami z klasy oraz wspólna zabawa w szpital niejednemu dziecku pomoże zaznajomić się z tematyką medyczną. Na rozgrzewkę przed „wizytą lekarską” wypróbujcie kilka wprowadzających gier, które pomogą przypomnieć odpowiednie słownictwo.

WARM-UP. HEALTHY AND UNHEALTHY HABITS − A GAME

Potrzebne materiały: zdjęcia, na których znajdują się zdrowe oraz niezdrowe nawyki.
Przygotujcie ok. 10 fotografii, na których znajdują się zdrowe oraz niezdrowe nawyki, np. ktoś siedzący na kanapie z paczką chipsów lub osoba ćwicząca jogę. Najlepiej je wydrukować, bo później będzie można je wykorzystać w aktywnościach ruchowych.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 40  Strona 41  Strona 42  Strona 43

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wiosenne zabawy językowe

Wiosną warto włączyć więcej ruchu do zajęć i przenieść klasowe aktywności na szkolne boisko czy do parku. Uczniowie w ostatnim czasie spędzali wiele godzin przed ekranem, dlatego stworzenie listy wiosennych...

Czytaj więcej

Tea with the queen

Chyba każdy nauczyciel angielskiego, a także osoba ucząca się tego języka, chociaż raz w życiu chciałaby spotkać (albo choć z daleka zobaczyć) królową Elżbietę II. Mnie marzy się wspólna...

Czytaj więcej
To Top ↑