Początek roku szkolnego to dobry czas na zapoznanie uczniów ze szkołą i salą, w której odbywać się będą zajęcia. Prezentowane przeze mnie aktywności sprawdzą się jako follow-up activities z uczniami, którzy są już po prezentacji słownictwa dotyczącego nazw przyborów szkolnych oraz podstawowego wyposażenia sali. Zadania będą bazować na poznanym słownictwie, lecz ich cel rozwijanie innych umiejętności, m.in.: czytania ze zrozumieniem, słuchania ze zrozumieniem, współpracy w zespole czy kreatywnego myślenia.

TIME FOR RIDDLES

Zagadki to bardzo ciekawy sposób na sprawdzenie poziomu opanowania wiedzy przez uczniów z klas drugich i trzecich. Rozwiązywanie zagadek wymaga nie tylko doskonałej znajomości słów związanych z danym działem tematycznym, ale również wspiera umiejętności myślenia wyższego rzędu. Uczniowie mają szansę wykazać się sprytem, kojarzeniem faktów czy myśleniem nieszablonowym.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Funny Dot Day

Na początku nowego roku szkolnego pojawia się bardzo ciekawy temat do zabaw plastycznych z dziećmi, a mianowicie International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzimy...

Czytaj więcej
To Top ↑