Prędzej czy później nauczyciel znajduje się w sytuacji, w której, nagle, na poczekaniu, musi wymyślić coś z niczego. Podczas krytycznych momentów, warto wykorzystywać to, co akurat mamy pod ręką, w większości tych sytuacji tym czymś będzie kolorowy papier. Dzielimy się pomysłami na wykorzystanie kolorowego papieru w letnim okresie, kiedy myśli wędrują raczej ku morzu i plaży, a każde odstępstwo od szarych kserówek będzie witane przez uczniów entuzjastycznie.

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się improwizować na zajęciach? Niezależnie od tego, ile czasu poświęcimy na dokładne przygotowanie lekcji, wycinanie i wymyślanie gier, owijanie rolek po papierze tasiemkami czy wydrukowanie materiałów, każdego z nas prędzej czy później czeka sytuacja, w której nagle, na poczekaniu, musi wymyślić coś z niczego. Jest to cenne doświadczenie dla nas jako lektorów, ponieważ budzimy w ten sposób naszą kreatywność. Co równie ważne, włączając uczniów w cały proces, przekazujemy ją dalej. Podczas moich krytycznych momentów, zawsze staram się wykorzystywać to, co akurat mam pod ręką, a tak się zdarzyło, że w większości tych sytuacji tym czymś był kolorowy papier. Jestem wielkim (jeśli nie największym) fanem gotowych materiałów do druku – sama je przecież projektuję. Są one jednak zawsze obarczone pewnymi ograniczeniami w ramach pomysłu ich autora. Czysta, kolorowa kartka papieru ma te granice przesunięte dużo dalej i pozwala grupie na swobodną kreację i współtworzenie projektu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 32  Strona 33  Strona 34

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Fruit Day w przedszkolu

Owoce są bardzo smaczne i mają wiele wartości odżywczych, dlatego warto o nich mówić i zachęcać dzieci do ich jedzenia. Ponadto 1 lipca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Owoców, to...

Czytaj więcej
To Top ↑