Powrót do szkoły po nauczaniu zdalnym i wakacjach jest zapewne trudnym okresem dla uczniów, więc podczas pierwszych zajęć warto zwrócić szczególną uwagę na uczniowskie relacje i wzmocnienie więzi. Z pewnością przyda się poniższa baza aktywności, dzięki której utrwalone zostaną imiona oraz podstawowe słownictwo z wcześniej wprowadzonych działów tematycznych.

The Students’ Grid
Uczniowie otrzymują planszę z rozrysowanymi ławkami w klasie. Zanim przystąpimy do działania, ustalmy wspólnie z uczniami, jakie informacje mają uzyskać podczas przeprowadzania miniwywiadu. Np. What is your name? i What’s your favourite…? Zadaniem uczniów jest podpisanie każdej ławki imionami dzieci, które siedzą na poszczególnych miejscach oraz wpisanie informacji o ich ulubionym kolorze, zwierzątku lub zabawce, które zdobyli podczas wywiadu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 42  Strona 43

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

How are you tody?

Uczniowie bardzo lubią zajęcia poświęcone emocjom. Warto wykorzystać ten temat, aby poznać również ich nastroje. Wystarczy kilka kartek kolorowego papieru, papierowe talerzyki oraz wydrukowane...

Czytaj więcej
To Top ↑