Okres przedświąteczny zbliża się wielkimi krokami… Zazwyczaj przy okazji planowania zakupów świątecznych towarzyszy nam podekscytowanie, ale również pewien rodzaj presji i zmęczenia. Aby łagodnie przejść ten czas, warto zaopatrzyć się w pakiet gier i zabaw, które nie tylko wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój, ale uatrakcyjnią powtórkę konkretnych partii materiału. Można to zrealizować, wykorzystując takie rekwizyty, jak świąteczne torebki na prezenty oraz kolorowe karteczki.

„What is it?”

Aby wykonać to ćwiczenie, potrzebne będą torebki świąteczne oraz zdjęcia różnych produktów wyciętych z gazet. Do każdej torebeczki wsadzamy jeden obrazek. Uczniowie kolejno wybierają prezent ze świątecznego worka lub spod choinki, otwierają go i opisują swoje emocje. Przykładowo w torebce znalazł się papier toaletowy, widelec, garnek itp.:
Wow! It’s a roll of toilet paper! I’m shocked!
Oh, that’s strange! I’ve got a fork!
How nice! I love cooking!
I’ve got a car! That’s great!
It’s a doll. I love it!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 40  Strona 41

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Rozgrzewające warm-ups!

Rozpoczęcie lekcji w sposób nieszablonowy, zabawny i zaskakujący jest ważne z wielu powodów. Tak jak nasze ciało potrzebuje odpowiedniej rozgrzewki przed podjęciem wysiłku fizycznego,...

Czytaj więcej
To Top ↑