Zima za pasem i choć do kalendarzowej pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, dookoła panuje już świąteczna atmosfera. Bałwany, płatki śniegu i rękawiczki możemy jednak odłożyć na bok, bo nadeszła pora na… PIERNIKI! Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wykorzystać je na zajęciach? W poniższym artykule opisałam lekcję, w której to właśnie pierniki odgrywają główną rolę!

Scenariusz zajęć, który przygotowałam, jest przeznaczony do wykorzystania w grupach dzieci w wieku 4–6 lat. Temat ten jest jednak na tyle uniwersalny, że można go przerobić i wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jest świetną bazą do przygotowania wielu ciekawych zajęć. Ja jednak skupiłam się na temacie rodziny, który jest nierozerwalnie związany ze zbliżającymi się coraz większymi krokami świętami.

W scenariuszu uwzględniłam zarówno aktywności statyczne, jak i ruchowe. Kolejność tych gier tak naprawdę zależy od Was samych i od Waszych grup, więc musicie dobrze obserwować swoich uczniów.

Podstawą lekcji są piernikowe postacie lub karty obrazkowe (flashcards) z ich wizerunkami, na których oparłam całą lekcję. Karty z obrazkami stanowią rewelacyjną pomoc, którą można wykorzystać na wiele sposobów i przygotować mnóstwo gier i zabaw dla najmłodszych uczniów. Umiejętne zastosowanie kart z wizerunkami piernikowych ludzików jest gwarancją nie tylko dobrej zabawy i świetnie poprowadzonej lekcji, lecz także uśmiechu na twarzach Waszych pociech. Podczas zajęć uczniowie będą mieli szansę poznać piernikową familię, która pomoże im utrwalić słownictwo związane z tematem rodziny.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 2  Strona 3  Strona 4

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

To Top ↑