Wreszcie rozpoczął się rok szkolny! W powietrzu czuć już jesień, która zachęca do wykorzystania na zajęciach kolorowych skarbów natury. Po wakacyjnym wypoczynku, dzieci są pełne energii do nauki, jednak zwyczajne siedzenie w ławce to niekoniecznie to, na co mają ochotę. Jak temu zaradzić? Możemy zabrać uczniów na... spacer po lesie!

Lekcja, którą przedstawię, jest przeznaczona na zajęcia indywidualne, jednak niektóre elementy można wykorzystać również na zajęciach w grupie. W trakcie zajęć dziecko będzie musiało nazwać osiem zwierząt mieszkających w lesie: wilka, wiewiórkę, niedźwiedzia, lisa, jelenia, jeża, dzika i dzięcioła. Aby utrwalić poznane słownictwo, wykorzystamy nietypowe pomoce naukowe w postaci liści i kasztanów, zapukamy do Pana Dzięcioła i wybierzemy się z uczniem na grzybobranie. Na koniec zagramy w dwie klasyczne gry w trochę innej odsłonie: kamień, papier, nożyce oraz kółko i krzyżyk.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 2  Strona 3  Strona 4

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wycisz grupę na piątkę!

Jak wiadomo, praca z dziećmi do łatwych nie należy. Najmłodsi uczniowie mają superpamięć, ale krótkotrwałą, lubią różnorodność, ale nie przesyt, są żywi i potrafi ą zarazić pozytywną energią,...

Czytaj więcej
To Top ↑