Wiosna to idealny czas na oderwanie się od podręcznika i wyjście z ławek. Jednak żeby wprowadzić dzieci w wiosenny nastrój, nie musimy opuszczać szkolnej sali. Jeden z najbardziej lubianych przez dzieci wiosennych tematów to robaki. Wystarczy kilka nietypowych rekwizytów, odrobina zadań ruchowych, wielki uśmiech na ustach i możemy ruszać na polowanie... polowanie na robale!

Robaki to jeden z najbardziej lubianych przez dzieci wiosennych tematów. Propozycja zajęć, którą przygotowałam, jest dość uniwersalna i sprawdzi się zarówno w klasach I, jak i w III. Możemy dowolnie poszerzać zagadnienia z zajęć w zależności od poziomu uczniów, powtarzając różne struktury gramatyczne, ćwicząc mówienie w języku angielskim. Cała lekcja opiera się na poznaniu przez dzieci 6 angielskich nazw robaków, które możemy spotkać wiosną. W trakcie zajęć zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy. Każde ze stworzeń ma dla uczniów specjalne zadanie do wykonania, które pomoże przećwiczyć poznane słowa i zwroty. Podstawą do większości zabaw są kolorowe karty obrazkowe w kształcie kwiatów, dzięki którym możemy zapoznać uczniów z nowymi słowami. Każda z zabaw ćwiczy inne umiejętności językowe. W trakcie lekcji dzieci powtarzają, piszą, słuchają, liczą i poro- zumiewają się prostymi zdaniami w języku angielskim. Ucznio- wie w wieku wczesnoszkolnym szybko się nudzą, dlatego ważne jest, żeby w trakcie zajęć urozmaicać im zadania. Warto również wprowadzić nietypowe rekwizyty. W trakcie lekcji dzieci będą miały okazję wykonać sieć razem z pająkiem przy pomocy włóczki, szukać robaków w trawie wykonanej z bibuły, ćwiczyć refleks z użyciem packi na muchy, zrobić wielką gą- sienicę z kolorowego papieru i na koniec powtórzyć wszystkie poznane słowa, poruszając się po ogromnej grze planszowej wykonanej z kwiatów. Wszystko po to, aby uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym wiosennym spacerze, który sprawi, że na długo zapamiętają tę lekcję i co najważniejsze – poznane na niej słownictwo.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 6  Strona 7  Strona 8  Strona 9  Strona 10

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

What a beautiful rainbow

Jednym z najwdzięcznych i dających duże możliwości interpretacji tematów jest tęcza. Pokaże wam kilka pomysłów na zajęcia kulinarne i eksperymenty, które doskonale sprawdziły się...

Czytaj więcej
To Top ↑