Marysia Bursche dzieli się pomysłami na dwie pirackie zabawy, dzięki którym przećwiczycie z uczniami dowolne słownictwo, wprowadzicie na zajęciach trochę ruchu i będziecie się świetnie bawić (przetestowane!). Zabawy są nie tylko uniwersalne, lecz również bardzo łatwe do przygotowania – do ich przeprowadzenia wystarczy właściwie niezbędne nauczycielskie minimum, czyli flashcards. Do artykułu dołączyliśmy gotową do skopiowania i wycięcia czapkę piracką.

Nauczyciel wybiera jednego ucznia, który zostaje piratem (może włożyć na głowę kapelusz lub opaskę), następnie prosi go o ustawienie się po jednej stronie sali, wręcza mu pudełko-kapelusz. Po drugiej stronie sali ustawiają się pozostałe dzieci, którym nauczyciel wręcza wybrane karty obrazkowe (mogą się powtarzać). Dzieci trzymające flashcards wspólnie zadają piratowi pytanie, wykorzystując poniższą rymowankę:


Pirate Matt , Pirate Matt,
What’s inside your pirate hat?

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 18  Strona 19

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Sports

Wakacyjna energia rozsadza już uczniów? Zamiast z nią walczyć, warto wykorzystać ją na ostatnich w tym roku szkolnym lekcjach. Proponujemy scenariusz na dwie ekscytujące lekcje, podczas których...

Czytaj więcej
To Top ↑