W Stumilowym Lesie mieszkał Kubuś Puchatek, który bezgranicznie kochał miodek i wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywał niezwykłe przygody. A gdyby tak przeżyć razem z uczniami jedną z nich? 18 stycznia obchodzony jest National Winnie the Pooh Day – to idealna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o kultowym Kubusiu, motywie przyjaźni oraz słodkościach. Stwórzcie nietuzinkową lekcję dzięki kilku prostym pomysłom!

We celebrate the Pooh Day (45 min)

CELE OPERACYJNE:

Uczniowie:

•  poznają nazwy zwierząt – przyjaciół Kubusia Puchatka: Piglet (pig), Owl, Rabbit, Kanga (mummy kangaroo), Eeyore (donkey), Roo (baby kangaroo), Tigger (tiger),
  •  ćwiczą wymowę,
  •  używają konstrukcji: Can I have…, please?
  •  poznają rymowankę o smakołykach,
  •  ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową.

Strona 12  Strona 13  Strona 14