Wiosna już tuż, tuż, więc warto zaprosić ją na swoje zajęcia. Wszyscy czekają na to, aby zrobiło się ciepło i zakwitły pierwsze kwiaty. A skoro mowa o kwiatach, to chciałabym podzielić się z Wami kilkoma pomysłami na wykorzystanie roślinnych motywów na zajęciach w przedszkolu.

Scenariusz zajęć przygotowałam z myślą o wykorzystaniu w grupach dziecięcych od 4 do 6 lat. Temat kwiatów jest bardzo uniwersalny, więc można zastosować go w wielu sytuacjach. Pozwoli on na zaproszenie wiosny do środka Waszej sali, ale jeśli dopiszą pogoda oraz warunki, równie dobrze możesz przeprowadzić zajęcia na zewnątrz.

Proponowany przede mnie plan przepełniony jest zabawami statycznymi i ruchowymi, które uczą dzieci współpracy. Przebieg gier tak naprawdę zależy od Ciebie, gdyż niektóre z nich mogą pochłonąć trochę więcej czasu. Podczas realizacji tego scenariusza, Twoi podopieczni będą mieli okazję utrwalić kolory i słownictwo związane z kwiatami.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5  Strona 6  Strona 7  Strona 8

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Kolorowy zawrót głowy!

Co się stanie, kiedy ukradniemy największemu czarownikowi w Krainie Kolorów jego ulubione ciasto z wiśniami? Gdybyśmi wiedzieli, ile trzeba będzie się napracować, na pewno podpowiedzielibyśmy...

Czytaj więcej

Monkey Puzzle

„Zgubiłam mamę” – mówi smutno mała małpka, bohaterka kolejnej książki autorstwa Julii Donaldson z charakterystycznymi ilustracjami Axela Schefflera. Dziś proponuję Wam wyprawę...

Czytaj więcej
To Top ↑