Planszówki są świetnym połączeniem zabawy z nauką. Dzięki nim dzieci uczą się współpracy w grupie i zasad fair play. Gry planszowe są również idealnym narzędziem do eliminowania blokady przed mówieniem w języku angielskim. Dodatkowo zwiększają motywację do nauki, a co najważniejsze – aktywizują uczniów. Przedstawiamy kilka pomysłów na stworzenie własnych planszówek. Dodatkowo do artykułu dodaliśmy gotową planszę go gry w formie plakatu.

Planszówki są świetnym połączeniem zabawy z nauką. Dzięki nim dzieci (dorośli również) uczą się współpracy w grupie i zasad fair play. Warto również zwrócić uwagę, że dzieci uczą się przez doświadczenie i obserwację, więc gry planszowe, w których pojawiają się np. rebusy czy łamigłówki, wspomagają naukę, aktywując szare komórki.

Gry planszowe są również idealnym narzędziem do eliminowania blokady przed mówieniem w języku angielskim. Dodatkowo zwiększają motywację do nauki, a co najważniejsze – aktywizują uczniów. Bo które dziecko nie chciałoby zagrać w grę planszową na lekcji?

Przedstawiam kilka pomysłów na stworzenie własnych planszówek. Nie martw się, nie będzie cię to kosztowało zbyt wiele. Wystarczy trochę kreatywności i cierpliwości. Od samego początku możesz zaangażować do działania swoich uczniów – na pewno chętnie pomogą. Do każdej planszy przedstawię pomysł na jej wykorzystanie – będą uniwersalne, więc możesz wykorzystać je praktycznie do każdego tematu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 41  Strona 42  Strona 43  Strona 44

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Śnią mi się misie

Zima w pełni, zatem przyszła pora na wprowadzenie do zajęć małych polarnych pomocników. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których dzieci zapoznają się z uroczym niedźwiedziem polarnym,...

Czytaj więcej
To Top ↑