Interesujące filmiki, które można znaleźć np. na YouTubie, czasami są za długie. Jak stworzyć filmik dostosowany do zajęć? Z pomocą przychodzi Edpuzzle – niesamowite narzędzie, które pomoże edytować dowolne wideo. Dzięki niemu można nie tylko przyciąć filmik, ale również dodać quiz w trakcie jego trwania lub nagrać głos z poleceniem lub zadaniem.

Po wejściu na stronę edpuzzle.com i zarejestrowaniu się (możemy stworzyć konto za pomocą połączenia z kontem Google lub standardowo przez stronę) jesteśmy gotowi do przygotowania fi lmiku, który sprawi, że oglądane wideo będzie czymś zupełnie nowym i ciekawym dla naszych uczniów. A to wszystko dzięki opcjom, które oferuje strona Edpuzzle. Stworzenie filmiku odbywa się w trzech niezwykle prostych krokach.

 

Krok pierwszy – wybór filmu

 

Zaczynamy od dokonania wyboru filmiku, który będziemy chcieli wykorzystać na zajęciach. Możemy użyć już istniejące wideo z różnych platform, takich jak: YouTube, Khan Academy, National Geographic, TED Talks, Veritasium, Numberphile, Crash Course. Istnieje również możliwość dodania swoich autorskich nagrań.

Wideo wybieramy poprzez kliknięcie na interesujący nas film z danej platformy lub z naszego komputera. Wybierając filmik z sekcji Edpuzzle, przeglądamy wideo, które zostało już edytowane przez innych użytkowników. Możemy użyć filmiku w formie, jaką zaproponował autor, lub dokonać edycji.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 54  Strona 55  Strona 56

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Śnią mi się misie

Zima w pełni, zatem przyszła pora na wprowadzenie do zajęć małych polarnych pomocników. Proponujemy scenariusz zajęć, podczas których dzieci zapoznają się z uroczym niedźwiedziem polarnym,...

Czytaj więcej
To Top ↑