Lato oznacza wakacje, a wakacje oznaczają podróże – wiadomo, każdy na to czeka! Niestety, dla wielu z nas wakacyjne wyjazdy pozostają w sferze marzeń i planów na „po pandemii”. Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na lato w dusznej klasie? Absolutnie nie, bo połączenie nauczycielskiej kreatywności z materiałami dostępnymi w internecie skutkuje naprawdę niezwykłymi podróżami!

Tradycyjne podróże palcem po mapie mogą być o wiele bardziej atrakcyjne, gdy wykorzystamy do tego to fantastyczne okno na świat, jakim jest internet! Co więcej – dzięki niemu takie podróże możemy realizować nie tylko w klasie szkolnej, ale również na zajęciach online. Poniżej znajdziecie garść linków, które przeniosą was i waszych uczniów w nieznane wcześniej miejsca. Go, explorers, the world is waiting for you!

ZWIEDZAJ ŚWIAT Z WUJKIEM GOOGLE
Google Earth obchodzi w tym roku 20 lat! Wielu z nas pamięta początki tego programu, możliwość wirtualnego zwiedzania świata od ruchliwych ulic Nowego Jorku po zielone wzgórza Irlandii. Część z nas pewnie zapomniała o tym poczciwym programie, a tymczasem Google Earth wprowadziło wiele zmian i z powodzeniem można wykorzystywać je w podróżach, także edukacyjnych. Warto po raz kolejny zaprzyjaźnić się z tymi mapami, tylko pamiętajcie, by zarezerwować sobie na to chwilę – to naprawdę wciąga!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 49  Strona 50  Strona 51  Strona 52

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I walk in the grass

Za oknami piękna pogoda, która sprzyja wycieczkom. Może wybierzecie się z uczniami na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród wysokich traw? Przygotujcie bibułę, kilka rolek po papierze...

Czytaj więcej
To Top ↑