Za nami kolejny rok szkolny. Być może nie udało się wam w jego trakcie znaleźć odpowiednio dużo czasu lub odwagi na przeprowadzenie zajęć opartych na nowych technologiach. Nie martwcie się – wakacyjny czas doskonale się do tego nadaje!

Scenariusz przeznaczony jest dla dzieci z drugich i trzecich klas szkoły podstawowej. Można go zaadaptować zarówno na zajęciach indywidualnych, jak i grupowych. Temat Let’s go camping! jest idealny na zakończenie roku szkolnego, ale sprawdzi się doskonale również na pierwszych zajęciach powakacyjnych. Tym razem moja propozycja obejmuje łatwo dostępne aplikacje, które można otworzyć na komputerze lub wyświetlić na rzutniku. Jestem pewna, że nauczyciele, którzy obawiają się wykorzystywać technologię w nauczaniu języka angielskiego, mogą bez lęku wdrożyć na swoich zajęciach wszystkie propozycje przedstawione w scenariuszu. Gwarantuję, że dzieci będą czerpały ogromną frajdę z tej lekcji, co jest znaczące dla osób posiadających swoje szkoły językowe. Dzięki ciekawym aplikacjom możemy wdrożyć lub powtórzyć zagadnienia, za którymi dzieci nie przepadają, takie jak czytanie lub gramatyka. Jako nauczyciele będziemy mieć satysfakcję, że zajęcia będą nie tylko atrakcyjne, lecz również rzeczowe i sensowne.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 40  Strona 41  Strona 42

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Powtórkowe szaleństwo

Koniec roku szkolnego to idealny moment na wszelkiego rodzaju powtórki i podsumowania, nawet z najmłodszymi dziećmi. Powtórzenie materiału nie zawsze musi być czymś nudnym i przykrym dla...

Czytaj więcej
To Top ↑