Zajęcia online z najmłodszymi to nasza nowa rzeczywistość. Mają one tylu zwolenników, co i przeciwników. Wady i zalety tego typu lekcji można wymieniać w nieskończoność i trudno zdecydować, która ze stron ma rację. Niemniej na pewno jest grupa nauczycieli, którzy zostaną przy tej formie zajęć.

Bez wątpienia online to nowy świat stanowiący ogromne wyzwanie niezależnie od tego, jakiego przedmiotu nauczamy oraz jak długi jest nasz staż pracy. Przeniesienie standardowej lekcji z klasy do świata wirtualnego bywa czasami po prostu niemożliwe. Aktywności i ćwiczenia, które sprawdzają się w klasie, niejednokrotnie okazują się porażką, kiedy wykonujemy je zdalnie. Do tego dochodzi marazm, niechęć oraz zmęczenie uczniów wielogodzinnym przesiadywaniem przy komputerze. Dlatego w trosce o zdrowie fizyczne (ale również psychiczne) najmłodszych powinniśmy zapewnić im jak najwięcej ruchu i umożliwić wstanie od komputera. Jako angliści, mamy możliwość wplatania takich aktywności w nasze zajęcia, tak aby nadal miały one wartość edukacyjną i nie były tylko świetną zabawą, ale także nauką. 5 minut lekcji, które poświęcicie na rzecz ruchu, tańca lub zabawy na pewno zostanie docenione przez dzieci i ich rodziców. Poza ruchem możecie w swoje zajęcia wplatać różnego typu ciekawe aktywności jak na przykład eksperymenty i doświadczenia, czynności manualne, wycinanki, kolorowanki, wirtualne historyjki. Wszystko to można robić w ramach realizacji programu nauczania i podstawy programowej. Dlatego niezależnie od tego, czy pracujecie w szkole prywatnej czy państwowej – spróbujcie wycisnąć z online 150%. Poniżej przedstawiam zbiór stron internetowych oraz aplikacji, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane podczas zajęć online, ale także podczas zajęć stacjonarnych, podczas których chcecie wprowadzić elementy TIK.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 53  Strona 54  Strona 55  Strona 56  Strona 57

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

I walk in the grass

Za oknami piękna pogoda, która sprzyja wycieczkom. Może wybierzecie się z uczniami na łąkę, aby poznali zwierzęta mieszkające wśród wysokich traw? Przygotujcie bibułę, kilka rolek po papierze...

Czytaj więcej
To Top ↑