Kiedy nadchodzi grudzień – nagle wszystko zaczyna być magiczne. Wyciągamy świąteczne ozdoby, wokół słychać dzwoneczki, za oknem sypie biały puch. Przedświąteczne zajęcia sprawiają dużo radości zarówno uczniom, jak nauczycielom. Ciekawym pomysłem na wprowadzenie atmosfery świąt na zajęcia jest przygotowanie świątecznego przedstawienia!

Większość dzieci jest ciekawa, jak wygląda warsztat Świętego Mikołaja i jak pracują w nim elfy, będą miały okazję się dowiedzieć podczas przygotowywania przedstawienia. Scenariusz zawiera zarówno kwestie mówione, jak i piosenki. W przedstawieniu występują w sumie cztery osoby, trzy elfy i postać św. Mikołaja. Można wykorzystać do niego te zdolniejsze dzieci bądź podzielić kwestie trzech elfów na więcej osób. Całe przedstawienie nie jest trudne, nadaje się zarówno do klas I-III, jak i do przedszkolaków – w tym przypadku należy poświecić więcej czasu na naukę kwestii albo też zaznajomić dzieci, z tym, co mają robić na scenie, a kwestie może czytać nauczyciel będący narratorem podczas przedstawienia.

Jako wprowadzenie to tematu możecie opowiedzieć dzieciom historię Santa Claus na podstawie ilustracji. Zatrzymać się na obrazku, na którym elfy pakują prezenty i wprowadzić pierwszą piosenkę pojawiającą się w przedstawieniu.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 42  Strona 43  Strona 44

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Take senses for a walk

Natura daje nam mnóstwo możliwości do realizacji treści edukacyjnych w przedszkolu, a znaczenie edukacji przyrodniczo-leśnej jest obecnie ogromne. Dzięki niej dzieci poznają otaczającą przyrodę,...

Czytaj więcej

Let’s put on jackets!

Brr… Za oknami coraz zimniej. Nadszedł czas, aby wyciągnąć z szafy puchową kurtkę, wełnianą czapkę i długi szal. Skoro ubrania zimowe pojawiły się w naszym życiu codziennym, to warto omówić...

Czytaj więcej
To Top ↑