Muzyka towarzyszy ludziom od wieków. Spotykamy się z nią codziennie i jak wiemy „Muzyka łagodzi obyczaje”. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną funkcję pełni w procesie nauczania. Muzyka stanowi bardzo ważny element również na lekcjach języka angielskiego. Dzięki muzyce i różnym jej formom możemy z łatwością uatrakcyjnić nasze zajęcia i ułatwić uczniom proces nauczania. Pierwszego października obchodzimy International Music Day, zapoznajcie się więc z propozycjami aktywności, które mogą okazać się pomocne podczas celebrowania tego święta.

When The Band Comes Marching In
Piosenka When The Band Comes Marching In z kanału Super Simple Songs zapozna uczniów z nazwami instrumentów, takimi jak: drum, tuba, trombone, clarinet, flute, cymbal. Wesoła, wpadająca w ucho melodia i powtarzający się tekst sprzyjają temu, że utwór świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi przedszkolnymi oraz szkolnymi.
Podczas słuchania piosenki dzieci mogą usłyszeć dźwięki prawdziwych instrumentów, co niewątpliwie zwiększa jej wartość dydaktyczną. Podczas pierwszego odsłuchu zadaniem uczniów może być odgadnięcie nazwy instrumentu, którego dźwięk usłyszą. Podczas kolejnego możemy wprowadzić ruchy i gesty naśladujące grę na konkretnych instrumentach. Po zaznajomieniu dzieci z utworem i nauce odpowiednich gestów wprowadzamy flashcards.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 48  Strona 49  Strona 50  Strona 51  Strona 52

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

To Top ↑