Nadchodzi Dzień Mamy, który jest dobrą okazją do wystawienia jednego z bardziej emocjonalnych przedstawień. Trzeba zatem przygotować się na morze łez. Jeśli uważacie, że jesteście wystarczająco „twarde”, warto pomyśleć o przedstawieniu w języku angielskim.

Przygotowałam dla Was scenariusz. Zawiera on jednak dość trudne słownictwo, jeśli więc chcecie wystawić przedstawienie z przedszkolakami, warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie występu.

Zacznijmy od sposobu, w jaki dzieci spędzają czas z rodzicami. Nauczyciel rozkłada karty obrazkowe z wizerunkiem taty i mamy. Dzieci będą musiały określić, kto w ich domu częściej wykonuje daną czynność. Nauczyciel pokazuje ilustracje i mówi:

...

Pamiętajcie, aby od samego początku uczyć dzieci wypowiadania się pełnymi zdaniami. Trochę czasu zajmie, zanim maluchy przyswoją sobie tekst piosenki, jednak w pracy z tą grupą wiekową istotne są konsekwencja i różnorodność proponowanych aktywności. Warto jest ćwiczyć powyższe wyrażenia na każdych zajęciach.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

Zaloguj     Zamów prenumeratę

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 26  Strona 27  Strona 28

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wiosenny bukiet

Wiosna już tuż, tuż, więc warto zaprosić ją na swoje zajęcia. Wszyscy czekają na to, aby zrobiło się ciepło i zakwitły pierwsze kwiaty. A skoro mowa o kwiatach, to chciałabym podzielić się z Wami kilkoma...

Czytaj więcej

Kolorowy zawrót głowy!

Co się stanie, kiedy ukradniemy największemu czarownikowi w Krainie Kolorów jego ulubione ciasto z wiśniami? Gdybyśmi wiedzieli, ile trzeba będzie się napracować, na pewno podpowiedzielibyśmy...

Czytaj więcej
To Top ↑