Zbieranie zakrętek po wodzie, mleku czy soku to już chyba coś całkowicie naturalnego wśród nauczycieli – przecież wszystko się może przydać na lekcjach! I to absolutnie prawda. Często dzięki takiemu kolekcjonowaniu możemy stworzyć nietypowe, ale budzące „ochy” i „achy” (zwłaszcza wśród uczniów) pomoce dydaktyczne. A co najważniejsze… wykonamy je ZA DARMO! Sama ostatnio mam manię zbierania zakrętek i dziś zdradzę wam, dlaczego i do czego ich potrzebuję.

Memory na kolory

​​​​​​​​​​​​​​ To jeden z tych bardziej oczywistych pomysłów, do którego potrzebujesz wiele różnokolorowych zakrętek. Jest tak uniwersalny, że śmiało możesz go wykorzystać w różnych grupach wiekowych (od maluchów po starszaki). Bardzo angażuje dzieci i wzbudza w nich ogromne emocje – do tego stopnia, że niektórzy podkładają odpowiednią zakrętkę pod rączkę, aby pomóc przedszkolakowi, który aktualnie wykonuje zadanie, lub podpowiadają na głos, w którą stronę dane dziecko powinno się kierować, aby odnaleźć parę.